Po pozdravu mám hned lepší náladu. Vy také?

152
31.1.16 07:40

Po pozdravu mám hned lepší náladu. Vy také?

Bydlím v panelovém domě, a když jdu ráno do práce, tak mám asi štěstí na slušně vychované děti nebo nevím, ale z pěti dětí, které potkám od mých vchodových dveří od bytu, přes schodiště, chodbu, prostor kolem schránek, pod schody apod. mě všech pět pozdraví. Z dálky se smějí, zdraví, strašně mě to zahřeje u srdíčka. Ani mě neznají, jen ví, že v paneláku bydlím. Ten den je prostě pak skvělý, protože pracuji s autisty, takže ráno potřebuji nakopnout a tohle je pro mě ten správný rozjezd. V březnu máme zasedání schůze členů družstva, bude tam každý zástupce z jednoho bytu. Myslíte, že se mám na začátku schůzky postavit a sdělit rodičům, že mají slušně vychované děti? Myslíte, že je to potěší? Anebo to na schůzi do programu nemám zařadit? To je první otázka a druhá je, zda Vás to také potěší, nakopne, prostě mále lepší den? Děkuji moc za diskusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1087
31.1.16 07:45

Nebylo by lepsi to rict tem rodicum osobne? Takhle na schuzi by mi to prislo trochu trapne… a co se tyce zdraveni, u nas (okraj Prahy, spis vesnice zaclenena do Prahy), se zdravi normalne, takze to beru nejak automaticky :) jen u pubosu nikdy nevim, jestli jim mam tykat nebo vykat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18133
31.1.16 07:51

@Rikitan Na schuzi urcite ne, to je nevhodne. Nebo to tam mate uvodni ctvrthodinku, kde si lide rikaji, co je v dome tesi? Rekni to rodicum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
31.1.16 07:51

@Rikitan Ja osobně, bych to klidně rekla i na té schůzi, ale záleží na každém. Jinak zrovna, toto by mě osobně asi nenakoplo, mám spousty svých problemu a asi uz jsem z nich dost zabskla… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18133
31.1.16 07:53

@Rikitan Ale jinak ano, potesi, kdyz nekdo z okoli pozdravi. Sama zdravim pouze zeny, muze odmitam zdravit jako prvni a ty vetsinou koukaji jak puci a nepozdravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.16 07:54

Tak my bydlime ve Vrsovicich v činžáku a taky tady kazdy normalne zdravi. I na Jiznaku u babicky ve velkym panelaku si pamatuju, ze se vsichni zdravili, i my, co jsme tam byli vzdy jen na navsteve jsme se s kazdym pozdravili :-D tak nevim..nejak si neumim predstavit, ze nekoho potkam v dome(panelaku) a nepozdravime se… :think: samozrejme i deti mladsi, vetsi. Kazdy automaticky zdravi :nevim: :-D jinak na schuzi nevim, jestli bych to rikala.. ale nakonec proc ne, ze? ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
31.1.16 08:02

Určitě to řekni na schůzi, chválit je třeba veřejně, karat v soukromí! Radost mám už jen proto že jsi nám to tu napsala a podělila se o svou radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3250
31.1.16 08:13

Jo, řekla bych to na schůzi „před nastoupenou rotou“. a zdůraznila bych jak je to hezké a milé. proč chválit potutelně jako by to bylo něco špatného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
31.1.16 08:13

Na schůzi bych to rozhodně neříkala, protože by to mohlo vyznít jako že tihle zdraví, tak je pochválíme, narozdíl od někoho jiného, kdo nezdraví. Ono totiž zdravit lidi ze stejného baráku je normální slušná věc. Takže ne, nenakopne mě to na lepší den, je to samozřejmost. ;) Mě zahřeje u srdce, když venku svítí sluníčko třeba. ;)

Jinak přeju pěkný den, nechci Ti ho kazit. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
31.1.16 08:16
@Alyss1 píše:
Jo, řekla bych to na schůzi „před nastoupenou rotou“. a zdůraznila bych jak je to hezké a milé. proč chválit potutelně jako by to bylo něco špatného?
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3900
31.1.16 08:21

Ja to povazuju za takovy standard, ze bych je nechvalila. Prislo by mi to jako je chvalit za to, ze nekradou boty za dverma. Ve vsech domech se preci lide zdravi. Spis ti dela radost, ze potkavas rano vesele deti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19092
31.1.16 08:28

Mně to přijde jako samozřejmost, takže by mi přišlo asi divné, být rodičem těch dětí, přijmout za něco takového pochvalu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
31.1.16 08:45

Já ale ty rodiče neznám, máme 13 pater, na každém bydlí 6 rodin, děti jsem nikdy s rodiči neviděl. Ráno jdu do práce, večer z práce, potkávám opravdu pár lidiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7154
31.1.16 08:48
@Cuddy píše:
@Rikitan Ale jinak ano, potesi, kdyz nekdo z okoli pozdravi. Sama zdravim pouze zeny, muze odmitam zdravit jako prvni a ty vetsinou koukaji jak puci a nepozdravi.

Přesně tak. Když jsem se nastěhovala sem do paneláku, zdravila jsem všechny jako první, nechtěla jsem vypadat nevychovaně. Ale třeba s náma na patře bydlej manželé, jsou určitě o několik let mladší než já. Jeho, když jsem pozdravila první, tak odpověděl, ale když jsem ho zdravit přestala, tak jeho nenapadne zabučet. Je to nějakej Rusák, tak ty jsou asi jinak vychovávaný. :roll: Ale kromě něho mě všichni chlapi z baráku zdravěj jako první.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4293
31.1.16 09:04

Pozdrav by sice měl být samozřejmostí, ale už dávno tomu tak není. Takže já si myslím, že rodiče by potěšilo, kdyby slyšeli, že jejich děti pěkně zdraví a ještě to někomu zlepší náladu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama