Přechod mezi 1 a 2 denními spánky

59
30.9.20 09:37

Prechod mezi 1 a 2 dennimi spanky

Ahoj vsem, prosim, jak dlouhy jste mely s detmi prechod z vic dennich spanku na jeden? Trvalo dyl, nez se to ustalilo, nebo to slo prakticky ze dne na den? Snazim se ted o to u syna (rok a ctvrt), myslela jsem, ze uz to pujde, ale kazdy den je uplne jiny. Nekdy by vydrzel do jedne, jindy je v 10 dopoledne vyrizeny a od toho se pak odviji i odpoledni spani nebo nespani. Hur se mi pak planuji ruzne krouzky nebo i obedy (nekdy v 11:30, nekdy ve 14). Mozna to souvisi i s tim, ze se ted rozchodil - takze ho to proste vic zmaha :) Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16824
30.9.20 09:40

Já jsem to nikdy moc neřešila, když byla unavená, šla spát. A taky jsme občas nestihly kroužek. Ale spala cca 2 - 3 hodiny jen po obědě. Teď už vůbec. Tak si zase neplánuju nic na ráno a podvečer.

Se dvěma to asi bude náročnější, ale jedno bych nechala spát tak, jak potřebuje a nezasahovala mu do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
30.9.20 09:48

Nám to trvalo asi 14 dní než si to sedlo. Ale snažila jsem se dodržet že nejdříve se půjde spát v 11.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
30.9.20 12:43

Tak to nech prostě na něm. Nemůžeš ho držet násilím vzhůru když vidíš, že je unavený. Ještě má nárok na 2 spánky denně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
30.9.20 12:45

My byli vždy zvyklí, že oběd ve 12. Po zrušení dopo spánku jsme ho museli přesunout na 11-11:30, protože malá déle nevydržela. Trvalo asi 1.5 měsíce než si zvykla (a ráno spí o něco déle) a mohl se oběd zase přesunout na 12. U nás je to hodně o režimu. Až bude číslo 2 na světě, asi to bude hodně jiné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.9.20 12:58

Podobně stará dcera ty spánky taky střídá. Nechávám ji spát jak chce. Režim máme takový, že oběd dělám na 11 a buď se nají a pak jde spát, nebo má jídlo až po spaní. Kroužek máme dopoledne, do 10 vydrží vždycky 😀 většinou dřív jak v 11 teda neusne, v tich 10 jen výjimečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
30.9.20 19:56

U nás tady ty přechody trvaly vždycky skoro měsíc. Teď posledně u dcery, ze 2 na 1 spánek. Napřed jsme to nechávala na ni, ale to bylo přesně jak popisuješ. Jeden den spala dvakrát, jeden den jednou, někdy vůbec, někdy zase 3×…No hrůza. K tomu další 2 děti, takže abych si celý den plánovala podle toho, kdy se madam uráčí usnout, to opravdu ne. Hodně pomohl začátek školky, prostě jsem ji všemožně držela vzhůru až do doby, než jsem pro starší dva šla (chodí po o), a pak jsem ji teprve uspala. Napřed problém, nevydržela, byla protivná, venku nechtěla usnout atp, ale po cca 14 dnech už pohoda, až na nějaké výjimky vydrží až do té půl 1 a pak spokojeně usne a spí na hřišti, zatímco si brachove hrajou. Takže já doporučim nastavit nějaký pevný režim a toho se zuby nehty držet, dokud si dítě nezvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
30.9.20 20:33

Dekuju vsem za postrehy a zkusenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu