Pracovní neschopnost a MD

Anonymní
20.1.20 17:57

Pracovní neschopnost a MD

Ahoj dámy, prosím jsem teprve na začátku těhotenství, ale měla bych dotaz.
Nastoupila jsem do práce v listopadu 2019, předtím jsem studovala.
Nějak se povedlo a otěhotněla jsem ještě v zkušební době. Naštěstí to neřeší a nechávají mě v pracovním poměru až do konce smlouvy, což je k 30.8.2020 (k tomuto dni je to nějakých 290 dní v pracovním poměru) a rodit bych měla začátkem září.
A můj dotaz zní, jsem na rizikovém a okamžitě v pracovní neschopnosti. Započítává se pracovní neschopnost do odpracovaných dní?
Máte s tím někdo zkušenost?
Když ne, tak ne. To se nějak nic neděje :D. Jen mě to zajímá. Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1302
20.1.20 18:01

Zapocitava.
Jen nevim, jestli budes mit narok na PPM, neni to nahodou ze musis mit odpracovano ke dni nastupu na PPM? Zapocitava se teda i zdarne ukoncena skola, ale asi tam nesmi mit mezera :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 18:59

@1mila2
Já právě vůbec netuším, jak to je.
Vím, že musím být 270 dní plátce sociálního. A porod ve lhůtě 180 dní jakmile skončila smlouva.

• Nahlásit
  • Citovat
10191
20.1.20 19:16

Těch 270 dní je za poslední 2 roky ke dni nástupu na ppm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 19:56

@lachtanice86
To vím, ale jestli se neschopenka do toho také počítá nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
7535
20.1.20 19:59

PN se počítá, když trvá pracovní poměr, ale těch 270 dní musíš splnit nejpozději ke dni nástupu na PPM, tzn. nejpozději 6 týdnů před termínem porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1302
20.1.20 20:05

Takze ted musis pocitat…
Trosku se bojim ze to nevyjde. Jestli k poslednimu srpnu mas 290dni, tak bys musela nastoupit na PPM az 11.srpna, ale to bys pak musela rodit spis ke konci zari :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
20.1.20 20:14
@Anonymní píše:
@lachtanice86
To vím, ale jestli se neschopenka do toho také počítá nebo ne?

Dokončila jsi úspěšně studium, před tím než jsi nastoupila do práce? Protože pokud ano, tak se to počítá jako náhradní doba pojištění a nárok na PPM by ti vznikl. Pokud ne, tak půjde o dny, ale mohlo by to klapnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 20:50

@1mila2
Tak teď jsem to počítala, a no 6 týdnu před termínem budu mít přesně 263 dní :nevim:
To mi to tedy hezky vychází :D :D
Týden mi bude chybět :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 20:51

@phedr
Bohužel, ukončila jsem ho kvůli stěhování a šla pracovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
10191
20.1.20 20:52

Tak to máš smůlu no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 20:53

@lachtanice86
Tak nic se neděje.
Naštěstí na to nějak odkázaná nejsem, ale stejně to naštve :D Týden :)

• Nahlásit
  • Citovat
7535
20.1.20 21:03

Pokud nárok nemáš, můžeš zůstat na neschopence do konce šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1302
21.1.20 04:59
@phedr píše:
Dokončila jsi úspěšně studium, před tím než jsi nastoupila do práce? Protože pokud ano, tak se to počítá jako náhradní doba pojištění a nárok na PPM by ti vznikl. Pokud ne, tak půjde o dny, ale mohlo by to klapnout.

Prosim te, s tou skolou mi to uplne neni jasne. Kdyby teda v cervnu, nebo v zari dodelala skolu, tak se ji to zapocita, ikdyz by byla 2mesice pak doma a pak teprve nastoupila do prace? Nebo musi nastoupit hned nasledujici mesic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7535
21.1.20 09:24
@1mila2 píše:
Prosim te, s tou skolou mi to uplne neni jasne. Kdyby teda v cervnu, nebo v zari dodelala skolu, tak se ji to zapocita, ikdyz by byla 2mesice pak doma a pak teprve nastoupila do prace? Nebo musi nastoupit hned nasledujici mesic?

Nemusí to být od následujícího měsíce. Započítá se, když spadá do období 2 let před nástupem na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama