Plíseň na kožených kozačkách - jak se jí šetrně zbavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 21.10.10 12:05
Plíseň na kožených kozačkách - jak se jí šetrně zbavit?

Holky potřebuju poradit..
přes léto jsem měla v botníku kožené kozačky a najednou koukám a je na nich taková ta hnusná šedá plísen..bojím se s tím něco pořádně udělat..tak se nejdřív poradím..
Boty jsou šedý a je to ta kůže jako semiš.. nejsou to ty hladký proto nevím co s tím. bojím se aby se mi tam neudělaly nějaký fleky a boty nebyly totálně zprasený :nevim:
A ta plísen je jen zvenku, uvnitř jsou v pohodě..
poradíte mi prosím.. myslíte že stačí jen ocet? a neudělá nic tý kůži? :nevim: :nevim: :nevim:
 děkuju

Reakce:
Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 21.10.10 12:45

Sherry neřekla bych,ž e to nutně musí být plíseň… spíš myslím, že je to solný povlak, protože ten je běžný a takto vypadá.
Vem měkký kartáček a jemně zkus okartáčovat. Jen někdo doporučuje měkký, nekdo tvrdý… já sama nevím, je n pozor na to, ať si nevyleštíš hladké fleky.

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 21.10.10 12:49

Markit
aha to mě nenapadlo. já se s tím totiž nikdy nesetkala..ale zkusím to..jenže ono to smrdí jako plíseň :think: ale i tak děkuju moc :kytka:

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 21.10.10 19:08

pokud by to ta plíseň byla, tak by měl stačit trochu naředěný ocet (myla jsem s ním věci o které jsem se bála, že by savo udělalo fleky a jsou OK), ale ta sůl to může být taky. Příště až je budeš zase uklízet na zimu, tak vyčistit, nechat pořádně vyschnout a dát na sušší místo

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >