Problemy v dlouhodobém vztahu

Anonymní
27.9.21 00:26

Problemy v dlouhodobém vztahu

Hezký večer všem,

(anonymně, jelikož jsou to osobní informace)

těžko se mi to píše a už hůř na to myslí, tak snad to všechno bude dávat smysl.
S přítelem jsme spolu 4 roky. Mně je 22 a jemu 23 let.
Ze začátku bylo vše krásné, ale postupem času, kdy jsme se začali měnit a budovat své priority, zároveň jsme spolu začali i bydlet. Momentálně spolu bydlíme rok a půl.
Na přítelovi mi postupně vadí víc a víc věcí. Když už jsem psala o tom bydlení, tohle je asi největší problém. Přítel doma neuklízí a zároveň je líný chodit do práce, nechodí pravidelně, dělá si často prodloužené víkendy a podobně. Jelikož je osvč, tak tímto přístupem si vydělá jen pár tisíc na měsíc.
Ja studuji, pracuji a snažím se udržovat domácnost, bohužel se mi to nedaří. V týdnu mam minimální čas na sebe a učení. Navíc vařím jen já, ale to on neocení, radši si koupí něco nezdravého venku nebo si udělá nějakou rychlovku.
Snažila jsem se to tolikrát změnit. Psala jsem týdenní úklidy, jídlo jsem mu chystala i do práce do krabiček, ale neúspěšně. Ráda bych buď pracovala nebo uklízela vše doma, ale nestíhám. Od pondělí do pátku mám školu, některé dny i do 19. hodiny večer a práci mam taky do večera. On když má den volný, tak ani neuklidí, já přijdu z práce do bordelu a druhý den mám třeba školu do 19:00, dojedu domů, musím se učit, uvařit a opravdu to nejde stihat.

Finance jsou taky problém. On už student není a do normální práce nechce, chce podnikat, jenže do toho nedává vše, jak slíbil a už rok jsme v začarovaném kruhu, kdy některé měsíce platím já a na konci nemáme ani korunu na důležité věci. Momentálně si nemůžu koupit knihy do školy.

Také mi vadí jeho životní styl. Jí hrozně nezdravě, necvičí, většinu času hraje hry a nebo se dívá do telefonu.

Už půl roku mi slibuje, že opraví kliku a doteď se k tomu nedostal, ani se nesnažil.

Já už jsem tak rezignovala, že jsme spolu 2 týdny nespali. Já ani nevím, co semnou je.

Zároveň chci říct, že je to hodný kluk. Nikdy mě nepodvedl, máme mezi sebou 100% důvěru a věřím, že se milujeme. Jen bohužel jsem tak vyhořelá, že už nevím, co dělat a jak postupovat.

Snad to dává smysl.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4357
27.9.21 00:32
@Anonymní píše:

Finance jsou taky problém. On už student není a do normální práce nechce, chce podnikat, jenže do toho nedává vše, jak slíbil a už rok jsme v začarovaném kruhu, kdy některé měsíce platím já a na konci nemáme ani korunu na důležité věci. Momentálně si nemůžu koupit knihy do školy.

Ne, nedává to smysl.
Tedy smysl by to dávalo, kdyby ti bylo padesát a vydržovala by jsi si ho jako kolouška.
Takto to smysl nedává vůbec žádný. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2765
27.9.21 00:32

Stojí ti to v tvých letech za to?
Nemyslím si, že tě zas tak moc miluje, kdyby ano, dodrží slib a pracuje jak slíbil a pomáhal by ti automaticky, nejsi jeho služebná. To dělají chlapi co milují, snaží se to partnerce usnadnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
27.9.21 00:53
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,

Ze začátku bylo vše krásné, ale postupem času, kdy jsme se začali měnit a budovat své priority, zároveň jsme spolu začali i bydlet. Momentálně spolu bydlíme rok a půl.
Na přítelovi mi postupně vadí víc a víc věcí. Když už jsem psala o tom bydlení, tohle je asi největší problém. Přítel doma neuklízí a zároveň je líný chodit do práce, nechodí pravidelně, dělá si často prodloužené víkendy a podobně. Jelikož je osvč, tak tímto přístupem si vydělá jen pár tisíc na měsíc.
Ja studuji, pracuji a snažím se udržovat domácnost, bohužel se mi to nedaří. V týdnu mam minimální čas na sebe a učení. Navíc vařím jen já, ale to on neocení, radši si koupí něco nezdravého venku nebo si udělá nějakou rychlovku.
Snažila jsem se to tolikrát změnit. Psala jsem týdenní úklidy, jídlo jsem mu chystala i do práce do krabiček, ale neúspěšně. Ráda bych buď pracovala nebo uklízela vše doma, ale nestíhám. Od pondělí do pátku mám školu, některé dny i do 19. hodiny večer a práci mam taky do večera. On když má den volný, tak ani neuklidí, já přijdu z práce do bordelu a druhý den mám třeba školu do 19:00, dojedu domů, musím se učit, uvařit a opravdu to nejde stihat.

Také mi vadí jeho životní styl. Jí hrozně nezdravě, necvičí, většinu času hraje hry a nebo se dívá do telefonu.

Už půl roku mi slibuje, že opraví kliku a doteď se k tomu nedostal, ani se nesnažil.

Já už jsem tak rezignovala, že jsme spolu 2 týdny nespali. Já ani nevím, co semnou je.

Zároveň chci říct, že je to hodný kluk. Nikdy mě nepodvedl, máme mezi sebou 100% důvěru a věřím, že se milujeme. Jen bohužel jsem tak vyhořelá, že už nevím, co dělat a jak postupovat.

Snad to dává smysl.
Děkuji

Ty jsi troll viď? Mladá šikovná holka a drží si doma tohle? Nechce se mi tomu věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
27.9.21 02:13

Bohužel je to lenoch a lempl k tomu. Na to bohužel přijdeš až právě při samostatném bydlení a zaměstnání. A ano, takový chlap ti je naprosto k ničemu. Jen z tebe vysává energii, čas i peníze. Jako s tímto přístupem si může jít bydlet zpět k rodičům a ti ať jej živí, ale ne jeho partnerka. O zakládání rodiny se neda mluvit už vubec.

Dej mu nůž na krk, ale jinak jasný rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17705
27.9.21 06:22

A ted si predstav, ze dostudujes, zacnes pracovat na plny uvazek, a on uvidi, ze vas uzivis :think:
Casem prijde dite, budes na rodicovske, a uz vas neuzivis :think:
To, ze je liny a doma nic nedela… to bys zvladla. Ale to, ze se mu nechce pracovat a nechce financne zajistit chod vasi domacnosti, to by pro me byl duvod k rozchodu. Bohuzel :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
27.9.21 06:56

Na „podnikatele“ mam svůj názor díky bejvalýmu a neni to dobrý, jsou lidi co to někam dotáhnou, ale ty ví co chtěj a makaj na tom, tenhle typ se bude akorát vymlouvat a utápět v dluzích - už jen z toho důvodu bych utíkala daleko od něj, než tě strhne sebou, je osvč protože nechce normální práci, ale i osvč by měl nějak pracovat, většinou 2× tolik aby to někam dotáhnul, tohle je cesta do průse*u :nevim:
Zbytek věcí jsou detaily co ti dojdou časem, že nemáš zapotřebí dělat někomu služku a vše táhnout sama - je to velkej problém, ale ne existenční - i tak bych v tom být tebou nebyla, uteč dokud jsi mladá a nemáte vůči sobě závazky, ze kterých se těžko odpoutává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
27.9.21 06:58
@roba18 píše:
Ty jsi troll viď? Mladá šikovná holka a drží si doma tohle? Nechce se mi tomu věřit.

I kdyby to byl troll, znam hodně holek, co s timhle opravdu žijou už x let a krom stěžování nejsou schopný nic jinýho udělat a myslí si, že je to tak v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
27.9.21 07:19
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,

Snad to dává smysl.
Děkuji
Čekala jsem poněkud dlouhodobější vztah než 4 roky. Ale v tvém věku to je celá věčnost. Řekla bych, že to není partner pro život. Pokud se nechce měnit a nevidí problém, nechtěla bych to zažívat dalších 30 let.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
27.9.21 07:26

Tak takového lineho povaleče bych nechtěla ani za zlaté prase, uvědom si, že se má u Tebe jak v ráji všechno děláš ty a on se má jak v bavlnce a už si na to očividně rychle zvykl. Být tebou, tak ten vztah nemá význam, jelikož ti bude pořád dokola mazat med kolem huby. Jsi mladá žena mas navíc, než jen někomu dělat slusku… Hodně síly při rozhodnutí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
27.9.21 07:27

Zkazila sis roky na vysoké. Vždyť musíš být v permanentním stresu. V tomhle období je dobré, když máš někoho, kdo tě naopak finančně podrží.
Takhle dlouhodobě fungovat nemůžeš a myslím, že to víš. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1655
27.9.21 07:36

Tak kde by tě taky podvedl, když se prakticky nezvedne ze sofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5652
27.9.21 08:34
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,

Snad to dává smysl.
Děkuji

K cemu ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
27.9.21 12:13

Ahoj, tohle asi lepsi nebude…
neni to jeden problem, ale cela rada problemu.
Zivotni styl, pristup k praci a k tobe…nejlepsi by bylo abys ho opustila…podle me promluvama niceho nedocilis. Hodne stesti a sil pri tomto kroku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
28.9.21 11:39

Myslím, že děláš chybu, když o něj tolik pečuješ. Ve vztahu to považuju za samozřejmost, ale stejně tak projevení vděčnosti a snahu to vrátit. Uklízej si jen svoje. Já bych třeba vyprala oboum, ale jeho bych mu nechala na sušáku nebo nechala nesložené na stole/na posteli.
Pokud jde o zdravý životní styl, tak on o to evidentně nestojí, tak ho nenuť. I když si tím evidentně škodí. Vím, je to těžké, ale nezměníš ho. Tak vař jen sobě nebo mu to nenuť, nechystej do krabiček pod nos.
Finanční situaci proberte v klidu bez emocí. Hoď to na papír. Nájem, energie, jidlo… hodinový manžel na opravu kliky… stojí tolik, já přinesu tolik a ty tolik. Za posledního půl roku třeba. A z toho vám vyjde, že za této situace musíte jít do menšího, nebo třeba zpátky k rodičům. Třeba se zastydí, když uvidí černé na bílém, že ho živíš (přiživuješ). Pak se ho zeptej, co si o tom myslí on.
Dělá to na mě dojem, že on je ještě mladý jelito, chce se bavit a ne makat. Prosím, to je jeho volba. Jen musíte oba pochopit, že ty nepotáhneš tu zodpovědnost sama a zároveň nechceš žít zcela jako on. A pokud on o tebe stojí, musí pro to něco udělat. Ty evidentně ochotná něco dělat jsi, tak zkus začít tím, že ho budeš respektovat i s jeho bordelem a mobilem. Ale to, kde to opravdu dře (peníze apod.) řešit musíš. A to, že tě to tolik trápí, že přestáváš mít chuť na milování taky.
Třeba zjistíte, že se k sobě nehodíte, že aby jeden byl spokojený, musí se ten druhý pořád přemáhat. A na to bych se ho přímo zeptala, jestli mu to tak nepřijde. Čeká vás velká komunikační výzva, jak to tak vidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat