Práce v kravíně - je to riziková práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 12:44
Práce na kravíně- riziková práce?

Zdravím, jsem podle ultz v 7 týdnu, pracuji na kravíně u telat, je jich kolem 150, je to fyzicky těžká práce(hnoje se dělají ručně, tahání pytlů, koleček, kýblů, tahání telat nad 40kg), ale podle doktorky to není práce zakázaná v těhotenství, že můžu normálně pracovat že těhotenství není nemoc. Když půjdu za vedením tak mi tedy nemusí vyhovět a převést mě na jinou práci?

Přečtěte si článek: Práce v těhotenství - na co máte nárok?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21699 příspěvků 10.01.19 12:48

Zakázaná práce to není, ale musí dodržovat zákony ohledně toho jak těžké věci můžeš tahat.

Alkata
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 10.01.19 12:50

Nemusi. Dokud nemas potíže tak jsi způsobilá. Ale tahat veci nad 10kg bych odmítla. Co by meli delat matky s dvěma dětmi, kdyz těhotné musi občas tahat první dítě :)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 10.01.19 12:51

Podle jaké doktorky to není práce zakázaná těhotným? Podle gynekologa nebo podle „závodního“ lékaře? Jinak nastuduj vyhlášku 180/2015. 40kg nesmíš zvedat ano jako žena, natož jako těhotná. Podle mě správný postup nahlásit zaměstnavateli těhotenství a ten by Tě měl přeřadit, pokud to neudělá tak popros o mimořádnou prohlídku u závodního lékaře a ten by měl napsat co můžeš a nemůžeš dělat.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 10.01.19 12:52

Ještě co máš za kategorii práce?

Bábrdl
Generální žvanilka 24512 příspěvků 10.01.19 12:53
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem podle ultz v 7 týdnu, pracuji na kravíně u telat, je jich kolem 150, je to fyzicky těžká práce(hnoje se dělají ručně, tahání pytlů, koleček, kýblů, tahání telat nad 40kg), ale podle doktorky to není práce zakázaná v těhotenství, že můžu normálně pracovat že těhotenství není nemoc. Když půjdu za vedením tak mi tedy nemusí vyhovět a převést mě na jinou práci?

Na „jinou“ práci třeba ne, ale vzhledem k tomu, že: Těhotné ženy nesmějí ručně zvedat a přenášet břemena těžší než 7,5 kilogramu a maximální celková hmotnost jimi zvedaných a přenášených břemen za směnu nesmí přesáhnout 2500 kilogramů. Břemena lze zvedat po dobu 10 minut a pak musí být zařazena přestávka nejméně po dobu 15 minut. Maximální vzdálenost ručně přenášených břemen o váze 7,5 kilogramu nesmí činit více než 10 metrů, o váze 5 kilogramů více než l5 metrů a o váze 2,5 kilogramu více než 20 metrů, tak tam budeš asi jen nějak vypomáhat.

:think:
JinyUhelPohledu
Nováček 6 příspěvků 10.01.19 13:19

Samozrejme, ze nemuzete. Podle vyhlasky 180/2015 Sb. paragrafu 2 odst. 2 pismene f je tehotnym zakazana prace souvisejici s chovem zvirat podle NV 27/2002. Uz z tohoto duvodu byste mela byt prerazena jinam.
Ohledne zvedani bremen plati, ze nesmite zvedat bremena tezzsi nez 10kg (do 30minut za smenu) nebo nad 30 min/ za smenu nesmite prenaset bremena tezsi nez 5kg. Za celou smenu nesmite prenest v souctu 2000kg. Toto jsou hodnoty z aktualizovane vyhlasky. Jsem bezpecak.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 10.01.19 13:23

Ty jo, abys pak nezaplakala. Vykasli se na to, a rovnou si najdi jinyho doktora. Jak muze mit takovy nazor doktor, nechapu.

HSY
Kecalka 187 příspěvků 10.01.19 13:26

Novorozená telata ti do boudy přemístí chlap, kýbl má 5 kg a čotky se dává málo. V boudě nebývá nastláno nijak moc, rozhodně nic těžkého, ale na odvoz kolečka bych určitě někoho požadovala, stejně jako na naskládání pytlů se směsí. Buď ráda za práci bez stresu s dostatečným, ne namáhavým tělesným pohybem a na čerstvém vzduchu, taková může být spíš ku prospěchu. Domluv se s nadřízeným, které činnosti nebudeš dělat, najde na ně náhradníka.
Dřív býval rizikový přenos brucelózy.

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 10.01.19 13:37

@HSY Obávám se že pro většinu zaměstnavatelů je jednodušší říct ženské ať jde na neschopenku a na hradit ji komplet než aby za ní musel neustále někdo chodit a dělat půlku její práce. Pokud ji mají kam přeřadit pak si myslím že ji přeřadí ale řešení že bude dělat jenom něco a někdo to bude chodit dělat za ni je vcelku na palici.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 10.01.19 13:45
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem podle ultz v 7 týdnu, pracuji na kravíně u telat, je jich kolem 150, je to fyzicky těžká práce(hnoje se dělají ručně, tahání pytlů, koleček, kýblů, tahání telat nad 40kg), ale podle doktorky to není práce zakázaná v těhotenství, že můžu normálně pracovat že těhotenství není nemoc. Když půjdu za vedením tak mi tedy nemusí vyhovět a převést mě na jinou práci?

Doktorka rozhodne zda jsi zdrava nebo nemocna. Tva prace ji vlastne nemusi vubec zajimat. Zda je prace pro tehotnou vhodna musis resit se zamestnavatelem. Ten by te mel preradit jinam. Chapu, ze nebude chtit a bude te tlacit do neschopenky, kterou ti ale doktorka napsat nemusi, protoze jsi zdrava. Je to na prd, ale je to tak :nevim: takze zkus co na to v praci a pripadne res, ktery doktor je ochotny vymyslet diagnozu a nechat te doma.

Bábrdl
Generální žvanilka 24512 příspěvků 10.01.19 13:48
@1mila2 píše:
Doktorka rozhodne zda jsi zdrava nebo nemocna. Tva prace ji vlastne nemusi vubec zajimat. Zda je prace pro tehotnou vhodna musis resit se zamestnavatelem. Ten by te mel preradit jinam. Chapu, ze nebude chtit a bude te tlacit do neschopenky, kterou ti ale doktorka napsat nemusi, protoze jsi zdrava. Je to na prd, ale je to tak :nevim: takze zkus co na to v praci a pripadne res, ktery doktor je ochotny vymyslet diagnozu a nechat te doma.

Ještě existuje takový ten vyrovnávací příspěvek, ne?. On ji zapíše (s jejím souhlasem) jako uklízečku za minimálku, ona bude poklízet a rozdíl vyrovná sociálka. Ale jak přesně se žádná, nevím :think: :think:

honzek86
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 10.01.19 13:49
@Anonymní píše:

Pokud se zvedá břemeno nad 20kg, tak je to práce zakázaná nejen pro těhotné, ale pro ženy obecně - u těhotných jsou limity ještě nižší. Doktorka je kráva a spíše paktuje se zaměstnavatelem, který jí slušně platí. Jestli nezná zákoník práce, měla by vrátit diplom. Asi bych to nahlásil na inspektorát práce a pokuty budou vzduchem lítat a ne malé. Začal bych tím, že si vyžádáš posudek lékařky písemně (tzv. mimořádná prohlídka) a pokud na něm bude tvrdit, že při těhotenství můžeš tahat 40kg telata, rovnou bych to poslal na OIP. Těhotenství totiž není nemoc, ale změna zdravotního stavu.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 10.01.19 13:53
@honzek86 píše:
Pokud se zvedá břemeno nad 20kg, tak je to práce zakázaná nejen pro těhotné, ale pro ženy obecně - u těhotných jsou limity ještě nižší. Doktorka je kráva a spíše paktuje se zaměstnavatelem, který jí slušně platí. Jestli nezná zákoník práce, měla by vrátit diplom. Asi bych to nahlásil na inspektorát práce a pokuty budou vzduchem lítat a ne malé. Začal bych tím, že si vyžádáš posudek lékařky písemně (tzv. mimořádná prohlídka) a pokud na něm bude tvrdit, že při těhotenství můžeš tahat 40kg telata, rovnou bych to poslal na OIP. Těhotenství totiž není nemoc, ale změna zdravotního stavu.

Ja si ale myslim, ze doktorku nemusi vubec zajimat co kdo dela. Proste je zdrava. Pokud dela praci nevhodnou, tak ji musi zamestnavatel preradit. Ona by ta doktorka preci musela napsat, jaky je duvod PN. A bojim se, ze nevhodna prace neni diagnoza :oops: nemyslim to spatne. Jen pisu, jak si myslim ze to je.

BaMaK
Závislačka 3093 příspěvků 17 inzerátů 10.01.19 13:57

@honzek86 doktor řeší jestli je těhotna v pořádku a může chodit do práce, nebo ne. To je starost zaměstnavatele, jestli vykonává práci pro těhotné nevhodnou, tak ji musí oreradit, nebo nechat doma za plný plat. Zbytečne silná slova o něčem o čem nemáš ani páru.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama