Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
@januschka píše:
ona si musí u SVÉ banky zažádat o storno platby… teď nevím, jak to je, ale banka jí peníze vrátí a bude je požadovat po té podvodnici…
tak to fakt nechodí, poptej se doma
@matkabagristy píše:
tak to fakt nechodí, poptej se doma
nedávno jsem taky naletěla a v bance mi řekla, že platbu můžeme vyreklamovat a další postup už mi neřekla, tak jsem napsala, že přesně nevím, jak to chodí. A MP s tímto nemá nic společného
jo, špatně jsem se vyjádřila - nejedná se o storno platby, ale o reklamaci ![]()
@januschka jo, ale i MP má právní povědomí, myslím. Reklamaci platby lze uskutečnit, ale jedná se o případy, kdy má z obchodu účtenku na 100 a na účtě je pryč 1000, ne na to, že jsem zaslala někomu na účet peníze a on nezašle zboží. To je podvod a řeší se to na policii, ne v bance.
Už je to sice dva roky, ale u nás to policie chtěla tak, at zazadame u naší banky o vrácení (reklamaci). Ta asi po třech měsících napsala vyjádření ( už nevím, jestli druha strana nesouhlasí s vrácením nebo nemá prostředky) a toto vyjádření se dokladalo policii. Myslím, ze obsahovalo i jméno a další data podvodníka. U nás cely proces vrácení peněz trval asi rok a pul.
@matkabagristy 1397894018/3030 tak je to AirBank, ale v internetovém bankovnictví mi to psalo Fio Banku
Tak super, že to není anonymní účet, nejhorší jsou blesk peněženky a podobné ![]()
Běž na policii, nenechala bych to být!
@matkabagristy píše:
podle čísla účtu mi ti vyhodilo toto: Fakt to chce víc opatrnosti
to je ale úplně jiné č. účtu…
@matkabagristy píše:
@januschka ok, mně to vyjelo, nezkontrolovala jsem to
My objednali kočárek a kostky, naštěstí nás něco osvítilo a zaplatila jsem „jen“ poštovné 120,– Kč… zbytek měl být na dobírku… ![]()
Jj, doheldavala jsem právě proč nic neposílá… a napadlo mně zkusit na netu mail a vyjela Vaše diskuze…
@Lu.ci.nec.ka.Kr a psala vám dneska něco? Mě psala, že je v zahraničí a když jí dám kontakt, tak to se mnou její matka vyřídí, ptz balík údajně poslala a neví proč nepřišel ![]()
to je ale k. ráva
No nic, ve čtvrtek jdu na policii. Vy to asi řešit nechcete, že?