Před otěhotněním kyselina listová nebo i vitamíny?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 04.02.10 18:43
Před otěhotněním kyselina listová nebo i vitamíny?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste před otěhotněním braly jen kyselinu listovou nebo i vitamíny jako Baby plan apod.? Při prvním těhu mi doktor doporučil Baby plan. Slyšela jsem, že se ale pak rodí velké děti a ženy z nich přibírájí, což se i potvrdilo u mně. Změnila jsem gynekologa a při zmínce o těhotenství mi předepsal jen kyselinu listovou Acidum folikum Léčiva, o žádných vitamínech se nezmínil a já se ho zapomněla připtat. A mám ještě jednu otázku, zapomněl mi říct kolik tablet mám užívat?

Nejnovější recenze z kategorie Vitamíny a doplňky stravy

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 04.02.10 18:48

Já myslím, že ty vitamíny nejsou nutný. Já jsem je brala až v těhu a to ne denně, teď už jen tak když si vzpomenu. Víc jsem je brala potom při kojení, protože jsem se cítila „vysosaná“ :lol: Té kys. listové jsem brala 1 tabletu denně před a pak první 3 měsíce :wink:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 04.02.10 18:54

Ahoj, já brala vitaminy, calibrum babyplan nebo jak se to jmenuje… Hlavně kvůli tomu že jsem byla po potratu a chtěla jsem tělu dodat vitamíny (nedá se říct že bych měla kompletní zdravou stravu). A jelikož jsem do toho spadla hned měsíc na to, tak jsem babyplan brala poctivě celé 3 měsíce. Pak jsem ještě koupila Calibrum Mami, ale to jsem nedobrala… Malý se narodil v 39+4, 3,5 kila a 50cm, já i manžel máme cca 180 cm, takže bych řekla že normálně velké dítě… Starší syn se narodil 38+3, 3120g a 49cm, vitamíny jsem při něm nebrala (asi půlku gravitalu), takže bych řekla že zas takový rozdíl to nebyl…

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 04.02.10 18:54

Zebro a brala jsi tu kyselinu také od firmy Léčiva. V letáku je napsáno 1 tableta obden, ale také se nejvýše může užívat až tři denně, tak právě nevím, kolik jich mám užívat.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 04.02.10 19:06

Andrejko, taky záleží na tom, jak jsi velká. Nikdo nikde neřeší, že někdo váží třeba 100 kg a druhý 50 kg a oba dva maj stejné dávkování (nejen vitamínů) :zed: Trochu bych přihlédla k tělesné konstituci i v případě listovky :wink: jestli jsi malá a hubená, tak obden jistě stačí.

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 04.02.10 19:08

Andrejko normálně ber jednu tabletu denně :wink: Nemůžeš se s ní předávkovat. A kyselina listová je volně prodejná, nemusí být na předpis.
Já jsem brala v těhotenství Femibion, obsahuje už naštěpenou kyselinu a tělo jí lépe přijme, a taky ostatní vitamíny. Brala jsem tak zhruba obden. Ale to je asi až v těhu, je dost drahý. Při snažení stačí obyčejná listovka :wink:

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 04.02.10 19:09
Andrejka1 píše:
Zebro a brala jsi tu kyselinu také od firmy Léčiva. V letáku je napsáno 1 tableta obden, ale také se nejvýše může užívat až tři denně, tak právě nevím, kolik jich mám užívat.

V prvním těhotenství jsem brala tuto a v druhým tuto

Tu dražší jen proto, že mi ji nabídli v lékárně a nepodívala jsem se, o kolik je dražší :roll: . Píše se tam, že doporučená denní dávka pro těhotné je 400μg, tak možná máš nějakou silnější :?:

A v těhu vitamínech je taky listovka, tak kdyby se dalo lehce předávkovat, tak nás na to na gyndě určitě upozorní :wink:
Ta první listovka, co jsem dala odkaz existuje ještě navíc s vit.B, to jsem brala před prvním těhu myslím

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 193 inzerátů 04.02.10 19:31

ahoj-tak z pozice zdravotníka říkám-k. listová rozhodně stačí. Pokud si dáš sem tam nějakou tu zeleninku a ovoce, tak nic dalšího není třeba. Obvykle se bere 1 tbl denně před těhotenstvím, potom první tři měsíce se může zvýšit na 2 denně. Ani pak nejsou nutné další vitaminy v tabletkách. Zbytečná žátěž. Já zůstala jen u té listovky. A mám zdravého živého klučíka

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 04.02.10 20:00

můj gyndr zastává názor že v prvním trimestru ti žádné vitamíny nepomůžou…co se má stát se stane a hotovo. Pokud nemáš vyváženou stravu (a kdo má že?) tak před těhu ber nějaké vitamínky občas a tu listovku přidej.
Já jsem taky typický příklad toho že pověra o těhu vitamínech nebude asi úplně v pohodě, neb v prvním těhu jsme je brala až poctivě a syn měl 3,85kg a při druhém tak jednu tabletku týdně a syn měl 3,79kg takže tak. Pokud donosím Lidku do termínu budu referovat ještě o tom jaké se rodí děti když se vitamíny nadužívají fanaticky celé těhu, ale to se ještě uvidí :wink:

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 04.02.10 20:06

ahojky, také jsem před otěhotněním a v prvních 3 měsících jedla Babyplan a také jsem celkem dost přibrala :zed: . Dnes - baštim jen listovku a je to lepší. Jinak beru jednu tabletku denně. :mavam:

Martysek
Nadpozemská drbna 26851 příspěvků 04.02.10 20:16

Tuhle listovku jsem brala ještě před těhu, měla jsem jí napsanou z neurologie a měla jsem jí brát ob den.
Když jsem si předtím chtěla koupit v lékárně a řekla jsem, že baštím elevit, tak mi jí lékárník nechtěl prodat, že to je nebezpečný, že bych tý listovky měla moc velkou dávku a že se mam poradit na gyndě, takže s tím předávkováním nevím, asi bych to radši brala podle letáku a příště se na to zeptala.
Ale třeba ten femibion mi přijde, že má dost vysokou dávku a bere se denně, takže těžko říct.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 04.02.10 20:20

Já jsem brala jen listovku, zprvu jen nějakou slabší, pak mi zjistili trombofilní mutaci a doporučili mi asi 500 - 1000% doporučené denní dávky denně, tak jsem to zobala, teď to flákám a občas do sebe loupnu Calibrum Mami. Prý se přebytečná listovka z těla vyloučí stejně jako vitamín C.

Perma
Kecalka 150 příspěvků 04.02.10 22:10

Ahoj,
já jsem brala před porodem listovku (Léčiva) 1×denně tabletu i vitamíny Calibrum Mami. Tu kysel.listovou jsem ovšem brala proto, že mi při genetic.testech zjistili mutaci - tělo mi nezpracovává právě kysel.listovou.

culikata
Kecalka 381 příspěvků 05.02.10 14:41

ahoj,ja jsem brala prvni tri mesice kys.listovou na predpis od dr.,zkousela jsem take Calibrum mami,asi 14dni,ale to jsem vyhodila,ponevadz mi nesedlo,byla jsem tehu v lete,takze spousta prirodnich zdroju,cca v 5mes.mi dr,zjistila nedostatek zeleza,tak jem brala Maltofer a na krece v nohach a podbrisku Magnesium.No a i bez umelych vitaminu jsem pribrala dost,ale jen na brisku :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 05.02.10 14:50

Prý jediný vitamín, který má v těhotenství nějaký význam (tj bylo prokázáno, že k něčemu je), je kyselina listová. A doporučována je především ve formě Femibionu nejlépe před otěhotněním a pak aspoň první tři měsíce. Další vitamíny (uměle dodávané) jsou prý k ničemu. A stejně tak prý nebylo prokázáno, že by vitamíny měly vliv na velikost miminka. Já brala kyselinu listovou poctivě první trimestr, ale pak jsem ho vysadila, protože jsem vysledovala, že mám po něm ještě horší nevolnosti než bez něj (po Femibionu mi bylo ještě hůř, ale každý to tak nemá).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >