Potravinové doplňky, vitamíny při kojení..

Lia
4466
26.6.08 22:25

Potravinové doplňky, vitamíny při kojení..

Maminky,

chci se zeptat na Vaše zkušenosti a rady.
V těhu a ještě i teď - když si vzpomenu, beru Mamavit, protože kojím, a těch vitamínů by denně mohlo být i víc..

Ale chci se zeptat na mladý ječmen, nebo třeba přípravky z Justu, které se mohou na detox při kojení.
Prý jde to špatné z těla ven a dítěti jen vitamíny..To se mi nějak nezdá..
Chtěla bych to zkusit, ale přece jen mám strach co se do mlíka může dostat (na druhou stranu kolik je čeho v potravinách, že..)

Dnes se mi ještě dostal do ruky leták s přípravkem Bio Spirulina..
Taky nevypadá špatně..
Já jsem ekzematik, bojím se, aby to nepřešlo do atopického ekzemu, i kožní mě straší a malý měl donedávna taky ekzem.
Něco z toho prý by to mohlo vyřešit, tak se ptám na Vaše rady, zkušenosti…
Zatím piju jen syrovátku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lia
4466
26.6.08 22:27

Hmm, teď koukám že mladý ječmen pománá při chudokrevnosti, malý má málo železa, ale možná by stačilo, kdybych to pila já a mu se to dostalo přes mléko, ne..?
Tohle bych do něj nedostala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25341
26.6.08 22:52

Někde jsem četla, že ječmen u kojení i doporučujou, právě kvůli živinám. Jinak mu ho dej zkusit, samotné mi moc neleze, ale Maru jak se k němu dostane, tak to bere skoro jak zelenou sodovku. Má rád i chlorellu, dostává ji místo bonbónu. Tam je taky železo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
27.6.08 15:18

Ahoj,

k té chudokrevnosti malého - náš Šimon byl také anemický. Takže jsem si taky myslela, že bych já¨něco mohla brát, aby to jemu pomohlo. Naše dětská MUDr. mi však vysvětlila, že přes mléko se prostě železo do dítěte nedostane. Takže musel jíst železo on, což byl boj. ale za cca 2 měsíce už byla jeho krev v naprostém pořádku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
27.6.08 17:29

Hm. Já mám mladší anemickou a netušila jsem, že kojením to nepomůže, takže jsem se dr ptala, jestli můžu já (beru železo, piju kopřivovej čaj, k tomu sem tam zelenina, kterou až tak nemusim:D ) a prej, že ano a že za měsíc uděláme kontrolní odběry (na které zapomněl).

Trošku mimo to hlavní téma - co se může stát, když bude mít holka málo železa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
27.6.08 21:54

Hmm, co doktor, to názor, jako vždy..

Já mám malému dávat 10 kapek železa denně, dávám po kapkách do přesnídávky, on mi totiž po nemoci začal naprosto bojkotovat zeleninu a maso tzn. dostat do něj něco s železem není možné :?

Tinuvien: takže je vhodnější pít ten ječmen než chlorella..?

Ještě k tomu železu při kojení, právě že se doporučuje od ukonč. 6M začít s příkrmy, protože už by bylo toho železa málo, tak jsem to pochopila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25341
30.6.08 13:42

Kim nene, obojí je ok. Ječměn je výživný hodně, kdyby ti ho třeba nechtěl pít, tak mu klidně můžeš dávat chlorellu. Klidně obojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
9.2.09 14:52

netušíte někdo, z jakého důvodu je při kojení nevhodné užívat zelený jíl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.09 19:18

Vitamíny???

Ahoj, jsem těhotná osm týdnů a lékařka mi doporučila vitamíny CALIBRUM BABY PLAN. Už je beru asi tři týdny, od poslední návštěvy gynekoložky. Včera jsem se ale náhodou zmínila před člověkem, který studuje výživu, že beru v těhotenství vitamíny, a on mi „vynadal“, že to by se nemělo, že je dítě pak příliš velké a jde hůže porodit. Říkala jsem mu, že mi to doporučila lékařka, ale on odpověděl, že doktoři o tomhle nic nevědí, pro ně že je to jednodušší. Tak mě trochu vyděsil, vitamíny tedy beru dál, ale zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy? Je to moje první těhotenství a ze všeho jsem tak trochu vyplašená, opravdu bych nechtěla něco pokazit.
Děkuji za radu. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.09 20:05

potravinové doplňky - poradím!

Ahojky! Pracuji jako poradce pro výživu a zdravi. preferuji především „alternativní“ postupy. Užívat potravinové doplňky v těhotenství je OK! jen musí být kvalitní a správné dávkování. Důležitý je např. jód a nenasycené mastné kyseliny. Nedostatek obojího vede ke vzniku vrozených poruch děťátka.. a strava dnes již bohužel není na dostatečné množství vitamínů, minerálů atd. bohatá. Kdykoli napište! Já baštila doplňky během obou těhotenství a děti nebyly velké!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama