Poloha miminka ve 34 týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LittleTea
Stálice 71 příspěvků 10.09.19 09:28
Poloha miminka ve 34 týdnu těhotenství

Ahoj všichni :)
Jdu k Vám s dotazem jsem ve 34TT ( jsem prvorodička ) a malá je stáhle KP, díky toho že sem menší postavy 150 max 152 cm mi hrozí že budu mít i úzkou pánev a tím pádem hrozí císařský řez.
Velmi ráda bych rodila spontánně, jelikož moje mamka mě a mé dva sourozence také rodila KP a postavou je na tom podobně jako já.
Chápu že to asi obnáší nějaká rizika, doktorka tvrdila že na přetočení má malá dva týdny a pak se bude řešit co a jak, s tím že mi budou také měřit velikost pánve.
Já doktorce říkala že se nijak zatím nestresuju že se malá může přetočit i po 36 TT ale ona říkala že u prvorodiček se to nestává protože miminko tam má málo místa, tak mě to znejistilo :(
K dotazu - jsou tu maminky s mou výškou, které byly v takové situaci jako já?
Děkuji za komentáře :potlesk:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 34. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 09:51

Nejsem o moc větší, zhruba o 10cm a mimí je už otočené. Tím to možná nebude. Tak ještě má čas - a taky mu můžeš různě pomoct, na netu určitě něco najdeš :D

LittleTea
Stálice 71 příspěvků 10.09.19 09:58

No ono těch 10 cm už asi právě udělá hodně :(
Přihlásila jsem se na kurz cvičení pro těhotné a dnes začnu s tím kočičím hřbetem :D Já jí prostě otočím!:D

VikiRiki
Kecalka 250 příspěvků 10.09.19 10:01

Merim 164, jako prvorodicka jsem mela malou otocenou KP od 31tt a uz se neotocila. Citila jsem celou dobu, ze se o to mala v brisku snazila, ale nikdy to nezvladla. Delala jsem ruzne kocici hrbety, svidila baterkou apod., ale bylo to k nicemu. Nakonec jsem se rozhodla, ze vyzkousim manualni pretoceni miminka pres brisko od doktora, ktery to umi (doporucuju Dr. Hruban v Brne v Bohunicich-je to spicka). Sla jsem na to na zacatku 39tt a za 10 vterin byla mala uz normalni poloze a tim padem jsem rodila spontanne bez komplikaci v 40+4.

LittleTea
Stálice 71 příspěvků 10.09.19 10:06

@VikiRiki Ahoj děkuji za tip :) No spíš tady hraje roli i ta výška protože rodit děti KP jde ale tím že jsem malá budu mít nejspíš i malou a úzkou pánev. Tak toho se bojím. Dnes najedu na cviky, na to zevní otočení no nevím…toho se zase celkem bojím. Tu polohu má z nějakého důvodu, ale pouvažuji o tom.

Lekninka91
Extra třída :D 10763 příspěvků 10.09.19 10:13

Ja mam teda 162, panev uzkou, syn byl cely tehotenstvi KP a otocil se nekdy zacatkem devatyho mesice.. Kamaradciny sestre se dite otocilo hlavou dolu asi tyden pred terminem, uz nevim presne. Taky byla prvorodicka.. Nechala bych to na osudu :lol: :lol: :lol: :lol:

Sallema
Stálice 90 příspěvků 10.09.19 10:18

Já jsem taky prvorodička, jsem v 33 tt, minulý týden jsem byla na kontrole a malý KP, stále stejně.. Měřím 158 cca.. tak uvidím, dr. mi nabídla, že při příští kontrole by se to už řešilo, nabídka otočení u nás ve FN..

VikiRiki
Kecalka 250 příspěvků 10.09.19 10:18

Jo to jsem taky slychala, ze to ma duvod. Ale koluje kolem toho neskutecne moc mytu. Ja si dlouze s doktorem o zakroku povidala, takze vim, ze se to nedela na silu a jde o relativne bezpecny zakrok (Dr. Hruban mi rikal, ze tam jeste nemeli nikdy zadne komplikace, maximalne se jim miminko vracelo zpatky do polohy KP u vicerodicek nevo to proste neslo). Nikdo nechce miminku ublizit, to by si nevzali na triko. Proto to ma taky jen asi 50% uspesnost. Pokud pretoceni nejde, tak se to necha byt. Navic se to dela na operacnim sale, takze kdyby neco, to par vterim ne mimco venku. Proto se to dela zacatkem toho 39tt. Takze v te chvili jsem vybirala mezi cisarskym rezem nebo mozna cisarskym rezem :-) Muj duvod byl to, ze mala je dodnes (ma 3 roky) ne uplny sportovec. Celkove hrubou motoriku mela pomalejsi..takze pretocit se chtela, ale nemela silu. Kdyz si vyhledas experta na pretaceni, tak se opravdu nemusis bat. Ale kazda jsme jina, pristupuje se k tomu individualne. Nejlepe je se prave poradit s doktorem. Oni ti vysvetli co a jak ohledne zakroku. Za pokec s nima noc nedas, nic to nestoji a tobe to otevre dalsi moznosti nad kteryma uvazovat…

LittleTea
Stálice 71 příspěvků 10.09.19 10:37

@Sallema Ahoj, teda tak držím palce jsme na tom skoro stejně no já jsem 34 a za dva týdny kontrola a bude se to nějak řešit. Je fajn že ti nabídla přetočení, jsem zvědavá zzda mi nabídne něco i naše lékařka a ne jen císařský řez o kterém mluví :(

Sallema
Stálice 90 příspěvků 10.09.19 10:43

@LittleTea Já bych chtěla co nejvíce rodit přirozeně, tak uvidím, asi z porodu KP bych měla trochu strach.. No já jdu na kontrolu až 30.9.

LittleTea
Stálice 71 příspěvků 10.09.19 10:52

@Sallema já jdu 24.9 jsem taky zvědavá tedy co bude. No já nevím četla jsem že to jde v pohodě ale záleží na mnoha věcech :( Potřebuju se poradit i s někým jiným než s mou gynekoložkou tak uvidíme pak v porodnici co na to řeknou. Taky jsem si přála přirozený porod a ne jen řez do břicha a že malou vytáhnou :( ta představa je hrozná :(

LittleTea
Stálice 71 příspěvků 10.09.19 10:56

@VikiRiki Uvidíme jak to bude vypadat ža 14 dní na kontrole. Jdu tam i s manželem a vše se bude řešit. Potom to proberu případně v porodnici a uvidíme třeba mi také doporučí to přetočení. Nevím zda to někdo v Ostravě dělá. Jako na konzultaci bych tam šla určitě ráda. Protože moje gynekoložka pořád mluví o císaři, o tom že jsem malá a díky toho budu mít i malou pánev, přitom se nic ještě neměřilo. No a dneska jsem z toho fakt vyvedená z míry :( Větší kopance jsem začala cítit cca 4 dny zpět tak si říkám že se o to přetočení třeba snaží. Moc doufám.

Sallema
Stálice 90 příspěvků 10.09.19 11:27

@LittleTea já jsem pochopila, že jsi z Ostravy, já jsem kousek od Ostravy.. Moje dr. mi říkala, že otáčejí po 36tt ve FNO… tak jestli chceš, klidně napiš do zpráv..

JancaS84
Stálice 90 příspěvků 10.09.19 13:32

Taky jsem u prvního těhotenství měla malou dlouho hlavičkou nahoře, nepamatuji si kdy se přesně otocila, ale určitě jsem byla už na mateřské a ještě byla KP. Měla jsem celkem malý břicho. Mala měla šňůru kolem krku, takže asi věděla proč se nechce otočit. Naštěstí vše dobře dopalo a nebyla ani priskrcena.

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 10.09.19 13:36

@LittleTea Ty jo, mně měřili pánev už někdy v druhém trimestru s tím, že se určitě ještě rozestoupí, jak dítě poroste. Mám 161 cm. Na co čekala? Každopádně počkej do poradny v porodnici, přeci jen řešit to pak budou hlavně oni.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama