Podařilo se Vám otěhotnět se zvýšenou hladinou NK buněk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vsejesupr
Kecalka 195 příspěvků 18.03.13 09:02
podařilo se Vám otěhotnět se zvýšenou hladinou NK buněk

Ahoj holky před pár týdny jsem byla na imunologii, ještě tedy nemam kompletně hotové ale volala mi doktorka, že mám zvýšenpou hodnotu NK buněk a že mi bude muset znovu odebrat krev a doplnit to dalším vyšertřením. Nemáte někdo s tím zkušenost? Udajně to bývá po stimulaci - tu jsem ale neměla…zajímalo by mně co se s tím dá dělat…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
Petra2829
Echt Kelišová 7901 příspěvků 18.03.13 09:17

@vsejesupr Batolí se mi tady 10 měs starý chlapeček takže lze… :hug: spravil to dexamed +prednison, ale my máme po KET…

vsejesupr
Kecalka 195 příspěvků 18.03.13 09:54

@Petra2829 Díky za povzbuzující odp. no a podařilo se zjistit proč máš zvýšené ty NK bunky?

Petra2829
Echt Kelišová 7901 příspěvků 18.03.13 09:55

@vsejesupr bohužel to mi nikdo neřekl, my měli při IVF dle nich super vše ukázková embrya, vše prostě nej…Prej vysoká šance. o to studenější byla sprcha. Po tom jsem si řekla že chci IMUNO a vyšlo toto. A pak transfer mražáčků a je fakt že se chytla obě miminka.Ale vydržel jen Jeníček. Uvidíš dají ti něco jako mně a bude hej. :hug:

vsejesupr
Kecalka 195 příspěvků 18.03.13 10:14

No u mně zatím taky vše OK, MS i OVU pravidelně, spermiogram OK…tak mně pak překvapilo, když na imuno nebylo vše OK…no a zajímalo by mně proč jsou NK bunky zvýšené, třeba je v těle zánět nebo něco to bych se chtěla prostě zbavit něčeho co zvyšuje ty NK bunky…no na imunologii mám jít v pátek tak se musím něco dozvědět…

Simi11
Kelišová 7257 příspěvků 19.03.13 14:28
@vsejesupr píše:
No u mně zatím taky vše OK, MS i OVU pravidelně, spermiogram OK…tak mně pak překvapilo, když na imuno nebylo vše OK…no a zajímalo by mně proč jsou NK bunky zvýšené, třeba je v těle zánět nebo něco to bych se chtěla prostě zbavit něčeho co zvyšuje ty NK bunky…no na imunologii mám jít v pátek tak se musím něco dozvědět…

ahoj, mám to podobné za sebou 7 iui a 1 ivf neúspěšně. vše vypadalo dokonale a řekla jsem že bez imuna nebudu plácat ket.
no a helemese, NK bunky místo 18% maxima mám přes 30!!!
nepátrej po tom proč, ten kdo má nízkou hodnotu NK buněk, neboli buněk natural killers cell mají rakoviny. toto je dobré pro všechny případě kromě toho, když chceš, aby tělo nezabilo embryo, tedy pro tělo ale taky cizí těleso.
jediným řešením je nasadit kortykoidy, ničeho se neboj, nic nedělají, začínají postupně. je důležitý mít dobrého imunologa. je pravdou že já do toho mám revmatoidní artritidu, tzn. zánět v těle. nicméně tedka zhruba 10 let spí a já se neléčím.
nicméně tím mám zřejmě takhle silnou imunitu.
za měsíc jdu na první kontrolní odběr, nečekáme zázraky že by se to mělo zlepšit, spíš je cílem, aby se nerozhodili jiné ukazatele a my mohli s klidem zvýšit dávku kortykoidu tedka beru medrol 4 mg denně.
na rovinu mi ale řekl, že vidí léčbu zhruba na rok.
co je to ale rok s téměř jistotou úspěchu na konci, nez 2,5 leté snažení bez úspěchu, bez vidiny cíle.
držím palečky, více o mě v popisku. :kytka:

vsejesupr
Kecalka 195 příspěvků 19.03.13 14:56

@Simi11 Děkuji za info, no jsem zvědavá co snámi podniknou, tak držím palečky at to vyjde co nejdříve…já budu mít letos 34 takže mám nejvyšší čas no snad to stihnu alespon do 35…

Simi11
Kelišová 7257 příspěvků 19.03.13 16:42
@vsejesupr píše:
@Simi11 Děkuji za info, no jsem zvědavá co snámi podniknou, tak držím palečky at to vyjde co nejdříve…já budu mít letos 34 takže mám nejvyšší čas no snad to stihnu alespon do 35…

ja měla 33 a věk si nepřipouštim, věřím, že tohle je problém a ten se vyřeší :hug:

Mal
Závislačka 3820 příspěvků 19.03.13 17:44

Já měla taky zvýšenou hladinu NK buňek. Brala jsem Pentomer. Jenže stejně se tenkrát nezadařilo, měli jsme 3× IUI a 2× IVF.Ten lék jsem brala před tím druhým IVF. Nakonec, po úplném odstranění štítné žl. jsem do 2 měsíců otěhotněla. Myslím, ale že to s tím mělo souvislost. Držím moc palce. :mavam:

cuculik
Stálice 57 příspěvků 09.05.13 13:03

Ja sa v tych hodnotak nk buniek nevyznam. Co je vlastne dilezite? Co vyjadruje to percentualne cislo? Je to cytotoxita alebo ich zastupenie v celkovej celularite ci len z poctu lymfocytov? Tiez mam v zavere napisane ze zvysene tento krat az na 45% zo vsetkych lymfocytov ale neviem ci to vyjadruje cytotoxicitu ktora je pri nk bunkach dolezita…vsade sa uvadzaju ine hodnoty…viete mi to niekto ozrejmit?

cmuky
Stálice 87 příspěvků 22.05.13 08:18

Ahoj holky mate jeste nekdo zkusenost s NK bunky? Ja je mam zvysene ale Prednison mam uzivat az otehotnim, ale kdyz se nedari tak to je tezke :-(..

vsejesupr
Kecalka 195 příspěvků 22.05.13 09:27

@cmuky Ahoj já mám zvýšené NK bunky ale v reprodukčním bloku je zvýšené nemám - proto mi doktorka řekla, že pokud mám reprodukční blok OK - tj. že nemám protilátky např. proti ovariím, spermiím apd. nic s těma NK bunkami delat nebude, protože jsou zvýšené z jiného ůvodu to prý má zvýšený kdekdo… my se snažíme čtyři roky a zatím příčinu nikdop nezjistil budeme muset zkusit IVF…

cmuky
Stálice 87 příspěvků 22.05.13 09:29

Tak to ja je mam zvysene i proti spermiim :-(. 4 roky to je silena doba. A vubec na nic neprisli? Nikdy si tehotna nebyla?

Simi11
Kelišová 7257 příspěvků 22.05.13 11:34

Teda holky kam chodíte k imunologům?
NK bunky jsou bunky zvané Natural Killers self. to jsou buňky, které zabíjejí všechno cizí ve vašem těle nejen bakterie a viry(zřejmě nebýváte nemocné stejně jakojá), nicméně zabíjí i embryo, protože je složeno z poloviny dna vašeho chlapa. a to bohužel tělo vnímá jako cizího vetřelce.
Takže pokud jsou NK bunky(já měla před léčením 30%) norma do 18, po 3 měsících braní medrolu(lepší prednison - prednison je zastaralý se šílenýma nežádoucíma účinkamaú mám již 22%. takže zhruba za 2 měsíce čekám zlepšení a až v té době budeme připuštěni k dalším pokusům.

myslím, že by stálo za to vyměnit lékaře.

doporučuju prim. Malíčkovou Karlovo náměstí nebo Mudr Skopového Pronatal Praha

cuculik
Stálice 57 příspěvků 22.05.13 11:53

Baby tie nk bunky su kontroverzne. Ani v sr ani v cr sa nemeria ich killer piwer cize akasi ich intenzita a schopnost zabijat ale meria sa len ich pocet a zastupenie co o nicom nevypoveda. Ja som otehu. S hodnotou vyssou nez 30 a dokonca v 6 tt vysli az na vyse 40. V 10 tt klesli na 19. Takze tie hodnoty fakt o mnohom nevypovedaju. Niekto kto ich ma menej ich moze mat aktivnejsie a naopak…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama