Čert s Mikulášem a malé děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Kecalka 263 příspěvků 05.12.18 09:32
Čert s Mikulášem a malé děti

Ahoj holky, chodí k Vám domů Čert s Mikulášem a Andělem? A co na to malé děti?
Staršího syna to čeká ve školce, ale říkal že se bát nebude i když z těch čertů jde opravdu strach :cert: a ten mladší je opravdu ještě moc malý na takovou mikuláškou akci.
Jak jste prožívaly Vy jako děti tento,,pekelný" den? Já si pamatuji jako dítě jsem se schovávala pokaždé za dveře a nechtěla je vidět..pak nakonec když jsem viděla v košíku Mikuláše bonbony, rozklepaným hlasem jsem začala zpívat :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3037 příspěvků 05.12.18 09:36

@pocker my máme ročního, chodí do jeslí. Mikulášskou měli v pondělí, malému se prý líbilo. Domů jsme je nezvali, na to je ještě brzy, nemá z toho rozum. A celkově mi přijde tenhle zvyk úplně šílený, sama si pamatuji, když jsme snad ještě v deseti letech měla strach, když mě kolem stolu honil čert, i když jsem věděla a poznala v něm mamky dobrou kamarádku. Proč děti strašit něčím, co neexistuje :nevim:

Šmoulice
Kelišová 6984 příspěvků 05.12.18 09:37

Mám dvouleté dítě a rozhodně žádní čerti nebudou.
Jak jsem to vnímala já jako dítě ? Jako totální trapas. :roll: Nejsem cvičená opice, abych zpívala a recitovala na povel.
A když teď vidím děti, jak stojí se strachem před nimi a jak píšeš, roztřeseným hlasem ze sebe začnou něco soukat, tak je mi jich líto.
Za mě absolutní trapárna a kdyby se to zrušilo, vůbec by mi to nevadilo.

Kriss Tina
Kelišová 7075 příspěvků 05.12.18 09:38

K nám nechodili když jsem byla malá, občas sme šli ven a nějaké potkali, ale domu je cíleně naši nezvali. Taky nezvu, synovi jsou skoro 4 roky, babička ho o víkendu vzala na mikulášské představení, kde se bál, měli Mikuláše s čertem ve školce a já nevidím důvod proč ho stresovat ještě tím, že je budu zvát k nám domů. :nevim: udělám mu balíček sladkostí a nechám mu ho na balkoně, jakože byl hodný a nechal mu ho tam andílek :andel:

a12
Vesmírná mluvilka 33836 příspěvků 05.12.18 09:39

Starsi ma mikulasskou ve skolce dneska, domu si certy nezvem a zvat nebudem, naštěstí uz nechodi jentak a nezvoni u kazdyho baraku..
V nedeli tady tedy mame mikulasskou, pujdem se podivat na prijezd čertu, ale jestli pujdem dovnitr nevim..rocnimu to jeste asi bude jedno, tak to nechám na starsim..

lucenka
Vesmírná mluvilka 33769 příspěvků 05.12.18 09:40

Domů si Mikuláše zveme od klukových 3 let. Před tím jsme chodili jenom do města na Mikulášský vlak. Vloni ani letos domů nezveme (nežijeme v ČR), ale máme hromadnou akci. Kluk se na to strašně těší, ale zároveň má trochu strach. Bude mu 7 ale pořád si není jistý, jestli to jsou jen převlečení lidi nebo ne. Ale tipuju, že letos už to prokoukne.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 263 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 09:42

Máme čerstvě dvouletého syna a žádný čert ani Mikuláš nebude, protože by z toho měl akorát psotník. Máme teď období, že neprojde ani okolo cizích lidí na chodníku, takže mě řeči tchyně, že by to chtělo čerta a Mikuláše, že manžel to v tomto věku také absolvoval, nechávají absolutně klidnou. Pamatuji si na bráchovo reakci, když mu bylo tak 3 roky. Chudák byl úplně bez sebe a počůral se, a to byl čert táta a Mikuláš děda a nikdo ho nějak nestrašil, jen vstoupili do chodby. Takže myslím, že každý rodič své dítě zná a musí sám usoudit, jestli se na to dítě cítí.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 05.12.18 09:43

Já mám z dětství z čerta trauma a to jsem byla hodné dítě (podle rodičů), takže ani neměli potřebu mě strašit. Děti mám 5 a 2 roky, dcera měla čerta poprvé loni ve školce, doma nic. Letos mají taky besídku ve školce a to bude všechno. Jenom necháme balíčky za dveřma, ať mají něco od Mikuláše, ale domů nikoho zvát nebudu.

pocker
Kecalka 263 příspěvků 05.12.18 09:43

Za mě je největší trapárna ,,vodění medvěda" nebo-li jak říkáme tady u nás maškaři.

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 05.12.18 09:43

Domu je nezveme, ani jako dite jsem to nezazila. Mame Mikulasskou akci s partou v hospode, pak se presouvame na dalsi akci do centra a nadilku kluci vzdycky najdou po prichodu domu na okne.

Gvendolínka
Stálice 64 příspěvků 05.12.18 09:49

Ale no tak, neříkejte že je to tak hrozné, já si z dětství taky pamatuji, jak jsem se čertů a vůbec toho dne, kdy chodili, bála, ale nikdy z toho nebylo nějaké trauma a rozhodně bych své děti o tento zážitek ochudit nechtěla. Jasně, že nepustím čerta na dvouleté dítě, nemá z toho rozum. Ale od těch 5ti let proč ne. Třeba na nás s bráchou to byl skvělý výchovný prostředek :mrgreen:. A naši byli tak rozumní, že k nám pouštěli jen známé, ne cizí, takže se nemuseli bát, že to čerti přeženou. Dokonce když už jsme byli starší, tak mi bylo líto, že už k nám Mikuláš s čerty nechodí, patřilo to prostě k začátku Vánočního období.

Šarlota4
Extra třída :D 10300 příspěvků 05.12.18 09:53

Jen ve školce, domu ne. Jednak na to nejsem zvědavá a nechci dceru vystavovat stresu. Jí stačí když zvýším hlas já, natož pak čerti.

Valkýra88
Kecalka 170 příspěvků 05.12.18 10:00

No ja byla o vikendu v jednom obchode a ve fronte byl cert . Vubec jsem ho necekala a dost jsem se i lekla.Zrovna v tom meste byla Mikulasska besidka a teda co dnes si davaji ty lidi za masky, to je des.To uz nejsou postavy certu ale demonu z nejakych hororu. Mam 3 letou dceru a teda urcite certy nepustim, jen Mikulase a andela :mavam:

OoOoOoOoOo
Stálice 74 příspěvků 05.12.18 10:05

Tak to u náš děti (3 a 5 let) mluví o Mikulášovi už asi 2 týdny.. Nemůžou se už dočkat.. :) Starší má dnes akci ve školce a každý rok se na ní strašně těší - pořád počítala kolikrát se ještě musí vyspat, než přijde ten čert a Mikuláš :mrgreen: Mladší je zlobidlo, tak se trochu bojí, ale už se těší až půjdeme večer na náměstí a všechny uvidí :srdce:
Domů zatím nezveme a nevím, jestli budu, když u nás na náměstí chodí a zadarmo dají ten bonbónek a pak doma najdou balíčky :-)

eliskaj
Kelišová 5584 příspěvků 05.12.18 10:14

K nám domu chodí, do školky také a byli jsme i na mikulasske u nás na vsi. Děti (6 a 3,5) vědí, ze je to jen maska a ze čert neexistuje, ale ze je to tradice z dřívějška, kdy se děti certem strašily. Do “knihy hříchu” hlásím vždy jen klady. Zlobit se trochu muže a zbytek si srovnam během roku sama, na to nepotrebuju čerta jednou za rok. Takže děti maji respekt z te masky ale nebojí se a vědí, ze je to jen jako

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >