Příjmy ze zaměstnání i z podnikání a odpočet na dětí

Anonymní
12.2.16 16:48

Příjmy ze zaměstnání i z podnikání a odpočet na dětí

Projela jsem tu diskuze, ale přímo odpověď na svou otázku jsem nenašla, tak snad nevadí, že zakládám nové téma. Vidím, že je tu spousta chytrých holek, co se v daních vyznají a já v tom hrozně tápu, tak budu moc ráda za každou radu.
Není mi vůbec jasné, jak je to s odpočtem na dítě při souběhu OSVČ a zaměstnání.
Situace je následující:
Manžel v lednu a únoru OSVČ na hlavní činnost, od března HPP a OSVČ už jen na vedlejší činnost. Výdaje z OSVČ uplatňuje paušálem, základ daně ze zaměstnání je vyšší než z podnikání, takže snad správně chápu, že odpočet na dítě uplatnit může, ale co nechápu, jestli za celý rok? Nebo se v zaměstnání už nějaká sleva uplatňuje měsíčně? Ze zaměstnání má ten papír „potvrzení o zdanitelných příjmech“ tam se mimo jiné uvádí, že dítě uplatňované jako vyživované pro účely daňového zvýhodnění je dítě jméno to a to v měsících 3-12. A já při vyplňování daňového přiznání ztroskotala na tom, zda mám vyplnit dítě a 12 měsíců nebo jen 2 měsíce, dost to ovlivní celkový výsledek. Poradí někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71421
12.2.16 17:01

Máš vyplnit 12 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
12.2.16 17:09

@j.a.n.i1 Vážně? Já bych řekla, že to nemůže uplatňovat naráz v zaměstnání a pak ještě v daňovém přiznání. Podle mě, si může odečíst jen měsíce, kdy neuplatňovali v práci…tz. teda 2?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6154
12.2.16 17:19

Dítě uplatňuje měsíčně v prácI tedy? Pozná to na pásce… pak za tyhle měsíce neuplatní nikdo jiný nikde jinde, ani on sám. Co se týče ledna a února, pokud využívá paušál, tak slevu na dítě uplatnit nelze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71421
12.2.16 17:20

@NoraDoma Ale on to nebude uplatňovat 2×… do DP to napsat musí, jinak mu vyjde blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 17:26

Pásky k dispozici nemám, to musím kdyžtak zjistit. Sama jsem OSVČ takže jak to chodí v zaměstnání, jestli se měsíčně něco uplatňuje právě nevím… když nastupoval, tak po něm chtěli rodný list dítěte, ale daně mu nakonec dělat nebudou, tak fakt nevím, jestli mu něco uplatňovali, na tom potvrzení žádná částka není.
Když zkusím do DP napsat jen ty 2 měsíců tak opravdu vychází blbost, takže nevím, musím mrknout ještě do těch pásek. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
71421
12.2.16 17:28

Věř mi, v popsaném případě píšeš do DP 12 měsíců, radí ti tu naprosté kraviny. A na pásky se dívat nemusíš, tam uvidíš akorát to, že byly děti uplatněné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.16 17:29

Měla jsem za to, že pokud je příjem že zaměstnáni vyšší může se i při od počtu pausalem pri osvc na vedlejsi cinnost uplatnit dítě. Je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71421
12.2.16 17:29

@janulka15 Ano, je to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 17:30

@j.a.n.i1 No mně to logičtější připadá taky na těch 12 a o tobě vím, že jsi erudovaná, tak ti budu věřit :) Díky :kytka: Ale asi ho radši pošlu na finančák osobně ať tam paní kouknou, jestli je to správně :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.16 17:35

A ještě jeden dotaz k těm dětem - já jsem OSVČ hlavní a uplatňuji výdaje paušálem, takže neuplatním nic, ale mám tam ty děti vyplnit - jako jméno, rodné číslo a pak dát nulu nebo nemám vůbec děti zmiňovat?

• Nahlásit
  • Citovat
71421
12.2.16 17:52

Děti nezmiňuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 17:54

@j.a.n.i1 Moc a moc Ti děkuju :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
6166
12.2.16 20:10

Logicky - do přiznání přece dáváš i znovu všechny příjmy za celý rok, tak tam musíš dát i všechny slevy za celý rok( tedy i děti)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71421
12.2.16 20:13

@Hanula1212 Sakra, takhle polopaticky vysvětlit mě to nenapadlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama