Policie - 0,3prom.alkoholu - poraďte

Anonymni
6.5.09 10:13

Policie - 0,3prom.alkoholu - poraďte

Prosím holky poraďte, manžela ráno zastavili policajti u domu a nadýchal 0,3promile alkoholu (včera byl na pracovní večeři, předávali zakázku), vím, je pitomej, měl jet na kole,když si nebyl jistý, že už je OK. Nemáte někdo zkušenosti, co bude dál, má smyl jít ještě na krev, jaké budou asi sankce - na co se mám připravit!, jak probíhá to další správní řízení. Díky Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
6.5.09 10:21

0,3 je hranice:
do 0,3 promile - přestupek, pokuta do 20.000 Kč, 3 body, zákaz řízení na 6 měsíců až jeden rok 0,3-1 promile - trestný čin s podmínečným trestem, pokuta do 20.000 Kč, 6 trestných bodů, zákaz řízení na 6 měsíců až rok.

Řidičák mu počítám sebrali hned, záleží jak dopadne rozbor krve, bude správní řízení, doporučuju pokoru a ničím neargumentovat proti.

Tak bude přes léto jezdit na kole a v práci se řidičem, je to pro každého, aspoň si to zapamatuje. Nepříjemné, ale poučné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
6.5.09 10:26

Nepříjemné :(
Můj chlap byl taky bez ŘP, kvůli 0,23 promile. Řidičák mu určitě vezmou, ale taky mu určitě dají nejnižší možný trest. Pár let nazpátek si mohl zažádat o vrácení v polovině určené lhůty a protože vše bylo OK, vrátili mu ho. Snad to ještě zůstalo.

Stejně jako Bára doporučuju nehádat se a neargumentovat, jinak to bude horší. Pokud auto nepotřebuje k výkonu povolání a pokud ty umíš řídit, tak se nic tak tragického neděje, uteče to jak voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
6.5.09 10:56

Záleží jak mu dopadne odběr krve, teda jestli tam byl! Pokud tam nebyl hned tak už to nemá smysl! Krev se musí odebrat bezprostředně po dechové zkoušce.

ŘP se na místě většinou neodebírá - to se řeší až u posudkové komise! ŘP se odebírá jen při vysokém množství alkoholu, ale většinou ani tak ne! Musí se počkat až se zkompletuje celý spis a ten se předává ke správnímu řízení.

Pokud bude hodnota stoupat tak má smůlu - nad 0,3 promile je to trestný či - pokuta 25 000,–- Kč až 50 000,–- Kč a zákaz řízení na půl roku až rok a pokud potřebuje ŘP k výkonu povolání tak může dostat i zákaz činnosti.

Pokud mu bude hodnota klesat tak bych to nechala řešit správní orgány, kterým to P ČR stejně předává!

Kdyby jel na kole tak si nepomůže - na kole je taky účastník silničního provozu a taky by měl problémy z toho, že nadýchal, ale o řidičák by nepřišel!

Nejlepší bude, když řekne přesně jak to bylo - večer jsem byl na večeři s klientem a tam jsem ....... bla bla bla, protože dohadování a vymýšlení mu stejně nepomůže! Ještě se do toho víc zamotá a bude to ještě horší!

• Nahlásit
  • Citovat
5677
6.5.09 12:16

ahojky

kamaradovi namerili nedavno 0,3 zbytkac a dostal 5 mesicu bez papiru a 15 000 pokutu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.09 13:09

lepší než krev je dát moč a jestli měl v dechu 0,3 promile,tak v krvi ani v moči nebude mít nic

• Nahlásit
  • Citovat
452
6.5.09 15:23

A šel na krev? Je dobré se nebránit a spolupracovat. Každou minutou to klesá. Do 0,2 prý nějak se to toleruje.

Teď se nám to radí :-(

Jak psala Veronika, mělo by proběhnou správní řízení, a tam záleží, co uhádá. Pokud ŘP nutně potřebuje, ať si vezme právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.09 15:49

Holky díky, na krev nešel, musel pracovně na tu zakázku, ale to snad vědí i ti ve správním řízení, že to byl zbytkový alkohol, který každou minutou klesá. Teď jsem telefonovala se známým policajtem a ani oni pořádně neví, jak je to s tou tolerovanou hranicí, pořád mají nové vyhlášky. Řidičák manžel potřebuje tak na půl, auto firemní, občas jezdí školit nebo má servisní zásahy. Já řídím, ale nic moc, spíš jen popovážím děti. Jsem sama zvědavá, jak to dopadne - hádat se manžel určitě nebude, to není jeho styl. Díky Martina

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
6.5.09 15:53

Je chyba, že na tu krev nešel!!!

Vypadá to blbě a taky je otázka jestli mu někdo uvěří, že to byl „zbytkáč“! Nikdo mu totiž neprokáže jestli ty promile stoupaly nebo klesaly! Dýchal podruhé po 20 min. nebo dýchal jen jednou???

Teď už mu nezbývá než se modlit aby tam byl někdo chápavý a dostal tu nejnižší pokutu a nejkratší možnou dobu odebrání ŘP!

• Nahlásit
  • Citovat
1752
6.5.09 17:47

Souhlasím, měl jít na krev, v případě zbytkového alkoholu by už nic nenaměřili, hlavně od dechu do odběru uplyne zase pár desítek minut a stále klesá a klesá. Krev je směrodatná u dechu může být i odchyloka. Já jsem jednou nadýchala 0.1 a neměla jsem ani kapku alkoholu, takže na odběru z krve čistá nula. Poliši se omluvili a bylo to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
6.5.09 18:20

No, ono je to totiž tak, že tělo si v některých případech může určitou hladinu vytvořit i samo!
Dřív byla sěrodatná hranice 0,2 promile, ale zvedlo se to na 0,3 promile právě kvůli této anomálie - někdy „nadýchání“ můžou ovlivnit i kapky od kašlu, některé ústní vody atd. atd. a proto je spolehlivější odběr krve, ale pokud s ním dotyčný nesouhlasí nebo nejde na něho tak se to bere tak, že je pod vlivem alkoholu a opak se už nikdy nedokáže!

• Nahlásit
  • Citovat
2237
8.5.09 07:22

Dle slov a rady právníka, pokud někdo ví, že má něco v sobě (alkohol)-odmítnout dechovou zkoušku. Tím pádem není možno zjistit hladinu a je to jen jako řízení pod vlovem alkoholu (návykové látky). Ono je hezké, že policajti chválí za spolupráci, ale tím pádem dopadne hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petnatyr
21.8.12 22:34

Dobry v nedeli rano mne namerili 0.63 ale na krev jsem nesel a na miste mne nechali pak i ridicakem jaky muzu dost trest dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
19493
21.8.12 22:36

Nezapomeň že cyklista je bran taky jako řidič a nesmí nadychat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19493
21.8.12 22:40
@petnatyr píše:
Dobry v nedeli rano mne namerili 0.63 ale na krev jsem nesel a na miste mne nechali pak i ridicakem jaky muzu dost trest dekuju

Nahoře je to popsány, jde už o trestný čin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama