Pomůže mi stahovací pás?

Anonymní
23.8.20 22:31

Pomůže mi stahovací pás?

Ahoj, jdu si sem pro radu.
Jsem už 3,5 roku od porodu a břicho mám, jako kdybych byla v 4 měsíci těhotenství, zvlášť když se najím, po ránu to tak zlé není.,snaším se cvičit, necvičím každý den, ale i tak se docela snažím. Chtěla jsem se zeptat, jestli má ještě cenu stahovací pás, má to nějaký smysl ještě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1101
23.8.20 22:40

Pravdepodobne rozestup brisnich svalu…navstiv fyzioterapii a nechej si poradit a naucit cviku konkretne na diastazu. Nic jineho ti nepomuze-leda operace(sesiti)
Jine cviky rozestup spis zhorsuji, fakt musis delat to spesl co je na diastazu urceno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18936
23.8.20 22:54

Tak záleží proc mas bricho jak ve 4.mesici. Jestli mas diastazu, tak musis cvičit specialni cviky, normálním cvicenim to spíš ještě zhorsis. Jestli to je pneumatika, tak tam jde hlavne o jidelnicek, hubnutí bricha ja hlavne o jidle. Ale taky bych to videla spis na ten rozestup svalu, zajdi k odbornikovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
23.8.20 23:34

Osobní zkušenost nemám, ale ptala jsem se v porodnici a bylo mi řečeno, že ten pás je super když je ženská přímo po porodu. Tehdy to opravdu pomáhá těm svalům se rychleji stáhnout. Ale už tehdy to závisí na tom, jak moc ty svaly (ne)byly funkční. Tzn. někdo kdo cvičil už v těhotenství to měl lepší než někdo kdo měl to svalstvo ochablé už před otěhotněním.
Ale pokud už zůstane diastáza - rozestup břišních svalů, tak už pomůže jenom cvičení. Nejsou to žádné hrůzné cviky, jde primárně o zpevnění trupu. Je třeba to dělat pod dozorem fyzioterapeuta, protože jinak to nemusí mít efekt vůbec žádný a nebo si dokonce můžete uškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14398
24.8.20 09:10

Ne, teď už ne.

Zajdi na fyzioterapii aby ti pomohli řešit případou diastázi a obecně ti navrhli cvičení pro zlepšení postoje a tvaru tvého těla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama