Prasklá bradavka, bolest při kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9251
12.4.11 13:09

Prasklá bradavka, bolest při kojení.

Ahojtě všem.

Mám skoro 2 týdny starou holčičku, a trápím se kvůli kojení. :-( Mám krátké bradavky, takže už to přisání je boj a když už jsem na to konečně přišla, tak i tak to dost bolí, ale snažím se vydržet. :-? V noci jsem ale zjistila, že to bolí tak, že jsem malé prso vzala :cry: nebo to nešlo a šla jsem dát umělé. :cry: :cry: Protože se probudila po 5 hodinách a z druhého prsa vytáhla trochu. Bradavku jsme hned namazala svým mlékem a pak Bepanthenem. Je to dost hluboká prasklina a fakt to bolí jak čert :cry: Ráno jsem z toho prsa odsávala 90tku.

Máte někdo nějaké rady, jak na to? Vím, četla jsem, že prasklá bradavka je důvodem špatné polohy při kojení ale jako v leže mi to nejde vůbec, mám velké prsa,tak to nelze. Kojim v sedě.

První jsem nekojila, právě díky těm bradavkám, měla jsem i kloboučky, jenže i tak to nešlo. Tak jsem odsávala doma a po týdnu mlíko nikde. Tak teď bojuju jak nejvíc to jde, a právě chci se poradit, jestli nemáte nějaké rady babské.

Jen představa že se Kristýnka probudila a pláče a já jí budu muset dát prso, a to bude bolet tak se mi do toho „nechce“.

Doufám, že to přestane bolest :-?

díky za všechny odpovědi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24645
12.4.11 13:17

No říká se, že máš při kojení naaranžovat miminko tak, aby tam,k de ty máš tu prasklinu, mělo miminko bradu, tak, že to bolí nejméně.
Dám pozor na dobré přisávání, držet miminku pevně hlavičku a nebát se ji rychle „přirazit“ k prsu - hýbat miminkem, ne prsem.
A větrat, potírat tím mlíkem a bepanthenem (pozor, jen slaboučkou vrstvičku, aby to mohlo „dýchat“.)
Snad se to brzo zahojí… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
12.4.11 13:20

a zkoušela jsi i jine kloboučky na kojeni? my pouzivali medelu a nemeli jsme jediny problem. moje bradavky byly take kratke… dalsi dite bez vahani kojim opet kloboucky. i pres to ze to spousta lidi odsuzuje, me dokonce i laktacni poradkyne rekla, ze to nemam resit. tak jsem neresila a byly jsme obe spokojene… me nic nebolelo a linda krasne pila, mleka bylo dost… nikdy zadnej problem :)
ale pokud si zkousela i ruzne kloboucky, volala bych laktacni poradkyni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4271
12.4.11 13:26

Ahoj Šemo.
Myslím, že miminko špatně přikládáš. Koukni, jestli nemá krátkou uzdičku pod jazykem, když pláče, špička jazyka vypadá jako srdíčko. Potom bych radila co největší část dvorce vložit do úst s důrazem na to, aby ta větší část byla dole, u brady.
Na ragády a různé prasklinky a odřeniny jsou výborné hydrogelové polštářky.
Koukni SEM Je tam i dobrý návod, jak postupovat. Jinak ty polštářky prodávají i od jiných značek normálně v lékárně. Držím palce, ať kojení vydrží co nejdéle.

EDIT: A jasně, pokud to nepůjde ani tak, zavolej laktační poradkyni.

Příspěvek upraven 12.04.11 v 13:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6014
12.4.11 13:26

Já mám klobučky od DAHLHAUSEN, jsou to jen takové tenké šlupičky, dali mi jeden na neonatologii a já si pak koupila další ve zdravotních potřebách. Jsou fakt super, dneska už malá umí pít bez nich,ale když se jí moc nechce, třeba když je nemocná, tak je používám. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
12.4.11 13:29

Shoj, ja mam uplne stejne stare miminko a uplne stejny problem, byla jsem u trech laktacnich poradkyn, techniku mame dobrou. Ja uz to vudavam, jeste navic mam od zacatku cim dal min mleka.takze mala je na um, zkousela jsem snad vse, hojici naplasti, homeopatika… Tak drzim pesti at nedopadnes jako my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.11 13:46

Určitě hodně větrat prsa, já doma chodila úplně nahoře bez, ani tričko jsem nenosila, stejně jsem kojila co 1,5 hod :-P Bepanthen taky pomůže, ty kloboučky zkus jiný typ, jsou i různý velikosti, v lékárně by ti mohli poradit.
Jinak já si začátek kojení fakt protrpěla, v porodnici mi techniku přiložení moc nevysvětlili a ani neporadili :-( , takže jsme se snažila něco pohledat na netu a v brožurkách, ale bolestivým bradavkám jsem se nevyhnula, navíc jsem je měla vpáčené, takže o to hůř pro mimi, že si je samo nevytáhlo, nemělo takový tah. Jednu dobu jsem měla bradavky do krve, ale kojila jsem i tak, akorát mi u toho tekly slzy jako hrachy, ale chtěla jsem vydržet a stálo to za to. Časem jsme kojili i bez kloboučku. A bradavky si nakonec na ten nápor žužlání a sání zvykly a bylo po problému. Nakonec jsem si i říkala, že to možná nebylo ani špatnou technikou (kterou mi pak překontrolovala doktorka a říkala že je v pořádku), ale tím, že ty bradavky prostě jen nebyly zvyklé na takové zacházení a takový zápřah a musely se „otrkat“ :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
12.4.11 14:11

Ahojky, no mě napadají jen kloboučky a mazat Bepanthenem, ale to už jsi zkoušela, jak píšeš… A nechceš se třeba obrátit na Laktační ligu? Tam ti určitě poradí 8-) Zato já moc neporadila, co? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
12.4.11 14:12

Ahoj Šemo,
nečetla jsem ostatní příspěvky, tak se omlouvám, jestli budu něco opakovat.
Já jsem měla taky tenhle problém. Pomohly mi kloboučky. Dva dny jsem mazala bepanthenem a kojila přes kloboučky a ulevilo se mi. Používala jsem bepanthen krém. Je i příjemně chladivý. Dávala jsem ho trochu i do vložky do podprsenky.
Bolest to teda byla pekelná, ale vydržela jsem a kojím ještě teď :-)
Držím palce ať to brzy přejde. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9251
12.4.11 14:21

Holky děkuju moc za všechny odpovědi, jste zlatíčka. Teď jsem odsávala zase mlíko z toho prsa kde je ta prasklina bojim se abych o mlíčko nepřišla tou odsávačkou. Ale našla jsem i kloboučky :dance: sice teda maji díru jak do .. někam.. ale zkusit to můžu, když tak koupím jiný.

Někdo mi psal špatná technika kojení. No právě v porodnici mě sestra řekla ať přikládám tak jak přikládám, tak to dělám. Ale jestli mě to nepomůže tak tý poradkyni zavolám. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9251
12.4.11 14:27
Luuucik píše:
Shoj, ja mam uplne stejne stare miminko a uplne stejny problem, byla jsem u trech laktacnich poradkyn, techniku mame dobrou. Ja uz to vudavam, jeste navic mam od zacatku cim dal min mleka.takze mala je na um, zkousela jsem snad vse, hojici naplasti, homeopatika… Tak drzim pesti at nedopadnes jako my.

Tak to mě mrzí :-( ale chci Ti moc pogratulovat, a ať rostete ve zdravíčku :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9251
12.4.11 14:29
Luuucik píše:
Shoj, ja mam uplne stejne stare miminko a uplne stejny problem, byla jsem u trech laktacnich poradkyn, techniku mame dobrou. Ja uz to vudavam, jeste navic mam od zacatku cim dal min mleka.takze mala je na um, zkousela jsem snad vse, hojici naplasti, homeopatika… Tak drzim pesti at nedopadnes jako my.

Tak to mě mrzí :-( ale chci Ti moc pogratulovat, a ať rostete ve zdravíčku :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
12.4.11 14:51

Ahojky! Já jsem kojení právě díky tomu co píšeš u prvního mimi vzdala… Tak Ti zkusím napsat svoji zkušenost, jo? :wink:
Prsa dost větrej, i když Ti do nich někdy může „být zima“ (to se nalívají). Hodně hodně často si je maž Bepanthenem i matřinkou. Prostě pořád ať je máš namazaný. Máš kojo polštář?? Kdyby ne, kup si ho! Fakt, zachrání to kojení - fotbalová poloha a bude to ok! Nekoj vleže, to si nech na dýl, až se bradavka zahojí. Miminko ať pusinku pořádně otvírá, pokus se mu dostat do ni co nejvíc dvorce („jakkoliv“ :lol: ). Zezačátku bolí kojení při každém přiložení - i když bude poloha správná. Bradavky si musí zvyknout. Zkus odložit klobouček a nahradit ho kojo polštářem a bude to ok! :wink:
Ps: jestli máš doma stříkačku (klasickou), pomůže Ti zvětšit bradavku na to první přisání - kdyžtak písni SZ, poradím.
Taky mám bradavky jak nic, ale kojit se dá, uvidíš. A že jsi dala UM?? Nevadí, vždyť jsi byla zoufalá, já po šestinedělí (u druhého) dokrmovala taky, měla jsem megažroutka. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
12.4.11 15:00

Šema já jsem měla kloboučky od Aventu a byly super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14856
12.4.11 15:01

ahoj, já měla na začátku taky problémy, praskliny byly malý, ale bolelo to jak čert…tak teda soucítím.

Mě v porodnici řekli, že je to špatným přikládáním, i mi ukazovali jak, ale nevím jestli to dokážu popsat, ukazovali mi, jak mám nejdřív bradavkou jezdit kolem pusinky a čekat, až ji otevře, v jednu chvilku ji mimčo pořádně otevře a hned se musí to prso tam narazit, nebo spíše dítě narazit na prso, ještě se musí hlídat, aby bylo prso správně v puse, ale nevzpomínám si přesně jak, tuším, že by měl být celej dvorec, ale nic víc, kousek musí koukat.....kdyžtak bych zkusila bych volat laktační poradkyni…

co mě ale hodně pomohlo byl čistý lanolin, já měla od firmy lansinoh, ale nevím jestli se v čr prodávám, ale měla by to mít i medela. V lékárně by jsi ho měla sehnat. Nakydala jsem na prso velkou vrstvu a dala do podprsenky plný měkkých vložek. Já naopak nesnesla prsa na volno a za pár dní, to bylo lepší. bepanten mi vůbec nepomáhal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat