Přepis kytarovych akordů na noty

2073
16.3.09 20:29

Přepis kytarovych akordů na noty

Ahoj holky,
koupila jsme si zpevnik a radovala se, ze malemu zahraji na klavir nejake pisnicky, ale bohuzel, tam je v notach zapsan jen jeden hlas a akordy jsou tam napsany pro kytaru - nikdy jsem na kytaru nehrala, tak se priznam, ze nevim, jak je prevest na noty. Sice bych si druhy hlas mohla napsat, ale to by slo tka u jedne pisnicky, ale u celeh zpevniku byhc nad tim stravila strasne moc casu. Tak jsem vas chtela pozadat jeslti nevite, kde bych nasla prepis kytarovych akordu na noty.
Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5648
16.3.09 20:41

ahojky pokud tam mas melodii v jednom hlase,tak pravou rukou hraješ tu melodii a levou rukou doprovod akordy.Treba akorad A - je v notach a,cis,e (hraje se najednou jako souzvuk tri tonu), akord D - d, fis, a ale nevim,jak moc umis na klavir. Pokud bys to chtela takhle napsat,tak ti rada napisu vic akordu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
17.3.09 07:04

ahoj, pravda, pokud mas u akordovych znacek i pismenka, tak se rid tim (mala jsou mollove akordy, velka durove). to si paknajdes nekde na netu, pokud nevis, jake tony ktery akord obsahuje.

nekdy maji zpevniky jen namalovane takove ty obdelnicky s teckama - coz je podle me blbe i pro kytarystu, kdyz uz akordy malicko umi.
potom si musis predstavit, ze ty delsi cary jsou struny a ty kratsi prazce. nahore je zacatek hmatniku. struny na kytare pak mas zleva eadghe. ty tecky znamenaji, kde se ta struna macka.kazdy prazec znamena pul tonu navic, takze ke kazde strune musis pricist tolik pultonu, podle toho, kde je ta tecka. pocita se ten prazec za tim zmacknutim (macka se mezi prazci).
ale premalovat si to podle toho je na palici, tak pokud tam nemas napsana normalne pismena,tak doporucuji koupit jiny zpevnik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
17.3.09 09:19

Holky,
dekuji moc za odpovedi.
Na klavir jsem chodila nekolik let takze se da rici, ze docela hrat umim - akorat diky ditku jsme docela dost dlouho nehrala - tkaze ted se to snazim napravit a prochu cvicit.
On je to prave zpevnim Sveraka a Uhlire jejichz pisnicky se mi moc libi a ten jsem jiny nemela. Jinak lidovky to mam primo noty na klavir tak to neni problem.

Loudalko,
kdyby jsi mi napsala vic tech prepisu, tak by jsi mi moc pomohla - v tomhle se fakt totalne nevyznam.
Ja jsem si k jedne pisnicne uz doprovod pro druhou ruku napsala sama bez pouziti tech akordu, ale preci jen by to bylo pro me pohodlnejsi kdybych vedela co ktery akord znamena :-)

Pudloslavo,
vis ja na kytaru fakt neumim takze ani ty hmaty neznam. Ja tam mam pismenka, ale nejake Ami apod mi fakt nic nerika :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
17.3.09 10:00

ami je a moll - koncovka -mi je molova, treba dmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
17.3.09 10:17

Kdysi jsem hrála na klavír i kytaru…
jak píše Pudla - koncovka MI znamená mollový akord a Velké písmeno G,C,D apod jesou durové. Pak např. D s křížkem je dis dur a tak to všechno odvodíš.Pak jsou takový ty G7 apod., to už přesně nevím,ale tuším nejsou jako přes celou oktávu, ale o půlton níž( znalci mě jistě opraví).
Jinak pokud hrálas na klavír tak dlouho tak mol a dur by neměl být problém,ne?Jen se zorientovat v těch kytarových zkratkách.
Já občas vytáhnu starý sešitky"Zpíváme s kytarou". Je tam jen melodie(jakože pravá ruka) a pak kytarový akordy(jakože pro levou) a jelikož jsem měla vždycky problém se čtením not, tak je to pro mě náramně pohodlný - jenom zmáčknout akord.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
17.3.09 13:22

Dekuji za rady,
dur a moll pro me neni problem, ja mam jen problem se vyznat v tech znackach - tak super uz vim co je Ami :-) Ja se do toho casem dostanu :-)

Ja jsem v detstvi hrala na fletnu ap ak na klavir - takze prave ty zkratky pro kytaru jsou pro me totalne nesrozumitelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
17.3.09 22:56

Se divím, že tohle tě nikdo v hudebce nenaučil!? By zasloužili za ušiska!!!
Mně osobně se tyto jednoduché písničky hrají líp podle akordových značek než podle not - můžeš tak víc improvizovat. Do toho se dostaneš. A když se pak naučíš i septakordy a zmenšené, pak to bude znít perfektně!!! Hlavně to nevzdávej!!! :)
Hudbě zdar!!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pedrosa
18.11.12 22:04

Ahoj. věděl by někdo kde sehnat rozepsané akordy na kytaru do not v ladění Es. děkuji za odpověd, nebo dokázal by mi někdo poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
213
22.3.19 18:46

zdravím,,..měla bych taky dotaz, hraju na kytaru, ráda skládám písničky..ted jsem jednu složila a chtěla bych se ji naučit i na klávesy…na ty moc dlouho nehraju,tak bych chtěla vědět jak z akrodu vykouzlit noty ..jestli to teda vůbec nějak jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama