Příkrmy 4.měsíc -zelenina

13
16.6.20 20:36

Příkrmy 4.měsíc -zelenina

Hezký večer holky,

Ptám se zkušenějších…malý 4 měsíce, plně kojený, prospívá. Dnes kontrola u Mudr. - začněte s příkrmy..pouze na noc mléčnou rýžovou kaší..

Po tom co jsem jí řekla, že plně kojim a malý prospívá, tak bych nerada do něj navíc něco strkala zbytečně. A když už, že bych chtěla začít zeleninou v době oběda. Na to mi bylo řečeno, že po zelenině se snad hubne, tak mu to nesmím dávat jako příkrm.
Co si o tom myslíte? Já tomu prd rozumím, ale všude jsem si načetla, že se začíná zeleninou..jsem z toho nešťastná. :,(

Děkuji za rady.

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1800
16.6.20 20:40

Že když kojím, dávám příkrmy od půl roku a obvykle se začíná zeleninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
16.6.20 20:42

@Lucie.si96 kojene dítě, příkrmy od 6m a zelenina.. Nwm, co by měl mít z kaše, jen ho zacpe.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
16.6.20 20:42

Samozřejmě že se začíná zeleninou. Kaši tak někdy klidně až v 8 -9m. Já tak začla, a to ještě ráno, ne večer. Kaše je těžká, jsou to sacharidy. Zbytečné pro čtyřměsiční, jen zaplácne žaludek. Já jela uplně pomalu měsíc zeleninu, pak maso, a měsíc jen masozelenina (4× týdně zelenina, 3× maso), za další měsíc ovocé (přesnidávka, banán) a tak jsem jela další i více než měsíc než jsem rušila další mlíko. Pomalu jsem zaváděla vše. Nespěchala. Lepek jsem zavedla kuskusem. Já spoustu věci nedala dlouho. Hodně jsem četla, studovala. Byla jsem tabulková matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
16.6.20 20:43

A přěsně jak píšou výše, u kojeného pozdějí a taky klidně co měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
16.6.20 20:44

No to bude doktorka roku. :lol: Nejspíš v roce razdvatři byla na fakultě na 1 přednášce o výživě kojenců a teď už si za tím hrdě 70 let stojí, protože je přece DOKTOR! :potlesk: Zadej si do googlu příkrmy a najde tu to tolik aktuálních věcí, že ti půjde hlava kolem. A hlavně je to o tvém selském rozumu. Rýžová kaše nic do výživy nepřinese, ani nevím proč by ji někdo měl jíst. Asi jen tak na vycpání břicha. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
16.6.20 20:44

Ja jsem zacinala ve ctvrtem mesici zeleninou. Kazdy mesic jsem pridala jeden prikrm: zelenina(pak masozelenina), ovoce, kase, jogurt. Kazdy to dela jinak. Vetsina lidi, kdyz koji, tak zacina prikrmovat az v 6 mesici. Ja zacala uz ve ctvrtem, protoze kluci byli hubeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
16.6.20 20:45

Taky jsem plně kojila. S příkrmy jsem začala s ukončeným 4. měsícem a to právě zeleninou na oběd. Cca po 14 dnech jsem zkusila kaši, ale raději ráno, abych věděla, jestli malou nebude bolet břicho. Pak jsem dávala kaši večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4319
16.6.20 20:48

Taky jsem začinala u kojeneho ve 4 měsíci zeleninou (příští týden začínáme u druhyho) za začátku jsem dala jen pár lzicek na ochutnání a pak dokojila. Kaši nedavej, to je zbytečný až tak mezi 8-10 měsícem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
943
16.6.20 21:00

U dvou starších dětí jsem začínala zeleninou k obědu po ukončeném pátém měsíci (byly na UM), u třetího budu postupovat stejně. Jinak jsem četla, že s příkrmy je optimální začít, až se dítě začne více pohybovat a nestačí mu mléko. Třeba u dcery to bylo krásně vidět, když jsem u ní jedla, tak na ní bylo vidět, jak by si dala také:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8430
16.6.20 21:23

Řešila jsem zrovna před 14 dny. Doktorka i sestra se dost divily, že jsem ještě nemínila začít. Hezky zelenina a kaše na noc, šup šup, vždyť už jsou dítěti ČTYŘI! :roll:. Já byla rozhodnutá začít zeleninou, nejdřív v ukončeném pátém měsíci a pomalu - ale dcerka nepřibírala, tak máme nakonec tu kaši :roll: Možná jsem mohla ještě vydržet, ale dělala jsem psí kusy, abych to překojila a nepodařilo se mi to a ztratila jsem nervy. Teď bych měla asi začít s tou zeleninou, ale pořád se mi zdá, že je brzo. Dcerka se o naše jídlo ani nezajímá :think: Se lžičkou teda docela funguje, ale zatím spíš tak napůl sosá, nevím, jestli hutnější konzistenci zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8430
16.6.20 21:23
@prejeta_zaba píše:
No to bude doktorka roku. :lol: Nejspíš v roce razdvatři byla na fakultě na 1 přednášce o výživě kojenců a teď už si za tím hrdě 70 let stojí, protože je přece DOKTOR! :potlesk: Zadej si do googlu příkrmy a najde tu to tolik aktuálních věcí, že ti půjde hlava kolem. A hlavně je to o tvém selském rozumu. Rýžová kaše nic do výživy nepřinese, ani nevím proč by ji někdo měl jíst. Asi jen tak na vycpání břicha. :roll:

Hele, naše doktorka je to samý a je jí čtyřicet max. Dost jsem zírala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
17.6.20 08:51

Podpora kojení u nás… Plně kojenému dítěti bych příkrm nedávala - světová zdravotnická organizace doporučuje plně kojit šest měsíců. Pokud by dítě jevilo zájem, dala bych příkrm (zeleninu) o něco dřív, ale ve 4 měsících je fakt brzo. Zrovna o víkendu mi máma říkala, jak jsem dostala polívku a lipanka ve třech měsících - no, neni se co divit, že mám se střevy problém většinu života…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
17.6.20 16:40

Pokud kojite, ma byt dítě dle doporuceni WHO plne kojene MINIMÁLNĚ do 6. ukonceneho mesice. Prvni dceru jsem plne kojila tak 8-9 měsíců, druhou skoro 7. Jely jsme BLW metodu (nemixuje se, dítě dostává kousky a krmi se samo). Rady doktorky jsou poskozujici a v nesouladu s doporucenimi WHO a Mezinarodmim kodexem o kojeni. Pokud jste z toho spatna, tak to proste nedelejte, dejte na svuj pocit. Vse, co vam jakykoliv lekar rekne, je vzdy doporuceni, nemusite se tim ridit.
Osobne s pediatrou stravu deti vubec neresim. Neni vyzivovy poradce a pokud deti prospivaji fyzicky a psychomotoricky, nic ji do toho co, kdy, jak a kolik toho sni. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12989
17.6.20 21:02

Bože, co je to za doktorku? 8o
Samozřejmě nikam nespěchej, začni v klidu až od 6.měsíce zeleninou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama