Pokračovat v kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 17:57
Pokračovat v kojení...?

Ahoj holky.. chci se s vámi poradit, kdo má páru..
Malému je přes šest měsíců, ve čtvrtém jsem začala s příkrmy, jinak ale plně kojeny. Dnes již tedy ji tolik, že přes den si vystačí s jídlem a pitím, jen mu dám někdy cucnout na spaní a večer před spaním, pak jednu láhev UM, a v noci cca 2× pije ode mě. Problém je ale v tom, že i přes toto malé kojení se cítím dost ' vysátě '.. není to normální únava, a nevím jak lépe to popsat ten pocit, že jsem prostě vysátá. Jsem unavená, cítím ' kosti. ' přitom jim normálně a na váhu mám pořád stejně, a mléko mám taky. Tak nevím jestli kojení neodbourat úplně :-( radši bych normálně fungovala.. :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 10.05.18 18:03

Já jsem kojit nemohla vůbec, mrzelo mě to, ale nehroutila jsem se z toho, i když mám občas na fórech, jako je emimino pocit, že bych měla.

Jestli je ti zle a myslíš, že to pomůže, tak přestaň, ale neptej se na svolení tady, rozhodni se sama. Podle mě je fajn, že jsi kojila půl roku a teď už to zase tak strašně nutné není.

Snad tu nebude spousta oduševnělých kojen, které ti řeknou, jak jsi sobecká.

dickys
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 10.05.18 18:08

Prvně bych zkusila nějaké vitamíny pro těhotné/kojící. Ač toho nejsem jinak příznivcem, sama jsem od toho cca půl roku po porodu vitamíny zobala, protože jsem si přišla taky „vysata“ a musím říct, že to pomohlo.

petlahev
Povídálka 12 příspěvků 10.05.18 18:09

Ja treba kojila 5 mesicu :) Mala se mi u toho stejne vztekala a po tom co se mi kompletne vysypal zub jsem proste prestala. Co jsem mela jsem ji dala a jedeme dal s flaskou :lol:

Karleon
Kelišová 5155 příspěvků 10.05.18 18:41

Požádala bych si u obvoďáka o krevní obraz. Může to být jen chudokrevnost.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 10.05.18 19:21
@radkka píše:
Já jsem kojit nemohla vůbec, mrzelo mě to, ale nehroutila jsem se z toho, i když mám občas na fórech, jako je emimino pocit, že bych měla.

Jestli je ti zle a myslíš, že to pomůže, tak přestaň, ale neptej se na svolení tady, rozhodni se sama. Podle mě je fajn, že jsi kojila půl roku a teď už to zase tak strašně nutné není.

Snad tu nebude spousta oduševnělých kojen, které ti řeknou, jak jsi sobecká.
:palec: velmi trefné. Jsem stejného názoru.

KristynaTita
Kecalka 357 příspěvků 10.05.18 19:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. chci se s vámi poradit, kdo má páru..
Malému je přes šest měsíců, ve čtvrtém jsem začala s příkrmy, jinak ale plně kojeny. Dnes již tedy ji tolik, že přes den si vystačí s jídlem a pitím, jen mu dám někdy cucnout na spaní a večer před spaním, pak jednu láhev UM, a v noci cca 2× pije ode mě. Problém je ale v tom, že i přes toto malé kojení se cítím dost ' vysátě '.. není to normální únava, a nevím jak lépe to popsat ten pocit, že jsem prostě vysátá. Jsem unavená, cítím ' kosti. ' přitom jim normálně a na váhu mám pořád stejně, a mléko mám taky. Tak nevím jestli kojení neodbourat úplně :-( radši bych normálně fungovala.. :oops:

beztak vam chybi zelezo.

Lenka_Hal
Závislačka 3989 příspěvků 10.05.18 19:38

Tak dr mi rikala, ze vice ci men kojeni dela unavenou kazdou. Ja jsem si myslela, ze se me to netyka, ale ted pri tretim, kdyz jsem mela vetsi sportovni zatez, nez s tema prvnima, uz to pocituju taky. Ja s kojenim teda sekla zrovna predevcirem. Tak uvidim…mela jsem strach co mala, ale nakonec to proslo hladce. Pokud je to jen ta unava, nech si zkontrolovat krev, prece jen se musi vyloucit, ze ti nic nechybi…

Patie
Ukecaná baba ;) 2381 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 19:47

Nemůže to být nedostatek železa? Taky mě to napadlo jako první.
Jinak já teda kojim už 8m a doufám, že ještě dlouho budu, ale každý to má nastavený jinak. Unavená jsem fest, to je pravda, kojím hodně přes den i v noci, ale neumím si představit dát ji lahev. Miluju to propojení :)
Kdyby tě to ale mělo dlouhodobě nějak vyčerpávat, neni nic špatnýho na tom přestat. Však ten první půlrok je vůbec nejdůležitější a jestli nemá problém s normálním jídlem, tak je to o to jednodušší :)

Lenka_Hal
Závislačka 3989 příspěvků 10.05.18 19:58
@Patie píše:
Jinak já teda kojim už 8m a doufám, že ještě dlouho budu, ale každý to má nastavený jinak. Unavená jsem fest, to je pravda, kojím hodně přes den i v noci, ale neumím si představit dát ji lahev. Miluju to propojení :)
Kdyby tě to ale mělo dlouhodobě nějak vyčerpávat, neni nic špatnýho na tom přestat. Však ten první půlrok je vůbec nejdůležitější a jestli nemá problém s normálním jídlem, tak je to o to jednodušší :)

Tak to propojeni mi bude chybet. Ja to nakonec dala rok a ctyri mesice a prave to propojeni si myslim, ze byla ta hlavni motivace :)

Anonymní  10.05.18 20:08
@dickys píše:
Prvně bych zkusila nějaké vitamíny pro těhotné/kojící. Ač toho nejsem jinak příznivcem, sama jsem od toho cca půl roku po porodu vitamíny zobala, protože jsem si přišla taky „vysata“ a musím říct, že to pomohlo.

A jak se u Tebe projevoval pocit vysatosti? Ja to mám tak že někdy cítím kosti, někdy jakoby jak když nemám žádnou energii ve svalech, utaham se po fyzické činnosti, která by za normálních okolností pro mě byla směšná. Někdy je to jen něco, někdy i všechno dohromady. Někdy to chodí v návalech, mezitím klid, někdy je to trvalý pocit. Ale hlavně to prostě není normální únava, ta je vlastně i příjemná, tohle je dost nepříjemné. :zed:

Anonymní  10.05.18 20:15
@petlahev píše:
Ja treba kojila 5 mesicu :) Mala se mi u toho stejne vztekala a po tom co se mi kompletne vysypal zub jsem proste prestala. Co jsem mela jsem ji dala a jedeme dal s flaskou :lol:

Malý se rád nakojí. Ale přijde mi, že by s odstavením problém neměl, řekla bych, že už to zčásti bere jen jako takové podudlání, kolikrát si i s prsem už jen hraje a vlastně pořádně nepije. Láhev bere jako přirozenou součást, dávala jsem mu totiž hned zkraje své mléko z láhve když jsem měla zánět prsu takže asi k té lahví i tak nějak přilnul.
To je dobré s tím zubem :) známá, těhotná, mi zrovna dnes říkala jak se jí začal sypat zub :D já teda něco podobného nepociťuji ale strašně ' cítím kosti '..jak kdyby brnely, jak kdyby byly nějak lehčí.. zajímalo by mě jestli to má třebas co do činění s odplavovanim minerálů nebo co to má znamenat :think:

Anonymní  10.05.18 20:22
@Karleon píše:
Požádala bych si u obvoďáka o krevní obraz. Může to být jen chudokrevnost.

Právě že mám krevní obraz podstoupen.. je to jen asi tři týdny. Měla jsem ty papíry v rukách a železo bylo ok ( hemoglobin ) sice byl spíš níže ale byl v mezích normy. Delal mi ještě minerály.. hořčík vápník sodík jsem tam viděla.. a taky ok. Podle něho jsem zdravý člověk :nevim: Jo a ještě mi dělal štítnou žlázu a ta je taky ok. Tak mě napadá že asi jakoby člověk může být laboratorně zdravý a mit ty látky v krvi co má mít ale že se třebas tím rozborem nezjistí že to to tělo žere ze svých kostí nebo já nevím.. :nevim: nebo je to třebas nějaký méně obvyklý prvek který doktoři nezahrnují do obvyklých testů protože při jeho nedostatku nejde o život nebo tak něco.. nebo že nehrozí nějaký veliký nedostatek pokud normálně jím

Anonymní  10.05.18 20:28
@Patie píše:
Kdyby tě to ale mělo dlouhodobě nějak vyčerpávat, neni nic špatnýho na tom přestat. Však ten první půlrok je vůbec nejdůležitější a jestli nemá problém s normálním jídlem, tak je to o to jednodušší :)

Taky miluju to propojení a ten pocit že mi dávám něco ze sebe :,( ale prostě mě to dost omezuje při fungování takze ve výsledku mu sice něco dám ale zase mu to beru protože se mu třebas nemůžu tak intenzivně věnovat. :nevim: kdyby bylo na mne, kojim co nejdéle. A že vím že to není zadarmo a jsem schopná leccos protrpět. A sice hned první měsíc jsem se ke kojení byla nucena probojovat zánětem prsu, bylo to něco strašného. Tak veliká bolest že jsem ho prostě nemohla nechat přisát, a on ani nechtěl, a dlouho se to nechtělo zahojit, doktorka mi podsouvala Nutrilon ale já bojovala. Prostě jsem furt odstříkávala nebo pil z druhého prsa to pak ale taky začalo chytat ten zánět taky takže to taky bolelo no bylo to děsný. Ale několik měsíců kojení jsem mu teda vybojovala no.

Anonymní  10.05.18 20:33
@Patie píše:

No a jinak já právě někde kdysi četla že nějak snad to má každá žena právě nastavené jinak, že není prostě každá když to řeknu takhle od přirozenosti mlíkárna. Že to snad někomu pak může dělat takhle zdravotní obtíže. Takže nevím co si o tom myslet, jestli je to pravda :nevim: ale na druhou stranu, bylo období pár měsíců kdy jsem kojila bez problémů a nepociťovala žádnou újmu :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama