Reklama

PŘIROZENÝ POROD po dvou SC-LZE???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 26.06.09 13:59
PŘIROZENÝ POROD po dvou SC-LZE???

Ahoj,zatím jen shaním info:)

Zajímalo by mně,zda je tady někdo,kdo má za sebou PŘIROZENÝ POROD PO DVOU PŘEDCHOZÍCH CÍSAŘÍCH-nebo KDO SE O TO TŘEBA ASPON CHTĚL POKUSIT …?

A existuje lékař,který do toho jde i přesto,že BĚŽNÉ-nicméně ne zrovna spolehlivě odůvodněné-POSTUPY JSOU UZ PO JEDINÉ SC DALŠÍ CÍSAŘ VE VELIKÉ VĚTŠINĚ??

Uvítám jakýkoli názor a postřeh......­.DĚKUJI

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 26.06.09 14:08

Vidím na metřících, že máš tři děti, takže pokud se nepletu, měla jsi dvě sekce a jeden vaginální porod? Já chtěla vaginální porod po jedné sekci, nakonec to nevyšlo (nedobře zhojená jizva na děloze a přenášení, lékař mi nechtěl dávat vyvolávací tablety kvůli možné ruptuře…), takže teď mám dvě sekce a do budoucna nevylučuju možnost třetího dítka…mě tehdy doktor říkal, že pokud je žena vyzkoušená rodička (alespoň jeden vaginální porod), je situace trochu jiná…ale dvě sekce jsou zase mnohem větší riziko…popravdě, já má strach vůbec z dalšího těhotenství, na možnost vaginálního porodu jsem ani nepomyslela…
No, to jsem ti poradila, co… :lol:
V podstatě jsem se sem jen vetřela, protože jsem sama na zkušenosti moc zvědavá, neznám moc maminek, co šly do třetího dítěte po dvou císařích…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 26.06.09 14:13

Koucky dycky odpovida, ze to jde ale zalezi na stavu jizvy a rodicky a ze idealni je, kdyz se pri tom druhem CS posoudi, jak se zhojila ta prvni jizva - tedy odpoved by mel dat operater, co ti delala druhy CS.
Coz je podle me s casovym odstupem uz nemozne, to se chtelo domluvit se nejlepe dopredu pri tom druhem CS.

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 26.06.09 14:20

Ahoj, mám kamarádku a ta prvního syna rodila CS, špatně postupující porod, nicméně při druhém dítku rodila normálně a vše ok. Dle mého záleží na tom, jak vypadá jizva po porodu a na doktorovi :wink: co a jak uváží..

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 26.06.09 14:22

Peza-jojo,jeden cisar jeste jde,ale po DVOU uz vetsina dr nechce o nejake..pri­rozenosti…ani slyset…

Jojo,ja mela prvni dcerku normalne a dalsi dve SC,pokazde z jineho duvodu…

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 26.06.09 14:22

a dekuju za reakce :wink:
a tech JOJO tam mam v predchozim prispevku nejak moc :oops: :lol: :lol: :lol:

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 26.06.09 14:42

Ahoj, moje spolužačka porodila po dvou císařích vaginálně, ale jen proto, že šlo o překotný porod… Jinak skutečně nenašla žádného doktora, který by do toho šel :cry: Dokonce jí řekli, že prý si nevezmou na svědomí její dvě (resp. tři) děti, když jim zůstane na stole po ruptuře a vykrvácí 8O

anlea
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 26.06.09 14:50

Ahoj,mám za sebou vaginální porod Alenky,pak jeden akutní císař,druhý plánovaný a pokoušíme se ještě o další dítko, Ptala jsem se dr. a jestly se nám povede otěhotnět čeká mě automaticky další plánovaný císař a dokonce mluvil i o podvázání vaječníků o čem já slyšet nechci :? Vysvětloval mi že si nikdo nevezme na svědomí vaginální porod po dvou sekcích právě kvůly protržení dělohy

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 26.06.09 15:47

HMMM..no holky,zadne pozitivni zpravy teda!!!!

Pritom VIM,ze po jedne jizve je riziko priblizne stejne,pokud je tedy dobre zhojena,jako po tez jizve,ve ktre se uz rezalo dvakrat…

NEBYL BY TADY NEJAKY FUNDOVANY GYNEKOLOG,KTERY BY TO ROZSEKL-jak a proc atd atd???

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 26.06.09 15:53

Taky by mě zajímalo, jak to přesně je, ale on i každý gynekolog má na to jiný názor…já se přiznám, že bych se bála po dvou sekcích zkoušet vaginální porod, já i osobně znám holku, co rupturu dělohy zažila (první sekce, druhý porod vaginální), dobře to dopadlo (jako že oba přežili), ale další děti už mít nemůže a bylo to o fous :roll: …takže já se bojím i třetího těhotenství kvůli jizvě… :roll:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 26.06.09 15:56

Asi bych to zkonzultovala se svým dr. nebo přímo porodníkem. Jistě mají nejpřesnější info o tvým stavu a hojení jizvy, tak snad můžou poradit líp.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 26.06.09 16:03

brouzdamv ruznych diskuzich po netu a koukejtem,nasla jsem i odpoved jednoho porodnika-tady se odpoved tykala toho,ze maminka na 3 cisare a hodla jit do dalsiho…:-)))

Lio, za tvůj příspěvek ti jako porodník děkuji. Je třeba si uvědomit, že medicína není žádná exaktní věda, některá varování, která pacienti slyší, lze přirovnat pověrám (například slyším ještě pořád často, že dítě porozené pod vodou se udusí). Musím potvrdit, že nejnovější studie již neukazují vysokou míru rizika porodu 3. a dalším císařským řezem. Avšak toto musí posoudit lékař, který má v ruce zprávy o jednotlivých operacích, u každé ženy zvlášť, velmi záleží např. na tom, jak se žena po operaci hojila, zda nebyly teploty atd. Stále platí, že po 2.císařském řezu riziko pro ženu a dítě rapidně stoupají a proto je ženám vždy nabídnuta možnost sterilizace ze zdravotních důvodů.
Velmi tenkou děložní stěnu jsem několikrát zažila i po 1.císařském řezu, dokonce i u prvorodičky.
Simono, jako lékařka ti 4.porod nemohu doporučit. Ale měli jsme klientku, která porodila císařským řezem 5 dcer-všechny u nás, ani po posledním porodu nepřistoupila na sterilizaci. Je to její právo, i když rizika jsou značná.

NO VIDA :wink:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 26.06.09 16:08

Je to asi fakt, proč riskovat vaginální porod ? Já taky nejsem fanda do operací, ale CS zaručuje větší bezpečnost pro matku i dítě.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 26.06.09 16:10

Já osobně uvidím a pokud budu mít ještě někdy v budoucnu pocit, že bych chtěla ještě jedno miminko, zkonzultuju konkrétně svůj stav a uvidím…jsem srab, od té doby co mám děti se o sebe hodně bojím…
Já teda spíš řeším, jestli vůbec jít do dalšího těhotenství, vaginálního porodu bych se po dvou sekcích už prostě bála…

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 26.06.09 20:35

Farska , jsem po 2 císařích a vyptávám se doktorů, kde můžu, jestli můžu ještě jedno dítě. Všichni se dost vykrucujou. Sama nevím, jak se rozhodneme, jestli to riziko podstoupíme, i když je asi malé. Ale upřímně - o přirozeném porodu bych nepřemýšlela ani náhodou - proč zvyšovat to riziko ruptury dělohy, které je prostě největší při stazích?
Sama jsem napsala dotaz do poradny dr. Kouckého a ještě jedné dr., tady jsou:
Můj dotaz:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně 2 a více sekcí. Je mi jasné, že z žádného porodníka nevymámím odpověď: doporučuji, ale mohla byste mi popsat, jaké nebezpečí hrozí? Ráda bych také věděla, zda jste se za svou praxi setkala s problémem při vícečetných císařských porodech. Hrozí smrt matky? Smrt dítěte? Předčasné narození? Opravdu se nedá děloha předem nějak „zkontrolovat"? Já osobně jsem měla císaře 2 s odstupem 10 let, je mi 38 let a třetí dítě by nás ještě moc potěšilo. Moc děkuji za odpověď.
Dr. Nouzová:
Dobrý den do Vaší dělohy skutečně nivdím a ani zcela intaktní stěna dělohy při ultrazvukovém vyšetření v místě kde se před lety 2× operovalo není zárukou nekomplikoavného průběhu gravidity a porodu nicméně pokud byly Vaše předchozí císařské řezy bez následných komplikací se zahojením stehu na děloze snižuje se o něco málo riziko ruptury dělohy v místě jizvy. Ruptura jizvy tedy prasknutí stěny dělohy může probíhat skrytě relativně dlouho i klinicky zcela nepozorována. Občas se stává že po otevření dutiny břišní je do dutiny dělohy vidět a vzácně se může mimo dělohu do dutiny břišní dostat otvorem ve stěně v místě předchozího řezu i některá část plodu či pupečník. Ne vždy to samozřejmě musí znamenat fatální komplikaci.Předem se riziko obdobné komplikace vyloučit nedá. Ani pokud bychom prováděli diagnostickou laparoskopii s prohlídkou stěny dělohy pomocí hysteroskopie . V nejzávažnějších případech hrozí v důsledku velké či dlouho nepoznané ruptury děložní stěny nejen smrt plodu- při krvácení z dělohy vykrvácí přes placentu i plod, ale samozřejmě i úmrtí ženy. Nejsem však pesimista proto se domnívám že po poradě s Vaším ošetřujícícm lékařem při akceptování určitého vyššího rizika komplikací se dá „přežít“ i více řezů na děloze.
Dr. Koucký:
Dobrý den,žen s danou situací je hodně, soudě podle hodnocení průběhů takových těh. - nesetkal jsem se osobně s prasknutím dělohy v těhotenství - je průběh těh. v naprosté většině případů o.k. Je docela hodně žen i s třemi,čtyřmi řezy …Prasknutí dělohy hrozí hlavně na konci těh.,v souvislosti s přípravnými kontrakcemi dělohy, riziko krvácení při něm je malé, úmrtí dítěte také. Dělohu zkontrolovat příliš nemá smysl, malá,smrštěná děloha neukáže před těhotenstvím - v drtivé většině případů - žádný problém .Význam by mělo maximálně, při hrubě abnormálním hojení po řezu, zkontrolovat kamerou do dělohy, tzv. hysteroskopií před početím,ale to ještě neznamená,že bude vše o.k,resp. i normální nález nezaručí nekomplikovaný průběh = akademická diskuse…

Anleo , vy už to zkoušíte? :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >