Potvrzení o pojistném, životní pojištění - daně

14090
28.1.13 13:15

Potvrzení o pojistném-životní pojištění(daně)

Ahoj holky :mavam:
V tomhle se absolutně nevyznám tak jsi jdu pro radu. Dnes mi přišel papír od pojišťovny: Potvrzení o pojistném zaplaceném poplatníkem na soukromé životní pojištění ve výši… (částka) tento papír mám odevzdat kde aby mi peníze vyplatili? v práci? nebo přímo na finančním úřadě?
Zároveň bych se ráda zeptala když jsem na RD musím stejně do práce podepsat daňové přiznání nebo nemusím? Nikdo se mi totiž z práce neozval jako loni abych se dostavila podepsat papír a tak nevím jak je to letos když jsem vlastně celý rok 2012 byla na RD děkuji :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29
10219
28.1.13 13:23

Pokud máš manžela, tak si tě dá do nákladů i s dítětem. Jen mu podepíeš prohlášení, že jsi neměla příjem vyšší než 68 oookč - RD se nepočítá.
S životním pořádně nevím :think:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7205
28.1.13 13:24

@werunkaw123 tak pokud jsi neměla vůbec žádné příjmy kromě rodičovského příspěvku, nemusíš nic řešit..a jinak bys ten papír použila v přiznání nebo v ročním zúčtování, ale já to teda dost nedoporučuji uplatňovat si to..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
28.1.13 13:26
@nela2 píše:
@werunkaw123 tak pokud jsi neměla vůbec žádné příjmy kromě rodičovského příspěvku, nemusíš nic řešit..a jinak bys ten papír použila v přiznání nebo v ročním zúčtování, ale já to teda dost nedoporučuji uplatňovat si to..

Nějak nechápu proč by si to člověk neměl uplatňovat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14090
28.1.13 13:28

Manžela nemám a na RD jsem od července 2011 bez jiných přijmů než je RD…

Proč bych to neměla uplatňovat? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16186
28.1.13 13:30

Taky mi říkala účetní, že by to neuplatňovala, ono pak to prý může finančák vymáhat, pokud dojde k zrušení pojištění nebo co… Nevím to přesně. Já si to neuplatnila, ale spíš proto, že tehdy to nebyla velká částka.
Rozhodně ti však nikdo peníze vyplácet nebude, o to si jen můžeš ponížit daňový základ

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7205
28.1.13 13:32

@j.a.n.i1 pže pokud si životko zrušís předčasně, musíš pak ty částky, které sis uplatnila dříve dodanit..a setkala jsem se s tím už mnohokrát a lidi o tom moc neví a pak se rozčilovali..dokonce jsem na to musela upozornit i pojišťováka, když nám vtloukal do hlavy, abychom si to uplatňovali a ukázat mu to v zákoně..nevím, prostě životko bývá na dlouhou dobu a nevíš, jestli to nebudeš muset ukončit a tak bych si to prostě minimálně několik let neuplatňovala než to pak zpětně dohledávat a danit..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
zza
28.1.13 13:34

Pokud nemáš manžela a vlastní zdanitelné příjmy za rok 2012, tak nemáš co uplatňovat tj. ani slevu na vyživovanou manželku, ani snížení základu daně o zaplacené životní pojištění. Daně jsi za r. 2012 neodváděla, tudíž není z čeho vracet.

@werunkaw123 píše:
Manžela nemám a na RD jsem od července 2011 bez jiných přijmů než je RD…Proč bych to neměla uplatňovat? 8o
  • Citovat
  • Upravit
30324
28.1.13 15:47

Holky, když už se tu daně řeší. Taky mi přišel papír o zaplaceném životním pojištění, letos ho dám ještě do svých daní, protože jsem měla mateřskou dovolenou a i normální dovolenou. Příští rok mi ovšem bude k ničemu, protože daně platit nebudu, je to tak? Manžel ho asi za mě dát nemůže, že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
28.1.13 17:08

@Aspera On ti bude k ničemu i letos :-) ale jinak ano, příští rok ti bude taky k ničemu a manžel ho použít nemůže.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
28.1.13 17:11
@nela2 píše:
@j.a.n.i1 pže pokud si životko zrušís předčasně, musíš pak ty částky, které sis uplatnila dříve dodanit..a setkala jsem se s tím už mnohokrát a lidi o tom moc neví a pak se rozčilovali..dokonce jsem na to musela upozornit i pojišťováka, když nám vtloukal do hlavy, abychom si to uplatňovali a ukázat mu to v zákoně..nevím, prostě životko bývá na dlouhou dobu a nevíš, jestli to nebudeš muset ukončit a tak bych si to prostě minimálně několik let neuplatňovala než to pak zpětně dohledávat a danit..

No, tak to je fakt na hlavu postavená logika 8o nebudu raději uplatňovat něco na co mám nárok, kdybych se náhodou v budoucnu rozhodla to životko zrušit…
Takže abych náhodou nemusela dodanit odpočty, když to jestli životko zruším nebo ne, není vůbec jisté, tak se raději 100% připravit o peníze :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7205
28.1.13 17:31

@j.a.n.i1 ty se na to díváš takhle, já na to mám názor svůj, ale určitě bych ti neřekla, že je tvoje logika postavená na hlavu..no nic no..já jen upozorňuji na možnost, co se stát může, tak aby se pak někdo nedivil..setkala jsem se s tím mnohokrát a vím, jaké s tím bývají problémy, nikoho přesvědčovat ale nechci..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30324
28.1.13 18:06

@j.a.n.i1 Nedaní se ani normální dovolená? Tu jsem loni vybírala zároveň s rodičákem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
28.1.13 18:18
@Aspera píše:
@j.a.n.i1 Nedaní se ani normální dovolená? Tu jsem loni vybírala zároveň s rodičákem.

Ta se daní, ale nepředpokládám, že by ti dovolená dělala víc jak 100 000,– :-) protože víc než tuhle částku pokrývá ta základní sleva na poplatníka, takže to životko je zbytečné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
28.1.13 18:21
@nela2 píše:
@j.a.n.i1 ty se na to díváš takhle, já na to mám názor svůj, ale určitě bych ti neřekla, že je tvoje logika postavená na hlavu..no nic no..já jen upozorňuji na možnost, co se stát může, tak aby se pak někdo nedivil..setkala jsem se s tím mnohokrát a vím, jaké s tím bývají problémy, nikoho přesvědčovat ale nechci..

No, tak se to případně dodaní, pokud by tahle situace nastala, pořád je to bezplatná „půjčka“ na x let…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák