Přeháním? - oslava narozenin v době koronavirové

Anonymní
2.4.20 14:31

Přeháním? - oslava narozenin

Ahoj všem, ráda bych znala váš názor na následující záležitost. Syn v sobotu oslaví čtvrté narozeniny. Za normální situace (rozuměj bez omezujících opatření proti koronaviru) narozeniny slavíme s prarodiči z obou stran + manželův bratr. Jde o to, že nyní nechci pořádat oslavu v tomto složení (od počátku respektujeme nařízení omezující stýkání osob, stejně tak to mají i naši kamarádi). Žijeme v Praze, stejně jako manželovi rodiče. Moji rodiče jsou na Moravě, ale i kdyby byli v Praze, na oslavu by výjimečně nešli (oba jsou zdravotníci a rizika si uvědomují). Bohužel rodiče manžela se cítí dotčení a zklamaní, že je na oslavě nechci, přestože jsem jim opakovaně a s předstihem vysvětlila důvod (zejména jejich, ale i naše ochrana). Manžel je pro pozvat je, ale respektuje, že já jsem proti, z čehož ale vycházím jako jediná, která je proti jejich účasti a přecitlivělá hysterka k tomu :roll:. Celá situace je mi velmi nepříjemná, manželovi rodiče jsou skvělí prarodiče, mám je ráda, proto mě mrzí, že nedokážou pochopit výjimečnost situace. Všichni včetně syna ví, že bude dodatečná oslava v klasickém složení, počítám v červnu. Jaký je váš názor, přeháním to a na oslavu byste je pozvali nebo ne? Ještě dodám, že prarodičům je 67. Děkuji za příspěvky! Anonym z důvodu údajů o rodině

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

540
2.4.20 14:34

Nepozvala. Zrušili jsme teď takový oslavy 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
2.4.20 14:35

Já nikdy nedělala žádnou velkou rodinnou oslavu, kor malýmu dítěti, kterému je to stejně v podstatě fuk. S malým jsme vždy slavili narozky doma a pak u jedné babičky a u druhé babičky :nevim: :mrgreen:

U nás se slaví hromadně jedině kulatiny/pulkulaté u těch nejstarších v rodině, tam se pak sejdou všichni.

Příspěvek upraven 02.04.20 v 14:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
2.4.20 14:35

Udělala bych v této situací to samé :). Takže ne, nepřeháníš. Holt to musí pochopit, společně oslavit to můžete později :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9510
2.4.20 14:36

Máme to stejně, už 2 rodinné oslavy jsme odložili na léto. V rodině je lékař, pár dalších lidí sice dělá na HO, ale třeba 1× týdně do kanceláře jezdí. To riziko nám za to nestojí.
To samé Velikonoce, holt toho čokoládového zajíce od babičky dostanou děti později. Kdybych zjistila, že sousedi udělali rodinnou oslavu a tím se to zatáhlo k nám do baráku, tak nadšená nebudu, takže se snažím chovat tak, jak chci, aby se chovali ostatní = chránit se navzájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8933

Ne, nepřeháníš, prostě je situace taková, jaká je, to musí každý pochopit. Vždytˇse to oslaví dodatečně, o nic nejde. My jsme taky přesunuly tchána svátek, budeme posouvat moje narozeniny atd. Prostě to jinak nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6731
@Anonymní píše:
Ahoj všem, ráda bych znala váš názor na následující záležitost. Syn v sobotu oslaví čtvrté narozeniny. Za normální situace (rozuměj bez omezujících opatření proti koronaviru) narozeniny slavíme s prarodiči z obou stran + manželův bratr. Jde o to, že nyní nechci pořádat oslavu v tomto složení (od počátku respektujeme nařízení omezující stýkání osob, stejně tak to mají i naši kamarádi). Žijeme v Praze, stejně jako manželovi rodiče. Moji rodiče jsou na Moravě, ale i kdyby byli v Praze, na oslavu by výjimečně nešli (oba jsou zdravotníci a rizika si uvědomují). Bohužel rodiče manžela se cítí dotčení a zklamaní, že je na oslavě nechci, přestože jsem jim opakovaně a s předstihem vysvětlila důvod (zejména jejich, ale i naše ochrana). Manžel je pro pozvat je, ale respektuje, že já jsem proti, z čehož ale vycházím jako jediná, která je proti jejich účasti a přecitlivělá hysterka k tomu :roll:. Celá situace je mi velmi nepříjemná, manželovi rodiče jsou skvělí prarodiče, mám je ráda, proto mě mrzí, že nedokážou pochopit výjimečnost situace. Všichni včetně syna ví, že bude dodatečná oslava v klasickém složení, počítám v červnu. Jaký je váš názor, přeháním to a na oslavu byste je pozvali nebo ne? Ještě dodám, že prarodičům je 67. Děkuji za příspěvky! Anonym z důvodu údajů o rodině

My to doma vyřešili tak, že oslava byla jen děti + rodiče a je slíbená druhá velká oslava, až to bude možné.
Děti spokojené, že oslavy budou dvě, prarodičové spokojení, že na oslavě budou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2060
2.4.20 14:38

Neprehanis, udelala bych to stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9510
2.4.20 14:42
@Premek_Orac píše:
My to doma vyřešili tak, že oslava byla jen děti + rodiče a je slíbená druhá velká oslava, až to bude možné.
Děti spokojené, že oslavy budou dvě, prarodičové spokojení, že na oslavě budou…

Jo jo, u nás první, co bylo, tak „a budu mít dva dorty?“, po kladné odpovědi zavládla spokojenost :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
2.4.20 14:44

Je karantena. Zadny vylety a narozeninove oslavy se konat nemaji. :roll: proste to odlozte na leto a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1530
2.4.20 14:51

Taky jsme zrušili všechny oslavy. Nedá se svítit. Budou pak. Ale nedělám si iluze o tom, kolik lidí to dodržuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6731
2.4.20 14:51
@zrcadlo píše:
Jo jo, u nás první, co bylo, tak „a budu mít dva dorty?“, po kladné odpovědi zavládla spokojenost :lol:

Jo, v tomhle jsou děti opravdu kouzelné a líbí se mi taková ta opravdovost reakcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 14:52

Děkuji za podporu, nejspíš jsem jen potřebovala ujistit, že nedělám zbytečně v rodině zlou krev. @Semtex my se právě v tomto složení setkáváme jen na narozeninových oslavách dětí, ale třeba pro naše je to z druhého konce republiky náročné. @zrcadlo máš úplnou pravdu s těmi sousedy, prostě je teď třeba brát zvýšené ohledy na ostatní. @arinecka @Premek_Orac přesunutá oslava je v plánu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
114
2.4.20 14:52

My taky dodržujeme. Jeden z rodiny se nakazí třeba na nákupu nebo v práci, ani o tom neví, v inkubační době, kdy se necítí nemocný, to přenese při takové oslavě na zbytek rodiny a je vymalováno.
Ještě mě napadá, když jsou rodiče manžela uražení a nerespektují ani druhou oslavu, kdyby jim zavolali Tvoji rodiče a trochu jim to vysvětlili jako zdravotníci?
Stůj si za svým názorem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1229
2.4.20 14:54

Neprehanis. Také jsme dcery oslavu posunuly na dobu až to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama