Proč se dospělí neradují jako děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sediza
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 10.12.18 22:51
Proč se dospělí neradují jako děti?

Ráda bych znala Váš názor - proč se dospělí neradují jako děti? Kdy jste se naposled radovali naprosto upřímně? Jsou ve vašem životě spíše obavy, nebo radost? Já se ke konci roku vždycky snažím přemýšlet o tom, co bych ve svém životě chtěla změnit a upřímně bych si přála, abych se dokázala upřímně radovat jako dítě. Čím myslíte, že to je, že se dokážete/nedokážete takto radovat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
evill
Závislačka 3774 příspěvků 10.12.18 22:54

Myslím, že je to tím, že ještě nemají „rozum“. ;)

sediza
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 10.12.18 22:56
@evill píše:
Myslím, že je to tím, že ještě nemají „rozum“. ;)

No mně můj syn přijde chytrý dost ! :lol:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 10.12.18 22:56

Protoze deti se raduji z materialnich veci za to dospely clovek se raduje spise ze zdravi stesti lasky a to jsou nehmotne veci proto tak nejasame v podstate asi nemame nad cim kdyz je to nehmotne ale v dusi jsme stastni ze to mame. Dite nad hrackama jasa

Mallorka
Závislačka 3047 příspěvků 10.12.18 23:00

Já se umím radovat z malickosti. Když mám radost dokáží i skákat a tleskat zcela upřímně a spontane. Manžel ž toho vždy nemůže. Je to f

Origamia
Kecalka 183 příspěvků 10.12.18 23:10
@Mallorka píše:
Já se umím radovat z malickosti. Když mám radost dokáží i skákat a tleskat zcela upřímně a spontane. Manžel ž toho vždy nemůže. Je to f

Já taky :)
Myslím, že ti co to tak nemají se nechají příliš umlátit běžným životem. Zmizí z nich ta bezprostřednost, schopnost se radovat, být spontánní, jak kdyby jim utekl kus duše.

kristyn.g
Závislačka 2973 příspěvků 10.12.18 23:21

Protože děti nejsou tak zatížení starostmi, neřeší kolik co stálo, jak se ty peníze musí získat, povinnosti a odpovědnost

Uživatel je onlineMedičkaa
Kecalka 230 příspěvků 11 inzerátů 10.12.18 23:23

Také se upřímně raduju z pěkných zážitků, překvapení od partnera, z každého synova pokroku (vývojového) :) a znám víc takových lidí co umí mít radost z maličkostí…

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 10.12.18 23:46

Ja myslim, ze se moje dite naucilo radovat se ode me :lol:

suzyz
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 00:11

Protože děti vnímají pouze tu „esenci“ situace nebo věci, které se radují a nejsou zatíženy dalšími souvislostmi. Dospělý člověk chtě-nechtě vnímá vše, tedy i pozitivní situace v kontextu svého života, zkušeností a veškerých informací, které má. Takže tu úplně prostou prvoplánovou, tedy (v nejpozitivnějším smyslu) „naivní“ radost podle mně umí jen děti. Ale samozřejmě, čím radostnější a/nebo bezstarostnější je člověk povahy, tím víc se tomu v dospělosti může přiblížit.

drakulova.stara
Povídálka 42 příspěvků 11.12.18 00:19

Mají víc fantazie než starostí :srdce:

Bábrdl
Generální žvanilka 22108 příspěvků 11.12.18 00:29

Já nevím… Přijde mi, že se teď umím radovat víc než, když jsem byla dítě :think:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 11.12.18 01:15
@sediza píše:
Ráda bych znala Váš názor - proč se dospělí neradují jako děti?

Protože děti se radují spontánně a bezprostředně - nepřemýšlejí o dlouhodobých následcích. Neřeší, co ta která situace může přinést… co ji způsobilo.. jaké má skryté dopady, smysly… kdo si o nich co pomyslí, koho jak ovlivní… atd. atd. atd…

Jsou rovné, čisté, přímé… vidí a vnímají všechno, i to skryté (ať už světlo nebo tmu)… a dokud je život (nebo hůř, rodiče) nezkazí, jsou absolutně přesvědčeny, že dokážou, mohou a umějí naprosto všechno, pro co se rozhodnou.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 11.12.18 01:20

Asi proto že nejsou se svými dětmi vzhůru každých 10 minut v noci a neztratili ještě veškerou životní sílu (jako já)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 11.12.18 01:21

A jinak zřejmě proto, že dospělí dokážou lépe ovládat své emoce. Jak negativní tak pozitivní.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >