Porodnice Karlovy Vary

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jana1
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 12.12.05 16:59
Porodnice Karlovy Vary

Ahoj holčiny,
chtěla bych se jen zeptat jaké máte zkušenosti s touto porodnicí. Zajímají mě hlavně porodní asistentky. Díky za vaše odpovědi
Jana

Nejnovější zkušenosti z porodnice Karlovy Vary

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
stazka
Kelišová 5524 příspěvků 12.12.05 17:11

Ahoj Jani,

kamarádka rodila v KV v roce 2002, porod nedopadl dobře, z části díky pozdní reakci personálu. Proto se rozhodla druhé mimi rodit v Ostrově a byla nadmíru spokojená…

jana1
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 13.12.05 18:27

Ahoj Stazi,
díky za tvůj příspěvek. Já jsem právě moc dobré zkušenosti s personálem neměla. Chtěla jsem jen vědět jestli se najde někdo kdo má podobné zkušenosti jako já. Asi jsme vyjímky.
Jana

asha
Nadpozemská drbna 29616 příspěvků 1 inzerát 13.12.05 18:47

Ahoj,
bohuzel myslim, ze nejste vyjimky. Kamaradka tam rodila v r.2004 a ma takovy zazitky, ze se na druhy dite rozhodne v dohledny dobe nechysta :(
Urcite se tam najdou i spokojeny maminky, ale zatim jsem slysela jenom stiznosti. Pokud bych mela rodit ve Varech ja, tak bych jela radsi do Ostrova nebo do Plzne.

jana1
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 13.12.05 19:07

Ahoj,
je mi líto tvé kamarádky a vlastně nás všech co mají podobné zážitky. Jsem rozhodnutá rodit jinde buď v Kadani, Plzni nebo v Sokolově. Nejhorší na tom je, že bych ráda rodila ve varech, ale mám takový strach, že u porodu budu mít ty samé PA, že to asi riskovat nebudu. Jen je to škoda, protože tam je JIPka a jinam je to daleko. Měla jsem rychlý porod a to byl první, takže budu mít pak strach, aby jsme to vůbec stihli.
Jana

Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 14.12.05 10:51

Ahoj Jani

Já jsem rodila v Plzni na Slovanech a fakt personál super, mohu jen doporučit. No a v Kadani rodili známí a moc si to chválili. Na Sokolov jsem neslyšela moc dobré věci, to samé na Cheb - prý děs.

HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 03.01.06 12:50

Ahojky, já mám prod právě před sebou - a c hystám se do Varů. Nedávno tam rodily 2 kamarádky, obě spokojené. Porodní asistentky i doktoři na porodním jsou prý skvělí, horší je trochu šestinedělí - ale dá se to, záleží, na kterou sestřičku narazíte. Kamarádka ležela v Ostrově, kde ale teď sloučili gynekologii a šestinedělí (takže je plno), stěny mezi pokoji jsou slabé a když pláče někde mimčo, je tpo slyšet prý přes 2 pokoje - takže žádný spánek. Sestřičky jsou prý skvělé, ale doktoři nee, každý říká něco jiného a češtinu tam moc slyšet není. Já znám 3 doktory z varské porodnice a nedám na ně dopustit.
Uvažovala jsem i o Kadani, na kterou jsu skvělé reference. Ale nemají tam jipku pro problémové novorozence, tudíž v případě potíží mimčo převáží do Mostu - maminku s ním jen tehdy, mají-li tam volno. Což je dost drsné.
Takže já volím K.Vary (byli jsme se tam s manželem i podívat a byli ochotní, vypadá to tam hezky …) - důležitý je porod a zdraví miminka, pokud na mě budou nějaké sestřičky ty 4 dny na šestinedělí protivné, tak to holt přežiju.
HankaB

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.06 09:13

Chci se zeptat - informoval se nekdo na porod do vody - da se to v KV? Co si o tom myslite? Taky me ceka porod a slysela jsem, ze do vody je to celkove takovy „prirozenejsi“ /bez nastrihu atd./…

Rasika
Kecalka 243 příspěvků 09.02.06 09:35

Já se v KV narodila, ale to se asi nepočítá, co? :-D

Verka: porod do vody tě od nástřihu nutně neuchrání… a voda někdy porod zpomaluje. Ale u někoho zrychluje ;-) Ono to chce neplánovat úplně přesně, ať pak není člověk zbytečně moc zklamanej, ale prostě se přizpůsobit situaci, co ti zrovna bude nejpříjemnější… :-)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.06 14:28

No ale to by se melo nejak nahlasovat dopredu,ne? Nebo myslis,ze je mozny prijet do porodnice a pak nekdy po nekolika hodinach si treba urcit, ze ted zrovna chci do vody…?

HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 20.02.06 17:31

Ahoj,

tak já už mám porod ve Varech za sebou, mám 17-ti denní holčičku. Musím říct, že si nemohu stěžovat ani na PA, doktory, ani na sestřičky na šestinedělí.
Myslím, že jsem při porordu narazila na méně přívětivou porodní asistetku (někdo tu už varoval, že jsou tam 2 fakt děsné) - ale i to nebylo tak zlé, byla jsem spokojená. Doktor byl příjemný, byť jsem tam měla nějakého s cizím přízvukem a děsně mladého - ale byl milý a sešil mě ukázkově (už jsem úplně v pohodě).
Zda se dá rodit do vany nevím, ale rozhodně tu nedělají nástřih každému. Mně ho dělali (ztrácela jsem při tlačení vědomí a nemohli riskovat, že se už neproberu), ale kamarádce, co rodila za 2 dny, ho nedělali, i když jim to dopředu nehlásila.
Jediné, co mě štve je, že meminkům hned po porodu dávají cizí mléko, což je děsná blbost - trávicí soustava na to ani není připravená … Já jsem jim pak pořád říkala, že mi ji nesmí přikrmovat a nedělali to. Ale vím, že některé maminky to neuhájily.
Já osobně bych šla klidně rodit znovu do Varů, celkově to byl příjemný zážitek, v klidu a pohodě.
Hanka

lenka221
Nováček 9 příspěvků 12.07.12 09:10

Ja tam rodila cisarem dvojcatka, takze dr. nemuzu nejak moc posuzovat, ale primar Svab ten je urcite v pohode, lezela jsem tam mesic, nez deti nabrali vahu, lezela jsem na ginde a tam sestricky byly hrozny, neprijemny, jen asi 3byly ok. a kazdou chvili me stehovali na jiny pokoj, jinak sestery na detske jip jsou uzasny moc hodny.

HankaBN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.12 10:05

I když tato diskuse asi není už aktuální, napíši příspěvek pro ty, komu by se to do budoucna hodilo. Mám doma dvě dcery, čekám třetí mimi a mám za sebou 3 samovolné potraty a jeden porod mrtvých dvojčátek. Vše jsem absolvovala ve Varech a nikam jinam bych nešla. Personál naprostto super, nikdo neprudil, byli milí… U porodu druhé dcery jsem nebyla ukázková rodička, byla jsem na nadstandardu, můj muž tam dost prudil sestry… ale byly zlaté. Porod krásně vedený, odborně, šití super, na žádost mi umrtvili dole snad všechno (řekla jsem, že po porodu už nechci ŽÁDNOU bolest - a vyhověli mi). Dokonce jsem se po dvou hodinách sprchovala na porodním, abych nemusela na šestinedělí. Tam byly naprosto neskutečně milé sestřičky pro maminky, vstřícné, ochotné… Co se týče péče o mimi, do ničeho mě nenutili, prostě supr.
Když jsem musela rodit v 16.tt dvojčátka, přístup byl víc než ochotný. Rodila mě p. Hofmanová, na první pohled více odměřená, ale je to jen slupka, byla úžasná. Na mé přání mi děti ukázala, jedno jsem si pochovala… byly moc citliví, pořád se ptaly, zda něco nepotřebuji. A pak mi dali nadstandard i po porodu, abych mohla být na mé přání sama, bylo to moc smutné a těžké.

Naopak v Ostrově rodilo více mých kamarádek. Přístup super. Když je vše OK, asi je to parádní. Ale pokud jsou komplikace, nemusí to zvládnout. Dvěma mimi umřelo při porodu, min. jednou to opravdu nebylo nutné. Já bych tam něšla, nejsou tam ti nej doktoři, i když teď je tam už Klikar z Varů a ten je fakt dobrý. Ale jaksi neslouží denně :-(

nepřihlášená HankaB

carola
Echt Kelišová 7559 příspěvků 22.02.16 09:54

Ahoj, obnovuji diskuzi. Jsem 36.tt a chtěla bych rodit ve Varech. Najde se tu někdo, kdo tam nedávno rodil a napíše své zkušenosti? Diskuzi zde jsem si už přečetla. Miminko je KP, jsem druhorodička. Nemáte někdo zkušenost s porodem KP, nebo mi naplánují císařský řez? Pomalu začínám mít z porodu strach. Děkuji za případné příspěvky.

kuchle
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 42 inzerátů 22.02.16 14:21

Ahoj, rodila jsem tam v prosinci 2013. Malý byl taky KP. Byla jsem prvorodička, naplánovali mi císaře. Druhorodičky, které první rodily normálně, nechávali vybrat, ale asi to úplně nedoporučují. S péčí tam jsem byla naprosto spokojená. Od příjmu na porodním sále po šestinedělí všichni milí a ochotní. Anesteziolog mi dal vybrat mezi celkovou narkozou nebo jen spinální anestezií. Vybrala jsem spinální a nelituju toho. Celou dobu mi popisovali co dělají nebo se chystají udělat. Když byl malý venku, hned mi ho ukázali, mohla jsem ho pohladit a dát mu pusu. Sestra ze sálu pak skočila pro manžela, mohl se dívat na vážení, měření, mytí a fotit. Na šestinedělí mi malého vozili v pravidelných intervalech na kojení, když za mnou přišel na návštěvu manžel, mohl si vyzvednout malého u sester a jít s ním za mnou. Na JIP jsem byla 24hodin, pak na normální pokoj. Ještě jednu noc měly malého sestry, pak už byl u mě. Kdybych se ale necítila, nebyl problém jim ho ještě nechat. Za pár týdnu budu rodit podruhé a půjdu zase sem, tentokrát ale přirozený porod :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama