Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
@Anonymní píše:
@locika nefunguje a nikdy nefungovalo, už se po tom pídím skoro 3ROKY, neučí se to tady. Měli jsem se stěhovat do Prahy, nakonec z toho sešlo a první co mě napadlo, bylo to, že jsem přišla i o tuhle možnost
No když tady tehdy dávala Saphire ten odkaz, tak jsem tam našla studio, bylo tuším na Vršavě, kde to fungovalo…byl tam i rozpis lekcí, ceník atd…ale teď už to nemůžu najít…asi to krachlo no…
@locika píše:
No když tady tehdy dávala Saphire ten odkaz, tak jsem tam našla studio, bylo tuším na Vršavě, kde to fungovalo…byl tam i rozpis lekcí, ceník atd…ale teď už to nemůžu najít…asi to krachlo no…
Pokud ano, tak je to fakt škoda. Hledala jsem i tam, protože mám pocit, že jsem to taky tak nějak dohledala na netu, ale bylo to jako by se zem slehla. Fakt mám pocit, že ani tam to nikdy nezačalo ![]()
Jinak nic proti Zlínu a potenciálním tanečnicím čehokoliv, ale sama jsem ve Zlíně vedla hodiny docela atraktivního tance, potažmo akrobatickou část. Ale hodně děvčat zjistilo, že to není legrace, ale docela veliká dřina a dlouho to žádnou nebavilo či neměly výdrž a odhodlání. Dvoufázové trénování bylo nutnost a fyzicky to málokdo zvládne. Pole Dance jsem si právě chtěla v Praze vyzkoušet a ve Zlíně začít učit, ale na úrovni - „ne, že nějaké když přijdeš O.K., když ne taky O.K.“, nicméně se taky obávám, že po zjištění potencionálních zájemkyň, jak veliká je to dřina by to asi nedopadlo - opravdu hodně lidem chybí silná vůle, zatnout zuby a makat a tento tanec to vyžaduje, pokud to má mít úroveň, protože když se vynechává, tak se pořád na něco a někoho čeká a nikdo se nenaučí pořádně nic ![]()
Jo, tak to je možné, že to ani nezačalo, to nevím…ale webovky jsem fakt viděla, byly tam i jiné tance, než jen pole…
No já jsem právě hledala, jestli je někde možnost udělat si kurz pro instruktory
Ale momentálně s malým děckem je to pro mě sci-fi. A tak je to třeba i s tou pravidelností. Chodila jsem nějakou dobu plavat s holkama, vždy ve stejný den a stejnou hodinu, ale taky jsem nešla pokaždé, prostě jednou manžel sloužil, takže jsem neměla hlídání, jindy zas řval jak tur a nemohla jsem se od něj hnout, takže jsem taky neodešla, prostě myslím, že tohle platí u všech matek…ale jasně, nechodí cvičit či tančit jen matky, pak je to možná o lenosti, nedostatku vůle atd., jak píšeš ty
A taky nevím, jak bys zařídila, že to bude „na úrovni“ dle tvých představ - jakože když vynecháš lekci, tak tytyty - potrestám tě…nebo už příště nechoď…nebo jak?
A to teď není myšleno nijak jízlivě ani ironicky, jen si to prostě neumím dost dobře představit…
@locika No, tak nějak je potřeba si uvědomit na jaké úrovni se tomu chce člověk věnovat. Já bych to ráda učila na minimálně „dobré úrovni“. I lektorka musí vědět koho bude učit. Ale když už se ptáš, tak „ty ty ty ty“
neee
Docílit toho jde právě těžko, na prvním místě by byl konkurz - ten ukáže a odkryje hodně (ne každá na to má), ale například i cena hodiny by mohla nastavit úroveň a primárně to, že pravidelnost je prostě nutnost. Na tenhle tanec je třeba opravdu fyzickou zdatnost. A jak chceš být dobrá, když nezvedneš a neovládneš své vlastní tělo. Jako pokud by to mělo být jen nějaké tanyny tanyny, tak do toho bych nešla. Nemělo by to úroveň pro nikoho a výsledek by byl nejistý. Rozumíš? Taky to nemyslím špatně ![]()
Já ti rozumím, ale myslím, že v tom případě je tvůj záměr rovnou odsouzen k neúspěchu
Minimálně tady ve Zlíně…už jen díky té ceně…ženské si sice rády zaplatí za cvičení, ale mají své hranice
Stejně tak si myslím, že by je odradil konkurt…ale je to jen spekulace, možná by to bylo úplně jinak…ta Praha, to by asi bylo jiné kafe, tam je přece jen více lidí, co jednak mají více peněz a taky jsou více ochotní je za podobné aktivity utratit…
Jen s jedním musím asi trochu nesouhlasit - všude je psáno, že pole-dance je i pro úplné začátečníky…samozřejmě, stokilová ženština se asi těžko odlepí od země pomocí tyče, ale jinak si myslím, že tu sílu si prostě postupně vybuduješ…jen to opravdu chce tu pravidelnost no…
Každopádně doufám, že se tady jednou pole dance přece jen objeví a dokonce i své lekce otevře
Docela mě to láká…
tak dovolila bych si mírně nesouhlasit tady s Anonymní
Já myslím, že ne každý by chtěl dosáhnout třeba soutěžní úrovně, kdyby po mně chtěl někdo konkurs, tak bych rozhodně nešla, ač se ukázalo, že zatnout se a makat umím ![]()
Chodím v Praze, kde je výhoda, že zájemkyň je hodně, takže je spousta kurzů všech úrovní, to udržení kroku se řeší tím, že se prodávají pouze celé kurzy na semestr (což určitě víš), ale že by někdo řekl: tak teď budeš makat a přes týden třikrát posilko nebo to nemá cenu, tak to fakt neeeeee. Navíc, pokud někdo zaplatí třeba 3000 za semestr, tak to samo o sobě je celkem motivující tam docházet a něco se chtít naučit ![]()
Ty bys do kurzu nechtěla ani mně, že jo, protože je mi 30, nemám na to postavu a navíc mi mezi dva kurzy vlezlo těhotenství
no jo, tak halt vydělali jiní
a mmch teď chodím do kurzu, kde jsou dvě úrovně - mírně pokročilé a středně pokročilé a zlepšujeme se všechny, fakt že jo
a kupodivu i instruktorka to stíhá. A navíc jsme motivované samy za sebe, abysme někde neuvízly, takže trénujeme i mimo hodinu, ale to je přece na každém, ne každý, kdo chodí na aerobik by chtěl zvládnout soutěžní sestavu…
Nebo jsem ty příspěvky nějak nepochopila. Ale stopro souhlasím s tím, že jestli se chce někdo pole dance naučit, že by se tomu měl věnovat pravidelně, aby svaly zesílily a on se alespoň na té tyči udržel a dosáhl jakés takés ladnosti a pružnosti
to zase joooo
@locika ano, jak píšeš - odsouzen k záhubě v podobě pro zájemce typu: „jen tak pro zábavu“. Prostě ty lekce by byly pro jinou cílovou skupinu. Ono ve Zlíně toho hodně vzniklo a hodně zaniklo právě díky nedostatku zájmu „jen tak pro zábavu“, ale například mažoretky, a sportovní aerobic jsou na velice dobré úrovni. Najít i v tomto směru šikovné děvčata by bylo to pravé. Potom by se dala otevřít i hodina týdně „pro mamky v podvečer“ jinak se ve Zlíně nemá šanci tento druh sportu prosadit a uživit, poněvadž prostory k nájmu jsou neuvěřitelně drahé. A taky mám pocit, že to hodně lidí vidí poněkud zkresleně, pokud se chci u té tyče jen tak poplácávat, tak můžu mít i těch 100kg, ale pokud se budu chtít někde ukázat (např.firemní večírek), tak 100kg sice mít mohu, ale taky něco musím umět. Rozumí mi?
@Kačus82 ano, máš pravdu chtěla bych to více profi, ale myslím, že na tom není nic špatného. Můj příspěvek výše ti mohl odpovědět i na nějaké tvé postřehy. Prosím, prosím neber to nějak špatně. Jen píšu jak si to představuji. A ono ve Zlíně toho opravdu hodně zaniklo díky postupnému nezájmu veřejnosti. On Zlín opravdu není Praha.
@Kačus82 jo a podle těla bych nesoudila. Taky už mám přes 30 a dítě, v tom problém nevidím.
Anonymní, ano rozumím ti…ale právě proto to asi ve Zlíně neklapne…i když - třeba zrovna jo no…akorát jak píše Kačus - nevím, kolik lidí by se našlo, kteří by do toho šli s cílem dosáhnout soutěžní úrovně…zvláště když je to tanec poměrně nový (rozhodně pro Zlín ano), ženské by nevěděly, co od toho očekávat, šly by do toho ze zvědavosti…neříkám, že by si půlka z nich řekla „hmm, dobrý, příště nepůjdu a pak zas jo“, naopak jsem přesvědčená, že by se jim to zalíbilo, ale asi by v tom nehledaly něco víc než jen právě tu zábavu, odreagování se a příjemný a zajímavý způsob, jak dosáhnout pevnějšího těla… ![]()
Já osobně právě doufám, že se tu jednou otevře kurz, jak říkáš „jen tak pro zábavu“…těžko si sama sebe dokážu představit na firemním večírku ![]()
@Anonymní píše:
@Kačus82 ano, máš pravdu chtěla bych to více profi, ale myslím, že na tom není nic špatného. Můj příspěvek výše ti mohl odpovědět i na nějaké tvé postřehy. Prosím, prosím neber to nějak špatně. Jen píšu jak si to představuji. A ono ve Zlíně toho opravdu hodně zaniklo díky postupnému nezájmu veřejnosti. On Zlín opravdu není Praha.
já na tom taky nevidím nic špatného, je to dokonce velice chvályhodné, ale nepochopila jsem tvůj relativně pohrdavý příspěvek o zlínských cvičenkách, resp. těch, co nemají čas ani chuť na dvojfázové tréninky ani konkursy a přesto by se chtěly naučit trochu tančit, mně to přišlo dost netaktní na to, že chceš za kurzy vybírat peníze
No, ale každý má svou cestu, tak hodně štěstí, ať naplníš kurs bývalýma gymnastkama, který ti za půl roku budou tančit soutěžní sestavy a ještě na to mají dost peněz ![]()
@locika píše:Já osobně právě doufám, že se tu jednou otevře kurz, jak říkáš „jen tak pro zábavu“…těžko si sama sebe dokážu představit na firemním večírku
tak co jsem pochopila za tu dobu, jenom málokdo by se odvážil opravdu zatančit na veřejnosti (ač jsou plné kurzy) … když jsem před dvěma lety v práci řekla, že chodím na pole dance, tak si všichni představili, že tam vrtíme zadkem v tangáčích a občas roztáhneme nohy. Takže mě pár chlapů okamžitě požádalo o soukromý tanec, zbylí o nějaké veřejné vystoupení … takže jsem se jednou zatočila kolem dopravní značky a tím to haslo. Přece jen jsem pracovala v relativně konzervativní firmě a sebe na tyči před kolegama si představuju jenom v nejodvážnějších fantazijích ![]()
Příteli jsem ale zatančila a líbilo se mu to ![]()
A když má někdo poznámky, že to je sprostý a jestli si chodím přivydělávat do strip barů, tak dlouze nevysvětluju, jak náročný je to sport, ale řeknu, že mě to baví a že aerobik taky necvičím před lidma ![]()
@Kačus82 No, jestli můj příspěvek působil netaktně, tak to mě mrzí. Rozhodně to tak nebylo myšleno. Ale ono je to způsobeno asi tím, že od začátku píšeme každá o něčem jiném. Ve Zlíně není tolik možností ať se to týká čehokoliv (lidí, prostorů…). Jsem si totiž právě myslela, že by někdo rád tento tanec na vyšší úrovni, ale @locika i ty píšete o tanci pro radost. Ale tak je to přeci v naprostém pořádku. Rozhodně nikoho nechci pohoršovat…
tak super, ono to určitě půjde, ale musí se vytvořit „základna“, odkud odpadnou ty „radostné“ a pak zbydou ty nadšenkyně, a že zbydou, to jsem si jistá, protože pole dance je návykový, že jo ![]()
Pamatuju si, že tam, kam chodím, byly před dvěma lety asi 6 kurzů pro začátečnice a dva pro mírně pokročilé a teď jsem koukala, začátečnice asi 10, mírně pokročilí 4, středně 2 a pokročilí taky 2, takže ono to určitě jde ![]()
stejně je divné, že vyhlásili kurzy a pak zmizely, tak ten sál s tyčema tam někde zůstal, ne? co třeba dělat jenom takové ukázkové hodiny nebo semináře, kdo to nikdy neviděl, tak těžko vyplázne hned 3tisíce aniž by věděl, jestli to zvládne a jestli ho to bude bavit
no ale to spekuluju …
@locika nefunguje a nikdy nefungovalo, už se po tom pídím skoro 3ROKY, neučí se to tady. Měli jsem se stěhovat do Prahy, nakonec z toho sešlo a první co mě napadlo, bylo to, že jsem přišla i o tuhle možnost