Porod jako v Americe

Napsat příspěvek
Velikost písma:
9556
31.10.12 08:49
@rébi píše: že kecáš kraviny… ;)V reálu… V Americe se takhle většinou nerodí, i tam je to nejspíš menšinová záležitost a u nás se určitě najdou takové, které takto rodí (třeba já :think: :mrgreen: )… Rozdíl je možná v tom, že u nás ta, která chce rodit přirozeně, je přinejmenším za exota, v Americe, kde je společensky přijatelnější být exotem, se nejsapíš ženy, co chtějí porod jinak než v nemocnici, tak moc neskandalizují a neodsuzují… :idea: :) 8)

az na to, ze typicka americanka nechce mit s prirozenym porodem nic spolecnyho - typicka americanka rodi cisarem, v horsim pripade s epiduralem…prirozene tam rodi jen cizinky nebo nejake „osvicene“ americke zeny :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20883
31.10.12 10:03

Zdravím,
příspěvky mimo téma mažu - kdo s tématem nesouhlasí, má tu ke komentování spoustu dalších diskuzí.

Monika

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1874
31.10.12 13:31

https://www.emimino.cz/…lavani-9886/

Taky docela drsné. A podobné scénáře tady čtu snad v každém druhém deníčku… :,( často taky po mnohahodinovém utrpení následuje akutní císař nebo porod kleštěmi… :?

Doufám, že to není mimo téma… :think: Kdyby… Tak kdo ví, jak to chodívá v Americe? Podobně? :think: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2338
31.10.12 13:56
Jééé, díky že ses mě zastala :kytka: Ty jsi mě pochopila ;)
@rébi píše: že kecáš kraviny… ;)

Zakladatelka nechce rodit orgasmicky proto, že by byla amerikanofil, jenom se jí ten dokument líbil a přišlo jí, že by bylo fajn takhle rodit… Dokument je asi americký, tak jí možná přišlo, že se takhle v Americe běžně rodí a u nás, to ví tady každý, se běžně takhle nerodí… Takhle jsem to pochopila já… :andel:

V reálu… V Americe se takhle většinou nerodí, i tam je to nejspíš menšinová záležitost a u nás se určitě najdou takové, které takto rodí (třeba já :think: :mrgreen: )… Rozdíl je možná v tom, že u nás ta, která chce rodit přirozeně, je přinejmenším za exota, v Americe, kde je společensky přijatelnější být exotem, se nejsapíš ženy, co chtějí porod jinak než v nemocnici, tak moc neskandalizují a neodsuzují… :idea: :) 8)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2338
31.10.12 13:57
Hmmm, taky si myslím. Ale v tom případě, by se měli zamyslet nad tím, než začnou natáčet takové filmy a masírovat tím celý svět :)
@Hanulka82 píše:
az na to, ze typicka americanka nechce mit s prirozenym porodem nic spolecnyho - typicka americanka rodi cisarem, v horsim pripade s epiduralem…prirozene tam rodi jen cizinky nebo nejake „osvicene“ americke zeny :lol:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2338
31.10.12 14:01
K tomu odkazu: No, o takových porodech dokument nenatočí :lol: By asi populace v Americe velmi klesla. Páč by každá američanka jedla antikoncepci na kila než prožít takový porod :)
@rébi píše:
https://www.emimino.cz/…lavani-9886/

Taky docela drsné. A podobné scénáře tady čtu snad v každém druhém deníčku… :,( často taky po mnohahodinovém utrpení následuje akutní císař nebo porod kleštěmi… :?

Doufám, že to není mimo téma… :think: Kdyby… Tak kdo ví, jak to chodívá v Americe? Podobně? :think: :mrgreen:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mišanila
31.10.12 14:03
@Talunka píše:
Hmmm, taky si myslím. Ale v tom případě, by se měli zamyslet nad tím, než začnou natáčet takové filmy a masírovat tím celý svět :)

Tak oni to nenatočili s komentářem, že takhle se rodí v Americe. Je to jen video o tom, jak porod i může vypadat, ale jedná se o menšinovou záležitost, protože většina rodí v porodnicích a s epidurálem.

  • Citovat
  • Upravit
Mišanila
31.10.12 14:10
@rébi píše:
https://www.emimino.cz/…lavani-9886/

Taky docela drsné. A podobné scénáře tady čtu snad v každém druhém deníčku… :,( často taky po mnohahodinovém utrpení následuje akutní císař nebo porod kleštěmi… :?

Doufám, že to není mimo téma… :think: Kdyby… Tak kdo ví, jak to chodívá v Americe? Podobně? :think: :mrgreen:

Přesně, stačí si přečíst posledních 100 deníčků a velmi často tam je o nepříjemném personálu, zákrocích, o kterých rodičku ani neinformují předem atd.

Na druhou stranu o nepříjemných zážitcích se píše víc, protože spokojená rodička nemá takovou potřebu se s tím podělit a vypsat se z toho.
Já jsem teda těch porodních příběhů nejen tady četla fakt dost a mám takový nějaký obrázek o českých prorodnicích a pořád to nepříjemné chování a přístup k rodičkám jako k nesvéprávným je víceméně docela běžné, bohužel.

Nebo šance na to, že budeš mít štěstí na jen příjemný personál, neudělají nic bez tvého souhlasu, nechají tě rodit ve vybrané poloze a neodnesou ti rutinně dítě byť jen na pár hodinek, pokud si to opravdu nepřeješ, tak jestli tohle vše se podaří, tak je to opravdová klika…

  • Citovat
  • Upravit
2338
31.10.12 14:53
No právě, slýchám samé horory. Proto když člověk vidí něco v telce nebo na netu (jako já),tak prostě plácne, že chce rodit jako v Americe.Ale už to tady bylo napísané-můžeš si zaplatit dulu, soukromou porodnici aj. vymoženosti.
Jak ženy říkáte, každá je režisérem svého těla a porodu:lol: A že tak člověk plácá-no vždyť my, co budeme rodit poprvé vůbec netušíme co nás čeká. Teorií je mnoho, ale tou praxí si musí každá projít sama.Jen mě mrzí, že jsem touhle diskuzí tady jednu dámu asi velmi rozzuřila a myslí si, že jsem asi praštěná a diskuze asi nebyla vhodná. Se polepším ;)
@Mišanila píše:
Přesně, stačí si přečíst posledních 100 deníčků a velmi často tam je o nepříjemném personálu, zákrocích, o kterých rodičku ani neinformují předem atd.

Na druhou stranu o nepříjemných zážitcích se píše víc, protože spokojená rodička nemá takovou potřebu se s tím podělit a vypsat se z toho.
Já jsem teda těch porodních příběhů nejen tady četla fakt dost a mám takový nějaký obrázek o českých prorodnicích a pořád to nepříjemné chování a přístup k rodičkám jako k nesvéprávným je víceméně docela běžné, bohužel.

Nebo šance na to, že budeš mít štěstí na jen příjemný personál, neudělají nic bez tvého souhlasu, nechají tě rodit ve vybrané poloze a neodnesou ti rutinně dítě byť jen na pár hodinek, pokud si to opravdu nepřeješ, tak jestli tohle vše se podaří, tak je to opravdová klika…
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
47759
31.10.12 15:13
@Mišanila píše:
Přesně, stačí si přečíst posledních 100 deníčků a velmi často tam je o nepříjemném personálu, zákrocích, o kterých rodičku ani neinformují předem atd.

Na druhou stranu o nepříjemných zážitcích se píše víc, protože spokojená rodička nemá takovou potřebu se s tím podělit a vypsat se z toho.
Já jsem teda těch porodních příběhů nejen tady četla fakt dost a mám takový nějaký obrázek o českých prorodnicích a pořád to nepříjemné chování a přístup k rodičkám jako k nesvéprávným je víceméně docela běžné, bohužel.

Nebo šance na to, že budeš mít štěstí na jen příjemný personál, neudělají nic bez tvého souhlasu, nechají tě rodit ve vybrané poloze a neodnesou ti rutinně dítě byť jen na pár hodinek, pokud si to opravdu nepřeješ, tak jestli tohle vše se podaří, tak je to opravdová klika…

k tomu je dobrý porodní plán a mít chlapa sebou oni se pak chovají úplně jinak :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2338
31.10.12 16:32
To iž jsem taky slyšela, že když je přítomný chlap, že je to lepší :think:
@ivana-domca píše:
k tomu je dobrý porodní plán a mít chlapa sebou oni se pak chovají úplně jinak :kytka:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
31.10.12 16:39

Porodní plán jsem měla, poprvé chlapa taky, podruhé nestihl tak rychle dojet z práce, malá byla rychlejší :mrgreen: doběhl až na vážení a měření, na oba porody vzpomínám dobře, nikdo mě v nemocnici nestresoval, nemučil, byli hodní, při druhém porodu, kdy se holka od zazvonění na od dělení narodila za pár minut, kolem mě lítali jak včelky, trošku jsem je probrala v nudnou, horkou neděli :pankac: :mrgreen: a no co nás čeká příště nevím :think:.
Začala jsem přemýšlet, že jestli bude 3tí porod bez komplikací a rychlý, jak ty první dva, dítě bude ok, že bych šla do ambulantího a v nemocnici zůstala 24 max. 48h. ještě si to musím promyslet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
47759
31.10.12 16:59
@Talunka píše:
To iž jsem taky slyšela, že když je přítomný chlap, že je to lepší :think:

ale ne každý chlap to snese, bacha na to :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
47759
31.10.12 17:03
@IvkaH píše:
Porodní plán jsem měla, poprvé chlapa taky, podruhé nestihl tak rychle dojet z práce, malá byla rychlejší :mrgreen: doběhl až na vážení a měření, na oba porody vzpomínám dobře, nikdo mě v nemocnici nestresoval, nemučil, byli hodní, při druhém porodu, kdy se holka od zazvonění na od dělení narodila za pár minut, kolem mě lítali jak včelky, trošku jsem je probrala v nudnou, horkou neděli :pankac: :mrgreen: a no co nás čeká příště nevím :think:.
Začala jsem přemýšlet, že jestli bude 3tí porod bez komplikací a rychlý, jak ty první dva, dítě bude ok, že bych šla do ambulantího a v nemocnici zůstala 24 max. 48h. ještě si to musím promyslet.

já už za sebou jeden ambulantní porod mám, pomalu se pripravuju na další, i když to má ještě čas :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
31.10.12 17:15
@ivana-domca píše:
já už za sebou jeden ambulantní porod mám, pomalu se pripravuju na další, i když to má ještě čas :kytka:

já myslím, že máme podobný termín :think: mám kolem 5.5. ty taky tak nějak v dubnu/květnu né?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková