Problémy soužití s otcem

Anonymní
2.2.21 17:54

Problémy soužití s otcem

Zdravím, chtěl bych se u vás svěřit s 1 věcí. Za 7 měsíců mi bude 18 let, moje rodiče jsou rozvedeni 3 roky a já u táty s mámou vycházíme velice dobře a proto mě napadlo že bych se mohl k ní odstěhovat zde uvedu důvody. Bohužel soužití s tátou a částí rodiny z jeho strany je k nevydržení jelikož neustále nadávají na mámu a na její rodiče tedy na moji babičku a dědu a také mě neustále urážejí tím, že svým vzhledem a oblákáním připomínám teplouše atd.., avšak chování otce je už po dlouhou pro mě nepřijatelné jelikož fotr se chová jako důsledný rodič však tím radikálním způsobem, že omezuje či úplně zakazuje styk s mými přáteli, omezuje dalším způsobem tím že omezuje dobu tím že mohu vycházet ven max. 16 hodiny, protože on má strach že se mi může večer něco i přes léto kdy je ve 4 hodiny normálně světlo, anebo citelný zásah do výběru střední školy, kdy vnutil studovat obor, který se mi od pohledu nebili až hnusil, když jsem se rozhodl, že bych chtěl studovat IT, řekl že to je obor pro debily a že bych na to neměl koule tento vydíraví způsob byl praktikován i ze strany prarodičů.
Z mého úsudků vyplívá, že tento druh soužití není pro další léta možný, a proto bych se chtěl zeptat jak to funguje při odchodu k druhému rodiči, když někomu zbývá do 18 let pár měsíců jestli do toho zasahuje sociálka atd, nebo jestli by bylo lepší počkat a po 18 se k mámě odstěhovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.2.21 18:02

Myslím, že už jsi dost velký na to, aby ses mohl rozhodnout, s kterým z rodičů budeš žít. Mně by zajímalo, proč jsi šel bydlet k tátovi. Mohl jsi snad zůstat u mámy hned, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
2.2.21 18:30

A táta nesouhlasí, že se odstěhuješ k mámě? A máma chce, aby do bydlel u ní?
Jinak se můžeš jen přestěhovat a neřešit nic se socialkou. Jen rodiče si jinak rozhodnou výživné.
A maminka nemohla mluvit do toho, má jakou školu půjdeš? Aby tě podpořila?
A kolik času trávíš u maminky? Jak často u ní spíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
2.2.21 18:52

Nejdřív bych se zeptala maminky, co si o tom myslí a jestli s tím souhlasí. Abys nebyl nepříjemně překvapen. Sociálku to zajímat nebude. Ale v osmnácti už to podle mě nemusí zajímat ani tvé rodiče, kam se vrtneš, tak bacha na to. Abys nepřišel o „bydlo“ a neskončil na ulici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:15

S fotrem jsem měl taky problémy. Lajnoval mi všechno podle sebe, co jsem chtěl já ho vůbec nezajímalo, ponižování atd. Tak jsem vyšlapoval co chtěl on, protože jsem bydlel v jeho domě(klasický řeči). Ta nenávist se tak zvětšovala, že jsme si časem málem rozbili dr**ku a já odešel z baráku, i z jeho firmy atd. Neměl jsem rázem nic, ale byl jsem nejšťastnější člověk na světě. Teď mi je líto, že jsem to neudělal dřív a mohl mít v životě vše jinak. Dělej to co chceš ty, je to tvůj život… jednou bys toho litoval

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:34
@Anonymní píše:
S fotrem jsem měl taky problémy. Lajnoval mi všechno podle sebe, co jsem chtěl já ho vůbec nezajímalo, ponižování atd. Tak jsem vyšlapoval co chtěl on, protože jsem bydlel v jeho domě(klasický řeči). Ta nenávist se tak zvětšovala, že jsme si časem málem rozbili dr**ku a já odešel z baráku, i z jeho firmy atd. Neměl jsem rázem nic, ale byl jsem nejšťastnější člověk na světě. Teď mi je líto, že jsem to neudělal dřív a mohl mít v životě vše jinak. Dělej to co chceš ty, je to tvůj život… jednou bys toho litoval

Hmm, konečně dobrá odpověď díky :ok_hand:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat