Příměstský tábor test Covid

Napsat příspěvek
Velikost písma:
569
19.7.21 12:35

@Bábrdl Asi to bude znít blbě, ale mně už je ten covid fakt jedno. Jsem očkovaná, nemocná, s dítětem sama a od doby, co to začalo, jen řeším, že se nemůžu léčit, protože nemám, kam ho dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11541
19.7.21 12:39
@Bábrdl píše:
Ono podle mě záleží, kdo to provozuje. Pokud jde o etabalovanou společnosti, která zaměstnává řadu lidí, tak se jistí, protože kdyby jim tam propukl covid a hygiena jako první udělá kontrolu těch papírů. Pokuta může být velmi vysoká, nemluvě o tom, že někteří rodiče, kteří by kvůli tomu pak nemohli na zapalcenou dovolenou apod. by se mohli soudit.Když je provozavtel dobrovolník Lojza a jeho kámoši, tak mají pocit, že na nich si nikdo nic nevezme nebo to neberou tak vážně.

To si nemyslím, já měla třeba děti na takové docela masovce, organizace to dělá v několika městech atd. A stačilo to čestné prohlášení o samotestu. Já si třeba myslím, že antigenní testy jsou úplně naprd. V jednom testovacím centru mi to vždycky strčili fakt hluboko do obou dírek a důkladně, záchyty tam i měli (jednu dobu fakt hodně). V nově otevřeném testovacím centru (které si doporučují maminky prý mezi sebou, že tam jsou hodní) mi tu tyčinku strčil „zdravotník“ tak 3mm za vchod nosu do jedné dírky a ani jsem necítila, že by se dotkl stěny nosu. Nedivím se, že tam jsou všichni negativní.
Takže za mě buď PCR pro všechny (což je nerealizovatelné), nebo už je to úplně jedno. Já jsem poctivá, ten test jsem dětem udělala (nebo jsem měla snahu, za ten nefunkční nemůžu), ale vzhledem k tomu, že u syna na celé škole nebyl jediný záchyt antigenním testem, ale syn byl 2× v karanténě kvůli blízkému kontaktu s několika pozitivními spolužáky ve třídě, tak si o tom myslím své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
19.7.21 12:45
@zrcadlo píše:
To si nemyslím, já měla třeba děti na takové docela masovce, organizace to dělá v několika městech atd. A stačilo to čestné prohlášení o samotestu. Já si třeba myslím, že antigenní testy jsou úplně naprd. V jednom testovacím centru mi to vždycky strčili fakt hluboko do obou dírek a důkladně, záchyty tam i měli (jednu dobu fakt hodně). V nově otevřeném testovacím centru (které si doporučují maminky prý mezi sebou, že tam jsou hodní) mi tu tyčinku strčil „zdravotník“ tak 3mm za vchod nosu do jedné dírky a ani jsem necítila, že by se dotkl stěny nosu. Nedivím se, že tam jsou všichni negativní.
Takže za mě buď PCR pro všechny (což je nerealizovatelné), nebo už je to úplně jedno. Já jsem poctivá, ten test jsem dětem udělala (nebo jsem měla snahu, za ten nefunkční nemůžu), ale vzhledem k tomu, že u syna na celé škole nebyl jediný záchyt antigenním testem, ale syn byl 2× v karanténě kvůli blízkému kontaktu s několika pozitivními spolužáky ve třídě, tak si o tom myslím své.

Protože je rozdíl, když se dělá stěr z nosu a když z nosohltanu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78278
19.7.21 12:52
@zrcadlo píše:
Takže za mě buď PCR pro všechny (což je nerealizovatelné), nebo už je to úplně jedno. Já jsem poctivá, ten test jsem dětem udělala (nebo jsem měla snahu, za ten nefunkční nemůžu), ale vzhledem k tomu, že u syna na celé škole nebyl jediný záchyt antigenním testem, ale syn byl 2× v karanténě kvůli blízkému kontaktu s několika pozitivními spolužáky ve třídě, tak si o tom myslím své.

Tak zrovna v případě táborů je to realizovatelné jednoduše - provozovatel to dá jako podmínku, zkontroluje při odjezdu a ty bez testu prostě nevezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54086
19.7.21 13:43

A jak to tedy je. Já měla dle posledních informací za to, že byla vydána přísná pravidla ro pobytové tábory. Pro příměstské ne, tam si to mohli řešit provozovatelé dle svého uvážení (proto je to taky u každýho příměšťáku jinak), jen jim bylo něco doporučeno. Tudíž si neumím představit, že nějakýmu provozovateli napaří hygiena tučnou pokutu za to, že mu stačilo čestný prohlášení, když nikde nebylo stanoveno, že by mu stačit nemělo. Ale možná už ta pravidla změnili, já to v jisté fázi přestala sledovat, na pobytový tábor na začátku července poslala dítě s PCR a navazující příměšťák budu dle pokynů příměšťáku řešit samotestem na místě. Strávila jsem týden „mimo civilizaci“ bez televize a internetu a po návratu se nestačila divit, že i po tom týdnu máme stále stejného ministra zdravtnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11541
19.7.21 13:51
@j.a.n.i1 píše:
Tak zrovna v případě táborů je to realizovatelné jednoduše - provozovatel to dá jako podmínku, zkontroluje při odjezdu a ty bez testu prostě nevezme.

Já to teď nesleduju, jaké jsou možnosti, tak nevím, jestli je reálné, aby se včas např. 80 dětí v tom místě dostalo na PCR, který nesmí být starší než… myslela jsem, že ne. Jestli jo, tak ok, tak je to jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11541
19.7.21 13:56
@Bábrdl píše:
Protože je rozdíl, když se dělá stěr z nosu a když z nosohltanu :lol:

Tak to já samozřejmě vím, a ze zkušenosti mého okolí jsou ty testy na stěr z nosu (stejně jako ty slintací) úplně naprd. Mám X případů ze školy, kdy dítě v pondělí negativní antigenní test, ve středu pozitivní PCR, zkusmo udělaný antigenní a opět negativní. U manžela v práci postupně odpadlo už v době povinného testování (testovalo se 2× týdně) 16 lidí s Covidem, a antigenní test odhalil jen jednoho, který přišel do práce s horečkou a většinou příznaků, otestovali ho už na bráně a poslali by ho domů i bez toho.
Ty z nosohltanu mi přišly spolehlivější, proto se divím, že vznikají testovací centra, kde se používají ty z nosu, a ještě ten stěr není ani polechtání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78278
19.7.21 14:13

@zrcadlo No, ale ono je to tím, že antigenní test ze svého principu odhalí vir cca 2-3 dny, PCR nějakých 7-8 statisticky samozřejmě, tudíž je podstatně menší šance, že se trefíš do těch „správných“ 2 dnů. Třeba já mám zkušenost, že v sobotu horečka, v neděli negativní antigen a v úterý pozitivní antigen… prostě náhoda, zrovna jsme se trefili. Jo a byl to stěr z nosu prováděný dítkem, takže kvalita nejspíš nic extra a přesto pozitivní vyjde, když se časově trefíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78278
19.7.21 14:16
@zrcadlo píše:
Já to teď nesleduju, jaké jsou možnosti, tak nevím, jestli je reálné, aby se včas např. 80 dětí v tom místě dostalo na PCR, který nesmí být starší než… myslela jsem, že ne. Jestli jo, tak ok, tak je to jednoduché.

Reálné… je starost rodičů si to zařídit, pokud chtějí na tábor dítko poslat. Evidentně to reálné je, odjelo všech 50 dětí. Já organizátory chápu, nikdo nestojí o to zbytečně zavírat tábor a obvolávat rodiče, že si mají přijet pro dítko a nechat si ho v karanténě. A PCR test tohle riziko výrazně snižuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11541
19.7.21 14:21

@j.a.n.i1 To já vím, ale když teda u manžela testování 2× týdně neodhalilo 15 lidí, u syna taky při nestování 2× týdně několik spolužáků (z toho 1 měl v pondělí negativní test, ve středu šel s rodiči na PCR prý jen pro jistotu, ale ve čtvrtek normálně přišel do školy, ráno ve čtvrtek negativní, za hodinu volali rodiče, že jim přišla sms zpráva, že je syn pozitivní. V sobotu rodiče vyzkoušeli samotest doma, to už mělo dítě snad i nějaké drobné příznaky, a opět negativní.
Jako já chápu, že to testování je síto, ve kterém toho víc nebo míň uvízne, a nezpochybňuju testování jako takové, ale přijde mi opravdu úplně šumák, jestli nespolehlivý test udělají v centru nebo se udělá doma. Takže se vůbec nedivím, že některým pořadatelům stačí čestné prohlášení o samotestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4799
19.7.21 19:14
@zrcadlo píše:
@j.a.n.i1 To já vím, ale když teda u manžela testování 2× týdně neodhalilo 15 lidí, u syna taky při nestování 2× týdně několik spolužáků (z toho 1 měl v pondělí negativní test, ve středu šel s rodiči na PCR prý jen pro jistotu, ale ve čtvrtek normálně přišel do školy, ráno ve čtvrtek negativní, za hodinu volali rodiče, že jim přišla sms zpráva, že je syn pozitivní. V sobotu rodiče vyzkoušeli samotest doma, to už mělo dítě snad i nějaké drobné příznaky, a opět negativní.
Jako já chápu, že to testování je síto, ve kterém toho víc nebo míň uvízne, a nezpochybňuju testování jako takové, ale přijde mi opravdu úplně šumák, jestli nespolehlivý test udělají v centru nebo se udělá doma. Takže se vůbec nedivím, že některým pořadatelům stačí čestné prohlášení o samotestu.

No a nebo vyšel PCR falešně pozitivní, taky vím o takovém případu, další PCR o den později už byl zase negativní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat