Pneumokok - očkovat?

613
20.7.11 15:19

Pneumokok - očkovat???

Hezké odpoledne všem!Zvažuji zda svojí 4-měs. holčičku očkovat či neočkovat..Naše paní doktorka mi řekla, že rozhodnutí nechá na mě, že neřekne ani ano ani ne :zed: Už asi 2 měsíce čtu na netu veškeré informace o tomto očkování a jeho výhodách a nevýhodách…Je to tak 50:50 :pocitac: A já už začínám být vážně zoufalá.Chci pro svoje dítě samozřejmě to nejlepší, jako každá máma.

Tak nevím riskovat špatnou reakci po očkování,příp. i nežádoucí účinky nebo to risknout nenaočkovat a doufat, že pneumokoka nechytne???

A rozhodnout se musím do zítřka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
20.7.11 15:20

já ho dala, do té doby časté záněty uší a píchání uší. Po očkování už nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.7.11 15:23
ynax píše:
já ho dala, do té doby časté záněty uší a píchání uší. Po očkování už nic.

A kolik bylo mimču když jsi ho dávala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
20.7.11 15:28

Já jsem prvnímu synovi dala. Na základě té emocionálně vyděračské reklamy :evil:
Teď nedám, jen kdyby začal trpět na záněty, tak bych chtěla rozbor, co mu je způsobuje a pokud by to byly kmeny, které jsou ve vakcíně na pneumokoka, tak bych teprve dala.
Ale já jsem odložila i hexavakcínu s tím, že první dávku dostane v půl roce nejdřív, takže můj názor už může být neprůměrný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
20.7.11 15:29

A už má tvé dítě naočkovanou hexu? Jestli neměla žádnou reakci, dá se předpokládat, že ani na pneumokoky nebude nijak závažně reagovat, ale záruku ti na to taky nikdo nedá. :nevim: Taky jde o tvůj pocit - jestli se ti zdá, že má imunitu OK, tak do toho běž, jestli máš pocit, že ne (např. je náchylné na vyrážky, ekzémy, věčně rýma, je nedonošená, těžký porod…), nedávej to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
20.7.11 15:31

Nemáme, navíc vakcína je max. na 13 druhů a existuje jich přes 90. Nevím přesně, to ti určo někdo upřesní, podle mě zbytečné zatěžování dětského organismu :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
20.7.11 15:31

Gino, ale nedonošenci spadali do rizikové skupiny ještě předtím, než začli vakcínu proplácet všem :think:
Jinak souhlas, věčně „nalomené“ dítě jakákoliv vakcína může spíš dorazit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
20.7.11 15:41

no můžu potvrdit co říká Gina měli jsme jako nezralci vakcinu proplácenou pojištovnou,jako riziková skupina- ještě v době ,kdy všichni ostatní tvrdě platili .
Ale píchli nám ji až po dovyšetření imunitního systému cca po 1 roce věku .Takže zakladatelce bych doporučila jestli nikam do kolektivu s dítětem nechodí a pokud nemá sourozence ,kteří na toto trpí taky klidně počkat do toho roku a očkovat až pak ,to už by případné problémy imunitního rázu nebo neurologické měli byt rozpoznány .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
20.7.11 15:46
Majkla píše:
ynax píše:
já ho dala, do té doby časté záněty uší a píchání uší. Po očkování už nic.
A kolik bylo mimču když jsi ho dávala?

už bylo větší - mám dojem že okolo 2-3 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.7.11 15:49

Imunitu máme ok, měly jsme jen rýmu s kašlem v 6-nedělí a teď mi trochu chrochtá, ale odsávačkou nic nevytáhnu.Jinak nic, porod v pohodě, ekzémy a ani vyrážky nemáme :nevim: Souhlas s GLADYS, ty reklamy bych zakázala :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.7.11 15:51
Gina108 píše:
A už má tvé dítě naočkovanou hexu? Jestli neměla žádnou reakci, dá se předpokládat, že ani na pneumokoky nebude nijak závažně reagovat, ale záruku ti na to taky nikdo nedá. :nevim: Taky jde o tvůj pocit - jestli se ti zdá, že má imunitu OK, tak do toho běž, jestli máš pocit, že ne (např. je náchylné na vyrážky, ekzémy, věčně rýma, je nedonošená, těžký porod…), nedávej to.

Hexu máme první dávka před měsícem - bez reakce a druhá zítra…měla by být společně se Synflorixem, pokud se rouhodnu, že ho dám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
20.7.11 15:54
Gladys píše:
Gino, ale nedonošenci spadali do rizikové skupiny ještě předtím, než začli vakcínu proplácet všem :think:
Jinak souhlas, věčně „nalomené“ dítě jakákoliv vakcína může spíš dorazit

Aha, tak to jsem netušila, to se omlouvám za mystifikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
20.7.11 16:08

myslim ze tady se toho moc nedozvis…jak tobe to prijde 50 na 50 tak tady ti bude pulka tvrdit ze dala a udelala to nejlepsi a druha pulka nedala a udelala to nejlepsi…protoze kazdy at udela co udela tak to ma oduvodnene pro nej tak ze to bylo lepsi (coz je spravny :-) ). rozhodnuti je proste na tobe. ja nedavala…prijde mi to jako ockovani na chripku..dostanes na par druhu a sto dalsich jich muze chytit…kdyz k tomu vezmu mozne nezadouci ucinky tak moje „nejlepsi“ rozhodnuti bylo neockovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
20.7.11 16:12
mikitaa píše:
myslim ze tady se toho moc nedozvis…jak tobe to prijde 50 na 50 tak tady ti bude pulka tvrdit ze dala a udelala to nejlepsi a druha pulka nedala a udelala to nejlepsi…protoze kazdy at udela co udela tak to ma oduvodnene pro nej tak ze to bylo lepsi (coz je spravny :-) ). rozhodnuti je proste na tobe. ja nedavala…prijde mi to jako ockovani na chripku..dostanes na par druhu a sto dalsich jich muze chytit…kdyz k tomu vezmu mozne nezadouci ucinky tak moje „nejlepsi“ rozhodnuti bylo neockovat.

No je to tak, že zatím mi to moc nepomohlo v rozhodnutí :roll: Asi se zeptám naší doktorky zítra zda by ONA nechala své dítko proti pneumokokům očkovat :palec: Tuším co mi odpoví :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
20.7.11 16:31

Ahoj, první dceru jsem očkovat nenechávala, jsou jí 4,5 roku a je to víceméně zdravé dítě(naposledy měla angínu před rokem a půl). Druhou dceru jsem zatím taky nenechávala - na záněty uší ani vyšší nemocnost jako rodina netrpíme. Samozřejmě pokud by se u ní nemoci zaviněné pneumokokem objevovaly, očkování bych v pozdějším věku asi ještě zvážila a dala.
Ještě by mě zajímalo, pokud někdo víte, nikde jsem se to nedočetla - po jakou dobu očkování působí? Pár let, nebo natrvalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama