Pracovní problém, jak ho řešit ?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.9.21 08:23

Pracovní problém, jak ho řešit ?

Dobrý den, k evidenci na úřadu práce jsem měla brigádu. Od tohoto měsíce, nebo spíše v průběhu měsíce jsme měli přestoupit na zkrácený úvazek ( bez UP ). Ale nestalo se tak. Zakázky nejsou, není tolik objednávek. Což chápu a rozumím tomu.

Ale co se nestalo, včera večer mi psala. sefova, že nemusím od tohoto týdne chodit, že nemají tolik objednávek, jak si představovali. Jenomže, minulý týden přišla jedna holčina ( na DPP po mateřské ) a spřátelily jsme se. A ta mi dnes volala, že ne to v práci pakárna, a že je tam spousta nových lidí.
A já teď nevím jak se k tomu postavit? Mám chuť šéfovi říct od plic pokud o mě nestojí, ať mi to řekne. Vždycky jsme vyšla vstříc, snažila se a popravdě i počítala se zkráceným úvazek, alespoň, než najdu něco na HPP. Vedle se staví nová hala, kam se příští rok mají přestěhovat, do toho se počítalo o dny Marianne se zakazkama. Nestalo se tak. Od druhé poloviny září, kdy jsem měla nastoupit na zkrácený úvazek, se počítalo s tím, že zakázky se rozjedou a bude se chodit i na ranní a odpolední směny. Zatím nic.

Fakt nevím co si Myslet? A co dělat a případně zavolat nebo napsat šéfové? Jsem si i minulý týden všimla, že kolegyně vedle na oddělení také nebyla a přitom není typ co by jen tak chyběl a i od ní vím, že třeba měsíc byla doma ( je tam od prosince ), je také na zkrácený, na dpc. Já mám prozatím dpc k up, kde jsem už i nahlásila změnu, že od září nebudu v evidenci. Čili jsem i v tomto v háji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21654
20.9.21 08:39

Jakože nabrali jiné lidi? No, to je život :nevim: Třeba jsi holt nesplňovala jejich požadavky na zaměstnance. Nemá cenu se na někoho rozkřikovat, tím ničeho nedosáhneš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 08:41

@unuděná Ne. To jste špatně pochopila. Ty lidi jsou tam jen brigadne. Ale chci mít jasno, nevím jak to šéfové říct, proč mi tvrdí, že nejsou zakázky? A přitom dál se mnou počítá?

A hlavně vždy jsem vyšla vstříc, ač odjíždím narozdíl od těch ostatních, ti to mají pod nosem.

• Citovat
  • Nahlásit
11943
20.9.21 08:46

Tak si najdi práci jinde. To, že jsi se odhlasila z pracaku bez nějaké smlouvy v ruce je tvoje hloupost. Zkus tam zajít a vysvětlit jim situaci, třeba s tím půjde ještě něco udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 08:48

@JancaS84 UP mám vyřešeny. Anástup byl slovně, že se pojede normálně dal na dpc, ale už bez evidence mám to i v SMS. Šéfová se zdála správná ženská.

Jinou práci? Kdyby byla tak jí mám. A přestaňte, s tím, že je práce spousta. Není a když tak jen někde. Teď, ani nemám kam chodit na pohovory.

• Citovat
  • Nahlásit
4719
20.9.21 08:49
@Anonymní píše:
@unuděná Ne. To jste špatně pochopila. Ty lidi jsou tam jen brigadne. Ale chci mít jasno, nevím jak to šéfové říct, proč mi tvrdí, že nejsou zakázky? A přitom dál se mnou počítá?A hlavně vždy jsem vyšla vstříc, ač odjíždím narozdíl od těch ostatních, ti to mají pod nosem.

No ono je to tak popsaný, že tě prostě odmítli, nikde jsem tam nepochopila, že s tebou dál počítají. Každopádně je to klasické udržování rezerv, takže když někdo vypadne nebo bude nutno tak ti zavolají. Na to bych se však moc nespoléhala, protoze nevíš kdy a jestli vůbec se ozvou. Tak to prostě funguje, neřešila bych to a hledala jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
20.9.21 08:55
@Anonymní píše:
@unuděná Ne. To jste špatně pochopila. Ty lidi jsou tam jen brigadne. Ale chci mít jasno, nevím jak to šéfové říct, proč mi tvrdí, že nejsou zakázky? A přitom dál se mnou počítá?A hlavně vždy jsem vyšla vstříc, ač odjíždím narozdíl od těch ostatních, ti to mají pod nosem.

Nojo, tak je to brigáda no, tam nějaké velké jistoty nemáš nikdy. Kdyby tě chtěli na plný úvazek, už ho máš. Tak jí zavolej a řekni třeba, že máš nabídku práce na HPP, ale že bys raději byla u nich, tak jestli se s tebou počítá nebo ne. Ale osobně bych šla od toho a hledala něco stálejšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 08:57

@Martha03 Hledám.
Jako docela mě to rozsekalo. Jsem tam od dubna, vždycky jsem přišla když potřebovali, ač se mi to třeba nehodilo ( lékař ), a jak píšu nemám to narozdíl od ostatních pod nosem, ale 40 km tam i zpět. Šéfová mi včera večer psala SMS, a na konci, že se ozve.

Na rezervy ji kašlu, byly jsme domluvení na zkrácený úvazek - ještě minulý týden jsme o tom mluvily.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 08:58

@unuděná Neberou nastalk, na HPP. Jak jsem psala hala kam se budou stěhovat se staví a budou brát, až někdy od jara, až bude postaveno. Teď jen dpc a DPP, případně lidí k důchodu, mateřská a úřad práce. Jiné místo nemám, lhát nebudu. Navíc jsem byla ráda i za ten přivýdělek k up, protože teď je hrozná doba a nemůžu vše nechat na partnerovi

• Citovat
  • Nahlásit
21654
20.9.21 09:05
@Anonymní píše:
@unuděná Neberou nastalk, na HPP. Jak jsem psala hala kam se budou stěhovat se staví a budou brát, až někdy od jara, až bude postaveno. Teď jen dpc a DPP, případně lidí k důchodu, mateřská a úřad práce. Jiné místo nemám, lhát nebudu. Navíc jsem byla ráda i za ten přivýdělek k up, protože teď je hrozná doba a nemůžu vše nechat na partnerovi

Nojono, ale takhle to prostě chodí. Mimochodem, co máš ve smlouvě? Většinou tam nějaký přibližný rozsah hodin bývá a taky termín (například „v rozsahu cca 20 hodin týdně do prosince 2021“).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2163
20.9.21 09:07

Já bych jí zavolala. Samozřejmě se nerozkřikovat, jak tu někdo psal, ale slušně se zeptat, že se k tobě doneslo, že zakázky jsou, jestli je to pravda… a jestli máš skutečně dál počítat s prací, protože by to pro tebe prostě byla čára přes rozpočet, kdyby to najednou vypadlo. Chceš normálně vědět, na čem jsi. A zařídit se podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 09:07

@unuděná Jak píšu, smlouvu mám na dpc m up. Čili brigáda. S tím, že slovně i přes SMS jsme se dohodly že novou smlouvu dělat nebudu, a že půjdu na klasickou dpc. Ale na hodiny nejedou na 20h týdne. Může se chodit i víc, zaplatí to.

Teď jsem se dozvěděla od té kamarádky, že jsou tam všichni i noví. Jen já chybím a objednávky jsou, ale neví zda si nedělali legraci. No, nic budu šéfové volat už nemám co ztratit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 09:08

@Kamkam přesně to. Myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
21654
20.9.21 09:21
@Anonymní píše:
@unuděná Jak píšu, smlouvu mám na dpc m up. Čili brigáda. S tím, že slovně i přes SMS jsme se dohodly že novou smlouvu dělat nebudu, a že půjdu na klasickou dpc. Ale na hodiny nejedou na 20h týdne. Může se chodit i víc, zaplatí to.Teď jsem se dozvěděla od té kamarádky, že jsou tam všichni i noví. Jen já chybím a objednávky jsou, ale neví zda si nedělali legraci. No, nic budu šéfové volat už nemám co ztratit.

Ale i u brigády se přece stanovuje přibližný rozsah práce, ne? Nebo já to tak alespoň vždy měla :nevim:
Jinak zavolat jí klidně můžeš, určitě ale ne stylem „mám chuť jí od plic něco říct“. Je možný, že třeba sehnali lidi, kterým zaplatí méně, než tobě. Nebo někoho flexibilnějšího/pracovitějšího/sympatičtějšího. To je prostě ten úděl brigád no. Naslibovat do očí ti může hory doly, slibem nezarmoutíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 09:25

@unuděná do konce roku na dpc, brigáda. S tím, že ústně to co jsem psala a jak píšu, šéfová se zdála fajn. Já ji vždy vyhověla, ikdyz se mi to třeba nehodilo. Chování vůči mě bylo v pořádku, navzájem. Nevím. Nechápu co se stalo. Už jsem ji napsala SMS, protože jsme se dozvěděla, že stalk jsou tam všichni, + brigádníci co tam chodí, paní co tam nebyla minul týden a já ji předtím zaučovala + noví lidé.

Nelíbí se mi to. Peníze máme všichni stejne. Akorát ono mají DPP, já mám dpc. Případně ještě někdo má, co vím

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat