Podvod na sbazaru

Napsat příspěvek
Velikost písma:
66845
28.6.15 18:52
@januschka píše:
ona si musí u SVÉ banky zažádat o storno platby… teď nevím, jak to je, ale banka jí peníze vrátí a bude je požadovat po té podvodnici…

tak to fakt nechodí, poptej se doma

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3311
28.6.15 19:00
@matkabagristy píše:
tak to fakt nechodí, poptej se doma

nedávno jsem taky naletěla a v bance mi řekla, že platbu můžeme vyreklamovat a další postup už mi neřekla, tak jsem napsala, že přesně nevím, jak to chodí. A MP s tímto nemá nic společného :kytka: jo, špatně jsem se vyjádřila - nejedná se o storno platby, ale o reklamaci :pankac:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
28.6.15 19:14

@januschka jo, ale i MP má právní povědomí, myslím. Reklamaci platby lze uskutečnit, ale jedná se o případy, kdy má z obchodu účtenku na 100 a na účtě je pryč 1000, ne na to, že jsem zaslala někomu na účet peníze a on nezašle zboží. To je podvod a řeší se to na policii, ne v bance.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1128
28.6.15 20:17

Už je to sice dva roky, ale u nás to policie chtěla tak, at zazadame u naší banky o vrácení (reklamaci). Ta asi po třech měsících napsala vyjádření ( už nevím, jestli druha strana nesouhlasí s vrácením nebo nemá prostředky) a toto vyjádření se dokladalo policii. Myslím, ze obsahovalo i jméno a další data podvodníka. U nás cely proces vrácení peněz trval asi rok a pul.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
323
28.6.15 21:49

@matkabagristy 1397894018/3030 tak je to AirBank, ale v internetovém bankovnictví mi to psalo Fio Banku

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
323
28.6.15 21:50

@ngauruhoe a o jakou částku šlo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
29.6.15 03:49

Omyl

Příspěvek upraven 29.06.15 v 06:55

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1695
29.6.15 06:30

Tak super, že to není anonymní účet, nejhorší jsou blesk peněženky a podobné :zed:
Běž na policii, nenechala bych to být!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3311
29.6.15 06:48
@matkabagristy píše:
podle čísla účtu mi ti vyhodilo toto:

http://www.podvodnici.net/…56390163030/

Fakt to chce víc opatrnosti

to je ale úplně jiné č. účtu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
29.6.15 06:54

@januschka ok, mně to vyjelo, nezkontrolovala jsem to :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3311
29.6.15 06:56
@matkabagristy píše:
@januschka ok, mně to vyjelo, nezkontrolovala jsem to :kytka:
:kytka:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 10:51

My objednali kočárek a kostky, naštěstí nás něco osvítilo a zaplatila jsem „jen“ poštovné 120,– Kč… zbytek měl být na dobírku… :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
323
29.6.15 19:21

@Lu.ci.nec.ka.Kr u téhle paní/pána?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 20:23

Jj, doheldavala jsem právě proč nic neposílá… a napadlo mně zkusit na netu mail a vyjela Vaše diskuze…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
323
30.6.15 20:30

@Lu.ci.nec.ka.Kr a psala vám dneska něco? Mě psala, že je v zahraničí a když jí dám kontakt, tak to se mnou její matka vyřídí, ptz balík údajně poslala a neví proč nepřišel :roll:
to je ale k. ráva
No nic, ve čtvrtek jdu na policii. Vy to asi řešit nechcete, že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák