Karlovarská krajská nemocnice a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Rozsáhlé porodnické oddělení v nemocnici v Karlových Varech poskytuje péči nejen zdravým, ale i rizikovým rodičkám. Zahrnuje také intermediární centrum perinatologické péče pro předčasné porody v tomto regionu.
Porodnice poskytuje tzv. rooming-in.

Na porodním sále jsou k dispozici dva dvoulůžkové pokoje a jeden nadstandardní, jednolůžkový, zpoplatněný 450 korunami.
Na oddělení šestinedělí jsou pak k dispozici 3 nadstandardní pokoje, také za cenu 450 korun.

Porodnice nepořádá předporodní kurzy. Ale spolupracuje úzce s porodní asistentkou Ladou Maceškovou, která kurzy pořádá v areálu porodnice.

Maminky také mohou využít některou z metod alternativního porodu, jako je porod dle Leboyera, nebo epidurální anelgezie a další.

Doporučují maminky porodnici Karlovarskou krajskou nemocnici a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 56x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Tomáš Semerádt

Porodní sál: +420 354 225 577

Oddělení šestinedělí: +420 354 225 235

Nonstop linka ohledně kojení a péče: +420 359 882 238

Adresa: Bezručova 19, Karlovy Vary 360 66

URL: http://www.nemkv.cz/gynekologicko-porodnick%C3%A9-odd%C4%9Blen%C3%AD.html#!/home-tab

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Karlovy Vary

06.08.20

Při mém druhém těhotenství jsem si vybrala porodnici v Karlových Varech, protože mi tam při návštěvách přišli všichni strašně moc milý, mladé hodné sestřičky, hodní a milý doktoři. V den, kdy jsem rodila po druhé jsem měla naprosto stejný průběh jako při prvním porodu. Kontrakce od 8:00h jsem si poctivě zapisovala a v 10:00h jsme vyjeli, že už je to tady. V 11:00h jsme byli v porodnici zazvonily jsme, že už rodíme. Otevřela stará zamračená sestřička, že mám jít dovnitř, ale manžel, že musí zůstat na chodbě. Dala jsem jí průkazku, zprávy a ty mé zápisky kontrakcí. Zápisky mi vrátila, že to je nezajímá. Připojili mě na ozvy, a já se divila, jak je možné, že ten počítač nic neukazuje, když mám už tak silné kontrakce. Přišla jiná starší sestřička hrábla do mě a řekla, že to budou jen poslíčci. Přišla doktorka Pivovarníková a já se snažila nenaříkat bolestma a snažila jsem se usmívat. Hrábla do mě a řekla, že mám jen poslíčky. Řekla jsem jí že mám stejný průběh jako u prvního porodu (žádné bolesti břicha ani tvrdnutí, jen silné bolesti do kříže v zádech), ale jí to nezajímalo. Řekla, že rodit budu nejdřív za 2 dny a poslala mě domů. Bylo zrovna 12:00h. Nemohla jsem ani dojít k autu, manžel zuřil a chtěl jet do Sokolova, ale já chtěla jet domů, cítila jsem se potupně, že jsem tak hloupá a nepoznám poslíčky a jestliže tahle velká bolest jsou jen poslíčci, tak nevím, co budu dělat při porodu. Přijeli jsme domů, šla jsem do vany a má matka hned volala záchranku. Vůbec nevím kdy a kde mi odtekla voda. Možná v té vaně. Přijela záchranka a já už tlačila. Dostali mě do sanitky před domem a syn byl na 2 zatlačení venku. Tak dlouho jsem zadržovala porod, že syn do mě už smolil. Syn se narodil přesně ve 14:30h. Má matka vše hned začala řešit přes lékařskou komoru, ale disciplinární řízení proti paní doktorce nebylo zahájeno pro nedostatek důkazů. Paní doktorka tvrdila, že jsem přišla s neurčitými bolestmi břicha a o porodu jsem ani nepípla. Jak to bývá ruka ruku myje a tak si vždy schovávejte všechny papíry kdyby náhodou. Vše se uzavřelo letos a rodila jsem před dvouma rokama. Řekli mi, ať jako důkaz předložím ty zápisky s kontrakce a ty po dvou letech vážně už nemám. Syn je na štěstí zdravý a já taky a to je pro nás nejdůležitější.

Personál:

Kristýna Pivovarníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se odmítnout! Máte nárok na hospitalizaci, i kdyby jste nerodili. Lepší zůstat na pozorování v porodnici zbytečně, než pak rodit doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a manžela, co se vás vždy zastane.

23.06.20

Chcem pochvaliť sestričky aj doktorov,ktorí mi záchranili syna. Boli ku mne milí a pani doktorka, ktorá bola Ruska alebo Ukrajinka tiež. Ďalej chcem pochváliť pani doktorku zo Slovenska, bola strašne šikovná.
Na oddeleni šestonedeli chválim jednu smenu sestier. Boli zlaté, starali sa o nás. Ďalšia smena detských sestier, hlavne jedna taká ježibaba tam bola, ktorá si myslela, že je tam nejaká pani alebo čo. Syn mi neustále plakal, nedal sa utíšiť, tak som zvonila a ona dobre, že ma nezabila pohľadom, lebo som ju zobudila. Bola som prvorodička a potrebovala som pomôcť a ona namiesto toho, aby mi pomohla, tak mi položila otázku či som fajčila počas tehotenstva. No proste drzá, stará rašpla. Trebalo by zmeniť tých pracovníkov. Aj ja som zdravotník a kebyže sa ja takto bavila s ľuďmi, tak ma vyhodia. A kojiť po troch hodinách? To je teror.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na oddeleni šestonedeli

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastnú nočnú košelu a nejaké jedlo a vodu

03.05.20

Už nikdy znovu bych sem nešla.
Kontrakce mi začaly pozdě večer, takže cca v 2 ráno jsem byla v porodnici, sestry očividně spaly, neochotně se na mě podívaly, řekly že jsem na začátku a poslaly mě domů, cca v 6 ráno už se to nedalo vydržet a přijeli jsme znovu. Nejhorší, co se stalo, že vás tam nechávají samotnou během změření kontrakcí, při tom jsem už měla pocit že rodím, a ten horor, že nikdo nikde… .
K samotnému porodu nemám připomínku. Jediné, co můžu říct, že je evidentní, že k vám nemají individuální přístup, jste jen jedna z dalších 100, co rodí ten den a je to dost cítit.
Nenabídnou vám třeba změnit polohu, nebo aspoň se napít, protože ústa jsem měla šílené suchá. Prostě ležíte na té koze a tečka.
Doktorka byla Ruska nebo Ukrajinka, a byla celkem příjemná. Ke konci přišel primář a ten to dokončil loktem. Až doma jsem zjistila, že tohle je naprosto zakázaný zásah, jelikož může ublížit dítěti.
Naštěstí se nic nestalo a byli jsme v pořádku.
Oddělení šestinedělí je nic moc. Jedna šichta sestřiček byla příjemná, obzvlášť milá mladá slečna, která měla trpělivost mi poradit, když jsem něco nevěděla, ale druhá šichta… jedním slovem ježibaby. Nepříjemné, až bych řekla zlé. Když mi v noci dítě řvalo jak o život, tak jsem se na ně musela obrátit, a to byla teda péče… kdyby mohly, tak by mě snad i zbily, že jsem je probudila.
Celkem můžu říct, že se o vás moc nestarají.
V takový okamžik obzvlášť prvorodičky potřebují někoho, kdo na ně bude milý, trpělivý, kdo se vám aspoň bude nějak věnovat. Vždyť i přes to, že čtete, studujete informace, stejně pak zmatkujete.
S kojením taky nic moc neradí. Hrubě se vás dotýkají, nic pořádně nevysvětlují.
Prostě jste na obtíž. Cítila jsem to dost jasně.
Věnec všeho byl, když se mi šíleně nalila prsa, tak mi přivezli špinavou odsávačku!!! Kde byli kapky cizího mléka.
Jídlo špatný. Spousta potravin je přeci zakázána při kojení, pomeranče atd. Vozili mi jídlo z domova.
Kdyby byla ta možnost, tak bych si ráda za normální péči se vším všudy doplatila. Bohužel takovou možnost tam nenabízejí. Je mi velice líto, že radost od setkání s miminkem byla znepříjemněna takovým neprofesionálním přístupem líného personálu a celkovým zmatkem, který tam vládne.

05.03.20

Jako prvorodička jsem byla velmi spokojená..už od příchodu co mi praskla plodová Voda v půl čtvrté ráno. Sestry ochotné, milé. Porodní asistentka úplně úžasná, poradila co mám a nemám dělat, co je pro mě dobré i pro miminko. Nemůžu si stěžovat. Ona mě vlastně odrodila, paní doktorka jen pak přišla a dodělala svou práci a taky moc ochotná vše mi vysvětlila. Proč musela nastřihnout a tak. A jaké pak byly bojové podmínky na šestinedělí, jak se gynekologie předělávala, tak taky super sestřičky, doktorky, doktoři i paní co uklízeli a nosili nám jídlo. Já byla opravdu spokojená, jestli někdy budu plánovat druhé miminko, určitě půjdu s radostí rodit do Varské nemocnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic, je toho plný internet a každá maminka uzná za vhodné, co si vzít a nevzít.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já teda neměla hroznový cukr, ten bych asi doporučila, můj porod
trval 12 hodin, tak to už jsem byla unavená, tak alespoň to jsem cucala, aby mi to dopadlo energii.

13.02.20

Jedním slovem, KATASTROFA. Mnou prožitý třetí porod v této porodnici a hrůza. Personál neochotný, arogantní, tvářili se, že je člověk obtěžuje.

Personál:

Mudr. Talilenko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ject raději jinam

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Trpělivost a pevné nervy

09.11.18

Obě děti máme narozené v Karlovarské porodnici, kluk 2006, děvče 2017, poprvé porod císařem ve 34.týdnu, celé šestinědělí strávené v porodnici, malý na jipu. Personál úplně dokonalý, já vytřeštěná prvorodička, nechápu, jak mohli přežít moje neustále se opakující stejné dotazy. Když už jsem konečně jásala, že malý začal přibírat na váze a infekce zmizela, tak jedna jediná sestra(z oddělení na šestinedělí) to hned zarazila, prý ať se neraduji, že ještě malý může klidně zemřít, třeba na zápal plic, mě to položilo do kolen, ale díky bohu to bylo to poslední a jediné co bych vytkla. Malá se narodila ve 37. týdnu, nemohu skoro nic vytknout, jen ať si hlídají více sanitární sestry, které nastupují ihned na porodní sál po porodu, úklid, umývání a desinfekce maminek a používání prostředků v dané situaci. A pak také z pohledu pozorovatelky na oddělení na šestinedělí, je fajn, že každá sestra v porodnici má svoje postupy podle kterých pracuje, ale když se jich během 5dnů vystřídá několik, tak maminka prvorodička bohužel už 3.den neví, co má a co nemá dělat, a když něco dělá, tak jestli je to vůbec správné a pro ni samotnou je to velice stresující. Proto prosím za ostatní maminky o lepší předávání informací při střídání směn a hodně a hodně trpělivosti a pevných nervů s prvorodičkami, určitě to vždycky není jednoduché. Vždy jsem byla velice spokojená, moc velké díky všem i za ty naše zlobidla!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat na vše i 5× dokola, oni to přežijí a vy budete klidnější

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

po porodu nafukovací kruhy na sezení, já si ještě dlouho normálně nesedla

16.06.18

Rada bych se vyjádřila spíše k oddělení šestinedělí, než porodu samotnému, kde jsem byla s péčí 100% spokojena a jsem přesvědčena, že tam pracují opravdu profesionálové.

Byla jsem překvapena vyhořelým personálem, arogantním přístupem, nezájmem, lhostejností, netaktností. Co směna, to jiná lidská perla. Pokud nebudete mít načteno nebo přístup k internetu, tak se nic nedozvíte. Nic vás zde nenaučí, názorně neukážou, nevysvětlí. Musíte se každého stokrát ptát a dostanete stokrát jinou odpověď. Jediné, co bylo opravdu rychlé, jasné a stručné, byl papír k zaplacení nadstandardního pokoje.

Zapomeňte, že jste VY, jako samostatná a svéprávná jednotka. Pokud si to necháte líbit, podají si vás v celé vaší nahotě. Po dobu pobytu není vaše dítě vaším dítětem, nýbrž všech v bílém plášti, včetně zvědavých sester (čarodějnic), co s vámi nemají nic společného.

Nejzajímavější osobou je dětská doktorka Ivana Chlapovičová. Jakýkoliv dotaz bude ještě před vyřčením zamítnut. Ovšem, pokud se nedáte, dosáhnete svého.

Závěrem. Měla jsem poslechnout svého gynekologa, který mě varoval a jít jinam. Bohužel dětský JIP mají pouze v Karlových Varech. Takže za mě hrůza.

4255
20.01.18

Rodila jsem zde 20.10.2017 a můžu jen doporučit. Porodní plán jsem neměla, ale i tak vše proběhlo s mým souhlasem. Porodní asistenka byla naprosto úžasná, krásně mě vedla a zároveň uklidňovala, že jde vše, jak má, a podporovala mě, když už jsem neměla sílu. Dokonce jsme se tam i docela pobavily.

Díky nim se stal můj porod pro mě nezapomenutelným a krásným zážitkem. Miminko ihned položeno na moje břicho, v krátké době první přisátí. Potom jsme byly cca 2 hodiny na pokoji a až potom nás rozdělili. Novorozenecká péče za mě výborná. Jako prvorodička jsem ocenila jejich péči. Tašku jsem téměř nevyužila, pro ženy tam mají vše a pravidelně doplňují. Pro miminko stačí pleny, ostatní je k dispozici.

Personál:

Bausová, Lasáková, Švejtilová

7831
06.10.17

Rozhodně doporučuju nemocnici na 100%. Rodila jsem plánovým císařem, nástup byl den předem. V den D všechno probíhalo naprosto hladce, manžel směl jít se mnou na sál. Malého mi hned přiložili a bonding si užíval tatínek. Personál naprosto luxusní, zejména gynekologický. Dětské sestry nejsou špatné, ale každá říká něco jiného. Nejhorší asi je, že kojit doporučují po 3 hodinách, pokud chcete častěji, tak vás mají za černého Petra! Chce to mít prostě nadhled…

Personál:

MUDr. Malimánek, MUDr. Semerádt

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pití a něco k jídlu (ano, dostane čerstvé rohlíky ke snídani…).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic mě nenapadá. Skoro všechno v nemocnici dostane (košile, vložky…). Hlavně optimismus :-)

20.08.17

V porodnici jsem rodila dcerušku plánovaným císařem 18.1.2017. Den před plánovaným císařem proběhl příjem a vše úplně úžasné. Sestřičky milé, prostě báječné. V den D proběhlo vše, jak má, bez komplikací. Sestřičky na dětském milé a se vším pořadí a pomůžou. Děkuji všem za péči o mě a moji malou. Pokud budu rodit znovu, jedině u vás. Za mě porodnici doporučuji.

Personál:

Mudr. Semeradt, Mudr. Malimanek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky 0, hodně pití, síťované kalhotky.

24.03.17

V porodnici jsem porodila 6.3. 2017 chlapečka. Můj první porod a hned bohužel plánovaným císařským řezem, jelikož se malej neotočil.

Hned na začátek bych chtěla říct, že za celý pobyt v nemocnici jsem se ani jednou nesetkala s někým, kdo by byl na mě nepříjemný nebo protivný. Naopak, všichni byli neskutečně milí a snažili se mi pobyt co nejvíce zpříjemnit a ve všem pomoci a poradit.

Příjem proběhl rychle, personál velmi ochotný, všechno mi vysvětlili, jelikož šlo o můj první porod. Porod císařským řezem proběhl bez problémů a velmi rychle. Chlapečka mi ihned přiložili na chvíli k obličeji a poté odvezli k tatínkovi, který si ho mohl v klidu pochovat a nafotit.

Bohužel malému ihned po porodu zjistili infekci, takže další dny strávil na novorozeneckém JIP. JIP považuji za největší přednost Varské nemocnice. Neumím si představit rodit jinde a malého by museli poté třeba převážet. Personál JIPu je naprosto skvělý a obdivuji je za jejich práci, o miminka se starají báječně.

Na oddělení šestinedělí naprostá pohoda, sestřičky úžasné, usměvavé, uklízečky milé a ochotné, dětské sestřičky taky super. Vše hezky vysvětlí a ukáží. Co se týká jídla, nemůžu si stěžovat. Za mě porodnici doporučuji na 100%.

Tímto bych chtěla velmi poděkovat celému oddělení Varské porodnice, personálu na porodním oddělení, lékařům, kteří byli u porodu, celému personálu novorozeneckého JIP a všem sestřičkám na oddělení šestinedělí.

Personál:

MUDr. Malimánek, MUDr. Poustka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, jste v dobrých rukách. Pokud máte možnost, zaplaťte si nadstandart.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Od svého gynekologa jsem dostala seznam, co do porodnice, takže normálně věci ze seznamu. Kromě toho doporučuji hodně neperlivé vody a něco k zakousnutí.

20.02.17

Můj druhý porod. První proběhl jinde, v termínu, bez komplikací, dítě zdravé jako řepa. Přesto mi ho ani neukázali, nic neřekli, hned odnesli, jen volali tatínka ať jde fotit..

Tentokrát jsem chtěla rodit úplně jinak.

V jiné porodnici, v doprovodu Duly, pokud možno bez lékařských intervencí, bez medikace. A hlavně až za dva měsíce..

Člověk plánuje, život mění.

V sobotu ráno mi praskla voda a mně se rozklepaly nohy. Na příjmu mě svým velmi empatickým přístupem uklidnila milá paní doktorka. Následovala hospitalizace, injekce kortikoidů na dovývin plic, druhá za 24 hodin. Stálé odběry a sledování zánětlivých parametrů. Jedním slovem perfektní péče a starostlivost jak po stránce zdravotní, tak lidské. Vše vždy vysvětleno, prostor na otázky.

Ležela jsem na porodním. Všechen personál špičkový. V úterý ráno už nebylo zbytí a byl nejvyšší čas porod vyvolat. Bála jsem se. Zbytečně. Po zavedení půlky tabletky se to rozjelo. Bylo to šílené, intenzivní, ale nejkrásnější! Po poledni se prcek narodil. Porodem mě provázela porodní asistentka Pajková a vedla mě naprosto skvěle. Hrozně mi pomohla a já na to nikdy nezapomenu.

Přesto, že je maličký nedonošený, tak mi ho hned dali na břicho, nechali dotepat pupečník a já si ho hladila a koukala na něj. Nádhera! Pak do inkubátoru a teď za ním chodím na JIP kojit, všichni jsou tu naprosto skvělí a Dr. Zajdová je Paní doktorka a Profesionálka s velkým P! Klobouk dolů před všemi sestřičkami, mají náročnou a zodpovědnou práci a přesto jsou stále usměvavé a ochotné kdykoliv pomoci a stále dokola odpovídat na pro ně tak stejné otázky.

Miminko se mi narodilo ve 33. týdnu těhotenství a i díky zdejší péči se mu vede úžasně.

Personál:

Dr. Švejstilová, PA Pajková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, zvládnete to. A v případě nepředpokládaného jste vy i vaše miminko v dobrých rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní přístup a smýšlení. Obavy nechejte doma.
Materiální věci si vyřešíte potom.

29.11.16

Do Karlovarské porodnice jsem nastoupila na vyvolávaný porod 18.11.2016. Už hned na příjmu jsem byla spokojená, jelikož byli všichni příjemní.

Jelikož jsem chtěla mít soukromí, objednala si nadstandardní pokoje. Pokoj na „porodním“ byl super. Velká vana, sprcha, kuchyňka. Byla jsem nadšená, že se rodí přímo v tomto pokoji.

Na starosti mě měla porodní asistentka Jiřina Macáková, která byla úžasná. Po podání tablety nás neustále kontrolovala. Kontrakce přišly už po hodině a to hned po minutě. Na mojí žádost mi byl aplikován epidurál, který mi do 15 minut otevřel porodní cesty a mohlo se jít rodit. Porodní byla při porodu šetrná a radila, jak mám dýchat a kdy tlačit. Dcera mi byla hned po porodu položena na břicho a nechaly ji dotepat pupečník. Během šití ji šli zvážit, změřit a hned mi byla přiložena k prsu. Na pokoji jsme byli cca 1,5 hodiny, kde jsem dostala ještě večeři.

Na šestinedělí jsme měli opět nadstandardní pokoj, který mohu jen doporučit. Své soukromí, klid, koupelna. Během pobytu byly všechny sestry sympatické a kdykoliv jsem potřebovala, tak mi pomohly. Je pravda, že každá byla jiná a já měla své favoritky. Ale nemohu si na ně stěžovat.

Co se týká paní doktorky Zejdové, neposlouchejte drby. Je to doktorka, která ví, co dělá a při kontrole miminka je velice důsledná. Důkladně ji poslouchejte a bude spokojená jak ona, tak i vy.

Za mě porodnici mohu jen doporučit!

Personál:

PA Macáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko Infacol nebo Espumisan, Bepanthen, jednorázové podložky, vodu.

767
10.11.16

Do porodnice jsem nastoupila v sobotu v 8 hodin ráno na vyvolávačku, byla jsem na hekárně do pondělí, kdy se to konečně ráno rozjelo, všichni byli ochotní, porodní asistenky byly opravdu fajn a přišly, když jsem měla nějaký problém.

Rodila mě úžasná doktorka (slovenka), která byla milá a trpělivá.

Na šestinedělí byli také všichni v pohodě, prostě musíte poslouchat a kývat. Byla jsem moc spokojená, až mě to překvapilo.
Porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, jelení lůj, pokud budete na hekárně a přes noc se nic nebude s Vámi dít, tak určitě špunty do uší nebo sluchátka s hudbou, jinak se nevyspíte.

03.10.16

V březnu 2016 jsem zde porodila dcerku. Co se příjmu a hekárny týče - luxus! Porodní asistentky příjemné, usměvavé a ochotné. Doktorky taktéž. Nepamatuji si jméno, ale byla tam mlaďounká doktorka (Slovenka), která byla anděl mého dlouhého čekání na kontrakce. Byla hodná, empatická a jakmile nastaly komplikace, byla jediná, kdo mě dokázal utišit a podpořit mě. Dokonce jsem ji prosila, ať neodchází na konci šichty domů a odrodí mě, jakou důvěru jsem v ní měla!

No ovšem po porodu mě nadšení opustilo rychlostí světla! Sestry nepříjemné, neochotné, s nadřazeným přístupem. Střídaly se tam jedna za druhou, každá tvrdila a radila něco jiného. Přecitlivělou ženskou po porodu akorát zdeptají, že má chuť si vybrečet oči!

Každý den jsem se modlila, ať už jdu domů, kde budu v klidu a budu mít své pohodlí na to, se rozkojit. Byla jsem rozhodnutá podepsat reverz pro mě i svou maličkou dvoukilogramovou dcerku, jak strašné to tam bylo!

Ve Varech Vás sestry na novorozeneckém nenaučí kojit, na nakojení z obou prsou máte pouze 30 minut za 3 hodiny a víc ani ťuk! Pokud Vám dítě u kojení usíná (pochopitelně), budou Vám do dítěte dloubat a štípat ho do uší. Nemluvě o tom, že když Vám dítě odnesou na vážení, zpátky ho nesou na jedné ruce bimbající se sem a tam, jako králíka.

Zkrátím to - Vary jsou výborné na porod, katastrofální na poporodní péči! Ambulantní porod bude pro mě příště tou nejlepší volbou v Karlovarské nemocnici.

Jediná výhoda této porodnice je novorozenecký JIP!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou tolik štěstí nepotkat MUDr.Zejdovou (nebo jaké má jméno) a nebo mít ještě více štěstí a vůbec nerodit ve Varech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Antidepresiva.

2186
05.08.16

V porodnici v Karlových Varech jsem rodila v květnu 2016. Týden jsem přenášela a hrozilo mi vyvolání, ale naštěstí se malá umoudřila a praskla mi doma voda.

V porodnici na příjmu se mnou sestra sepsala veškeré papíry. Mít ale bolesti, tak jí opravdu v tu chvíli nic neřeknu. Nějak nechápu, proč se to nemůže sepsat, když tam maminka chodí na monitory. Takže si připravte opravdu veškeré info o nemocech rodičů, otce dítěte atd..

Vyšetřil mě myslím primář, a řekl nám, že to jen tak rychle nebude. Partner musel odejít a já se měla jít vyspat. Dali mě na pokoj hned vedle porodního sálu.
Kontrakce mi samozřejmě hned na pokoji začaly, zatnula jsem zuby a celou noc trpěla. Ráno mi udělali monitor, ten se skoro nedal vydržet. Pak udělali klystýr a mohla jsem si zavolat partnera. Ten to ale nestihl, to mě jediné nejvíc mrzí. Měla jsem si ho zavolat už v noci, když jsem měla kontrakce. Příště budu chytřejší.

Rodily mě dvě porodní asistentky, bohužel si už nepamatuji jména. Byly moc hodné, trpělivé a povzbudivé. Hlavně se mi líbilo, jaký byl klid na porodním sále. Jen dvě asistentky, žádný doktor. Ten přišel až na šití.

Na to, jak jsem se porodu bála, tak to nakonec nebylo tak strašné. Porodní asistentka vás opravdu podpoří, řekne, jak máte tlačit.

Maličkou mi dali hned na břicho, dokonce ta mladá porodní asistentka byla tak hodná, že mi došla pro telefon a maličkou mi vyfotila. Pak Vás s miminkem cca dvě hodinky nechají samotné, dají Vám najíst a odvezou Vás na šestinedělí.

Co mi ale tedy vadilo, že nebyl volný nadstandardní pokoj. Toalety jsou na pokoji, ale jsou propojené i s druhým pokojem. Musíte si opravdu počkat než bude volno a můžete se jít vykoupat.

Nejvíc mě dostala drzá krátkovlasá uklízečka, s tou by tam měli něco dělat. Naučit jí, jak se chovat k maminkám, které jsou plné hormonů po porodu.

Celkově jsem ale byla opravdu spokojená, pediatři a sestry opravdu úžasní. Člověk se nebojí na nic zeptat, vše pěkně vysvětlí. Takže se opravdu ničeho nebojte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když bude volný nadstandardní pokoj, tak si ho určitě zaplatit. Já bohužel to štěstí neměla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků, síťované kalhotky, hodně pití, něco dobrého na zub, pleny Happy 0.
Ze seznamu na internetu pro miminko, jsem skoro nic nevyužila. Teploměr dostanete jejich, krém na zadeček taky.
Jen si vemte overálky,bodýčka, pletené ponožky.

25.06.16

Rodila jsem v této porodnici v prosinci 2015 a doufám, že nikdy více nebudu muset. Malá se přihlásila nečekaně o 4 týdny dříve, původně byl naplánovaný Sokolov, ale hrozil převoz na JIP do Varů, tudíž jsem se rozhodla jet rovnou tam. Už samotný příchod na příjem po šesté ráno byl katastrofa, vylezla sestra se slovy „Co chcete?“, která si ještě mnula oči… Co asi? Koupit si rohlíky! Jsem měla chuť odpovědět. Po sdělení, že mi odtekla voda před dvěma hodinami a že mám ještě 4 týdny čas, řekla jen hm a naštvaně mě vybídla ať jdu tedy dovnitř.

Další hodina katastrofa dvě protivný sestry ze mě tahaly informace. No jo, přerušený spánek nikoho nepotěší… Rodit jsme šli nakonec císařem, jediné pozitivum z této porodnice byl porod, rodil mě pan primář, super maličké šití a i na sále byli všichni příjemní. Den po porodu však začalo peklo.

Malá sice na JIP nemusela, ale byla maličká. Tudíž musela hodně baštit, ale i spát, unavovalo ji kojení, takže často při něm usínala. Některé sestry ovšem nedokázaly pochopit, že ji taky musím nechat chvíli spát. Neustálý problém, když se sestry vyměnily. Domluvíte si systém a za chvíli na vás ječí jiná, že to děláte špatně. Po dvou dnech jsem byla psychicky na dně, malá pomaleji nabírala, takže buzerace přitvrdila… Asi jsem to do ní měla ládovat trychtýřem. Nakonec vše vyústilo prásknutím dveří sestrou od mého pokoje, že jsem si dovolila malou nakojit o něco dřív, poněvadž plakala hlady. Blázinec, každá tvrdila něco jiného. Vůbec je nezajímalo, že ani nevstanete po operaci z postele, tady máte dítě a starejte se.

Úžasné bylo, když jedna ze sester po pěti dnech objevila, že malá je o 4 týdny dřív narozená, absolutně se nezajímají o karty rodiček, nepředávají si informace. Nazvala jsem tuto porodnici komunistickou fabrikou na děti, moc lidského přístupu jsem nenašla, pár výjimek bylo… asi dvě sestry měly v hlavě mozek a pochopení. Člověk by si i stěžoval, ale prvorodička je vystreslá už tak, nechce si proti sobě veřejně poslat ty potvory, bohužel pro ně od té doby nemám jiný výraz. Karlovy Vary nikdy více, absolutně mi zkazily začátek mateřství!

18.12.15

Rodila jsem 7.12.2015 a ačkoli jsem měla obavy, nakonec jsem byla ráda, že jsem šla rodit do Varů.

Všichni na příjmu byli moc milí. Trpělivě čekali s dalšími kroky, až mi odezní další kontrakce a budeme moci pokračovat s prohlížením a papírováním. Všichni u porodu měli super přístup. Trpělivě vysvětlovali další postup, co se bude dít a jak musím spolupracovat. Nebýt poté pana doktora, tak snad ani neporodím.

Sestřičky na šestinedělí super, taktéž i personál vč. doktorů, co se stará o maminky. Nevím, jak to dělají, ale sestřičky ze šestinedělí mají úžasný dar. Během 5 minut jsou schopné udělat z ubrečeného, hysterického miminka nejspokojenější uzlíček štěstí. Za to velká pochvala, jelikož těch uzlíčků štěstí musí „vytvořit“ za směnu několik.

MUDr. Zejdová - klasika. Jednání s maminkami občas otřesné, jinak je samozřejmě odbornice. Nejlepší je se s ní moc nehádat, v rámci možností jí vše odsouhlasit (doma si stejně najedete na vlastní režim, i když s „nemocničním základem“). Jinak nebát se na cokoli zeptat, sestřičky ochotně poradí, pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si sebou určitě pití, kojicí čaj(mají tam hnusný granulovaný), ručníky alespoň 2, poporodní kalhotky, bodíčka s krátkým rukávem pro miminko (je tam fakt vedro a většinou každé miminko má žloutenku, tak stejně bude rozbalené), pletené ponožky pro miminko (ne bačkůrky, ale opravdu ponožky - cca 8 cm dlouhé a 5 cm vysoké s provázkem na zavazování, aby miminko neškrtily, ale zároveň nepadaly). Poporodní vložky jsou tam k dispozici a nejsou špatné. Osobní doklady, těhotenskou průkazku.

2669
15.11.15

Prvního syna jsem rodila v r. 2011 v Ostrově. Druhého jsem se i přes rozporuplné ohlasy rozhodla rodit v KV v srpnu 2015. Mohu tedy srovnat obě porodnice. Pokud bych měla doporučit jednu z nich, byla by to porodnice v Karlových Varech, i přes to, že jsem si svůj pobyt v Ostrově chválila. Ono totiž pěkné nové prostředí a pohodlíčko na nadstandardu opravdu není všechno. A když člověk nemá srovnání, přehlíží i nějaké nedostatky. Zpětně vidím,že péče, která mi přišla dostačující, může být poskytnutá daleko lepší.

Můj pohled: Ostrov - ano, pokud porod běží jako po másle, bez komplikací jak u matky tak u dítěte a kojení v pohodě jde. Pak si užijete pěkné prostředí, porod i pobyt bez větších zásahů. S kojením mi laktační poradkyně teda moc nepomohla, příkrm ve flašce.

Karlovy Vary - větší dohled a pomoc v průběhu porodu i na odd. šestinedělí, což třeba některé maminky nechtějí - já ano:-) (a když porod nejde, tak to prostě nejde a ukončíme to dřív, než je matka úplně vyřízená a dítě v tísni), novorozenecká jipka, důsledná pediatrická péče, podpora v kojení, příkrm přes stříkačku.

Stejně jako v předešlých recenzích i já musím znovu zmínit, že v KV až snad na jednu noční směnu byl všechen personál od uklízeček, sester a doktorů ze všech oddělení opravdu usměvavý a ochotný pomoct s čímkoli a kdykoli a to oddělení praskalo maminkami ve švech.

Všichni se mnou jednali mile už od kontrolních monitorů přes příjem, porod i následný pobyt na šestinedělí.

Pediatři byli perfektní a sestry z novorozeneckého oddělení také. O miminko bylo opravdu dobře postaráno.

MUDr. Zejdová - jak už tu bylo zmíněno, můžete mít opravdu klid na duši, když dítě prohlédne ona. A to, že při vysvětlování není samé ťuťu ňuňu. .na to je třeba se povznést, aspoň si její rady člověk rychle zapamatuje. :-) Docházíme k paní doktorce do rizikové poradny a opravdu jí musím jen chválit.

Po propuštění má dítě vždy hotové vyšetření kyčlí, zraku i sluchu. Matce dělán kontrolní ultrazvuk.

Personál:

MUDr. Hofmannová, MUDr. Zejdová, PA Hrádková, PA Lasáková, sestřička Hechtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat (i několikrát), při příjmu si zažádat o nadstandardní pokoj (pokud máte zájem).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků, jednorázové kalhotky, pití, pleny Happy 0 - sice to nikdo nekontroloval, ale opravdu pěkně sedí i na větší miminka.

1
04.11.15

Porodnici v KKN rozhodně doporučuji! Oddělení novorozeneckého JIPu a šestinedělí je po celkové rekonstrukci, což je další plus. ;)

KKN byla jasnou volbou a nejenom kvůli dětskému JIPu (protože nikdy nevíte, co se může stát a za tu jistotu mi to stojí! -i když jsme JIP nepotřebovali). Pediatři jsou v KKN úžasní a zkušení…i MUDr. Zejdová (to ona je většinou důvod, proč si maminky většinou vyberou Ostrov)! Pokud vaše dítě pustí domů MUDr. Zejdová, máte 100 % jistotu, že je prcek v pořádku, protože je to jeden z nejvíce uznávaných pediatrů (to, že neumí moc jednat s lidmi, ji ale vynahrazuje zkušenost).

Rodila jsem letos na jaře, kdy probíhala rekonstrukce celé budovy a ano, vrtání bylo někdy nepříjemné, ale rozhodně se dalo vydržet. Přístup na porodním sále i na šestinedělí úžasný (a konečně na každém pokoji je sociální vybavení). Počínaje gynekologem (gynekoložkou), přes porodní asistentky, ženské a dětské sestry a pediatry… Všichni milý, ochotní a usměvaví.

Nikdy se mi nestalo, když jsem ve 3 ráno zvonila na dětské (kvůli bolestem bříška u malého), že by se nějaká sestřička mračila nebo by mi dokonce vynadala. Ošetřující gynekoložka MUDr. Švejstilová je mladá a velmi pečlivá doktorka s každodenním úsměvem na rtech, který vám i přes bolesti či stres z kojení navodí úsměv.

Takže za mě jasná volba!

Personál:

MUDr. Zejdová, MUDr. Poustka, MUDr. Švejstilová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, plenky Bella Happy 0 (ne 1, vážně 0 - můj syn měl 3,7 kg a 0 seděly perfektně!). Hodně ručníků a vody. ;)

24.09.15

Já rodila ve Varech kvůli dětskému JIPu, protože děti měli odhad cca 2 kg. Byla jsem naprosto spokojená. Strávila jsem v porodnici 3,5 týdne a na sestřičky a MUDr. Zejdovou si nemůžu stěžovat. Staraly se a pomáhaly s kojením (děti byly malinké a neuměly se přisát k prsu) - hlavně paní doktorka.

Ohledně jídla musím souhlasit s jinými, že čerstvé pečivo a čočka mě dostaly, ale nebylo to nic tak hrozného (já si nechávala pečivo z předchozího dne).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jedině doporučuji, všichni byli milí a snažili se pomoci.

23.06.15

Je tomu již 5 let co jsem zde přivedla na svět jednu naší holčičku a dodnes porodnici v Karlových Varech nedoporučuji. Bohužel si již nepamatuji jména, tak se omlouvám.

Od mé první návštěvy neměly sestřičky čas sepsat porodopis. „Moc práce“, byla vždy odpověď. „Při příští kontrole“. V den porodu dopoledne mne pan doktor prohlédl a s úsměvem a se slovy: „Pěkně se otevíráte, až to přijde, bude to rychlé,“ :) mne odeslal domů. Znovu jsem se pokusila o sepsání porodopisu, když to pak má být rychlé. Opět měly sestřičky moc práce a že až při příjmu k porodu.

Za pár hodin jsem byla zpět a porodopis jsme předem sepsat nestihly, protože od našeho příjezdu byla malá za 8 minut venku. Celých dlouhých 50 minut, co se mnou sestřička poté sepisovala porodopis, mi odmítala dát malou. A dále to pokračovalo…

Po porodu nejspíš malou příliš krátce nahřály, a ta byla celý zbytek dne s teplotou kolem 36 stupňů. Teprve večer nějakou osvícenou sestřičku napadlo dát ji ještě nahřát. Ani jedna sestřička se neshodla s druhou v základních informacích např. kolik má být tělesná teplota dítěte, čím miminko mazat atp. Měla jsem dojem, že každá sestřička absolvovala jiné školení s jinými informacemi.

Dále strava naprosto nevhodná, totožná se stravou ostatních oddělení. Ke snídani jsme dostávali čerstvé pečivo, na svačinu byl běžný pomerančový džus, k obědu nebyla výjimkou čočka a podobné.

Těšila jsem se na každou návštěvu, až mi přinesou něco k jídlo, co by nevadilo malé.
Naštěstí jsem měla při vší té smůle štěstí, že paní MUDr. Zejdová měla dovolenou. Její chování je prý vrcholně nevhodné a její vyjadřování ještě horší.

Dále bych řekla, že pokud miminko nemá projevy žloutenky, je tu za nevídané. Od prvních chvil mne dokonale strašily žloutenkou a prodloužením pobytu. A malou mi neustále rozbalovali. „Žloutenka“ malé od prvních chvil klesala, takže byla stále krásné růžové miminko. Na mé protesty a vysvětlení, že má malá po rozbalení za chvilinku ledové a namodralé ručičky a nožičky se povětšinou dívali a tvářili jako na tu přehnaně starostlivou maminu, která to přehání.

A tak jsem se od prvního dne těšila na propuštění domů… Možná jsme měli smůlu na špatnou shodu náhod, ale bylo toho hodně a varskou porodnici nedoporučuji. Vybrala jsem si ji jen kvůli doporučení dětské JIP, kterou jsme naštěstí nepotřebovaly. Teď čekáme třetí a bude to určitě Ostrov. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít jinam. ;)

30.05.15

Celkově jsem byla s porodnicí spokojená. V den porodu jsem nebyla jediná a na přijmu nás bylo celkem osm, takže blázinec.

Zaplatila jsem si nadstandardní porodní pokoj, který vřele doporučuji každé mamince. ☺ Na pokoji najdete vlastní koupelnu, TV, postel (na které i budete rodit). Porodní asistentka vás chodí kontrolovat podle toho, jak rychle se otevíráte, a měří miminku ozvy (vše vám dělá na pokoji - nemusíte nikam chodit, věřte mi, že to v těch bolestech uvítáte).

Personál:

MUDr. Malimánek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník, poporodní kalhotky, pití, nějaké jídlo máte k dispozici, lednici na chodbě, potřeby pro miminko. ☺

26.01.15

V porodnici jsem rodila v lednu 2015, od začátku do konce (6 dní) jsem nenarazila na nikoho nepříjemného, neprofesionálního.

Porodní asistentky, milé a dokázali skvěle uklidnit, doktorka u porodu za mě v podstatě vytlačila malého, sestřičky na šestinedělí vstřícné, ochotné kdykoliv s čímkoliv poradit.
Obávaná MUDr. Zajdová je naprostá kapacita na svém místě. Opravdu lidský přístup od všech.

Jestli se mi poštěstí další miminko, určitě jdu rodit zase tam.

Personál:

MUDr. Zajdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát. Jestli máte možnost a bude volný, vřele doporučuji nadstandardní pokoj, je to opravdu větší klídek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny Happy 0, hodně vody - je tam vedro, jelení lůj, přebalovací podložky.

Chystají se rodit v porodnici Karlovy Vary

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici