Prodej bytu bez provize realitní kanceláři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanidost87
Povídálka 15 příspěvků 24.08.18 14:30
Prodej bytu bez provize realitni kancelari

Ahoj, snažíme se prodat byt v Liberci a dávali jsme ho na bezrealitky.cz. Už je tam téměř měsíc a nikdo se neozval, kromě nějakých makléřů, kterým se snažíme vyhnout - je to byt za 3 miliony a opravdu nebudu nikomu platit přes 100 tisíc provizi. Koukala jsem se na sreality.cz a nemyslím si, že bychom ten byt nabízeli za nějak výrazně více, než za kolik se nabízí tam.

Vypadá to, že bezrealitky.cz moc nefunguje v menších městech.. Nevíte o něčem jako bezrealitky, co by třeba fungovalo jinde než jen v Praze? Makléřům platit odmítám, jsou to lidi, kteří nevědí o čem mluví, protože tuhle práci může dělat kdokoliv (znám i lidi bez maturity, co dělají makléře :? ) Navíc pochybuju, že by třeba dokázali zájemci říct něco víc, než co vím já..

Za tipy budu ráda, mějte krásný den!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 14:36

Taky jsem tam byt neprodala. Hodila jsem inzerát na Bazoš a do dvou dnů jsem měla tři kupce. Už se nám to osvědčilo i u pronájmů :palec: .

kacakaca
Závislačka 2616 příspěvků 24.08.18 14:36

Kdyz jsem hledala bydleni, sjela jsem kazdy den sreality.cz. Co dat inzerat tam?

2012Mex
Závislačka 3972 příspěvků 24.08.18 14:38

zdravim,
ja mela na bezrealitky byt pres pul roku a ozvalo se jen par zajemcu. Kontaktovala jsem velkou realitku, ktera mela na byt behem tri tydnu zajemce. Provizi realitce plati kupujici., takze kdybys prodavala pres realitku, tak nic neplatis.
ted zpetne si rikam, ze jsem to mela udelat hned- ztratila jsem cas. Navic realitka ma jiz hotove smlouvy, vyresenou uschovu - za to vsechno platis, to vis? Pres realitku to mas zdarma ( v cene provize, kterou plati kupujici).

Petra Z
Hvězda diskuse 52182 příspěvků 24.08.18 14:38

@hanidost87 na fb do skupin z okolí
Libereckých tam bude asi celkem dost

Janli
Kelišová 6292 příspěvků 24.08.18 14:39
@kacakaca píše:
Kdyz jsem hledala bydleni, sjela jsem kazdy den sreality.cz. Co dat inzerat tam?

Tam se za inzeráty platí. Nejlíp bazoš nebo sbazar. Kupodivu se přes ně nemovitosti prodávají dobře.

Elishka1
Závislačka 2782 příspěvků 24.08.18 14:40

Dej si sama inzerát na sreality.cz, měla jsem takhle byt za 2 dny pryč

Elishka1
Závislačka 2782 příspěvků 24.08.18 14:40
@Janli píše:
Tam se za inzeráty platí. Nejlíp bazoš nebo sbazar. Kupodivu se přes ně nemovitosti prodávají dobře.

neni to drahe a je to velmi ucinne

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18536 příspěvků 24.08.18 14:43

v Liberci za 3 mega? není to nějak moc?

Janli
Kelišová 6292 příspěvků 24.08.18 14:44
@Elishka1 píše:

Jak kde. Měla jsem tam vystavený byt dva měsíce a žádný zájemce. Hodila jsem ho na bazoš a do týdne byl prodaný.
@2012Mex
Ne vždy platí kupující. Naopak většinou je to prodávající a nebo si realitka požadovanou cenu o provizi navýší. Bez účasti realitky vyjdou náklady na právníka a úschovu peněz kolem 10 tisíc.

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 24.08.18 14:50
@Elishka1 píše:

Neni to drahe?Za 1 den okolo 80 kc..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16783 příspěvků 24.08.18 14:51
@2012Mex píše:
zdravim,
ja mela na bezrealitky byt pres pul roku a ozvalo se jen par zajemcu. Kontaktovala jsem velkou realitku, ktera mela na byt behem tri tydnu zajemce.Provizi realitce plati kupujici., takze kdybys prodavala pres realitku, tak nic neplatis.
ted zpetne si rikam, ze jsem to mela udelat hned- ztratila jsem cas. Navic realitka ma jiz hotove smlouvy, vyresenou uschovu - za to vsechno platis, to vis? Pres realitku to mas zdarma ( v cene provize, kterou plati kupujici).

to je jen optický klam, cena nemovitosti je navýšena o provizi, kterou ty nedostaneš. Obvyke to bývá koem 100tisíc, reálné náklady na smlouvu a dovokátní uschovu penez (bez RK) jsou asi desetinové. Nevíc realitky mívají ty smlouvy právně dost pochybné, ne vždy je tok peněz korigován tak, aby to byo pro obě strany bez rizik. A to už vůbec nemluvím o finančních zpronevěrách ze strany realitek.
Jediný opruz, co za tebe vyřeší, jsou prohlídky a vyhledávání kupce. Zbytek bych radši zadala serioznímu právníkovi.

Příspěvek upraven 24.08.18 v 14:53

Elishka1
Závislačka 2782 příspěvků 24.08.18 14:52
@jannina1 píše:
Neni to drahe?Za 1 den okolo 80 kc..

od té doby to trochu sice zdražili, ale pořád krát 2 dny plus cena za advokáta je nižší než poplatek pro RK

Lenka Z.
Kecalka 198 příspěvků 24.08.18 14:53

My prodávali 2× bez realitky a jednou kupovali bez realitky, takže máme s manželem bohaté zkušenosti. Ten web sreality.cz je základ, tam kouká každý kdo shání bydlení. Inzerce je tam pro soukromé prodejce drahá, ale vůči ušetřeným financím to je zanedbatelný výdaj. Posledně jsme si zaplatili inzerát na tuším 10 dní a ani nevyužili celou dobu - po pár dnech jsme měli prodané. Realitce by tehdy kupující dal asi 170tisíc, takhle jsme o něco zvýšili cenu nemovitosti a kromě daně z převodu šlo vše přímo nám. Švagr je právník, zařídil smlouvy, úschovnu, daně, převod na katastru. Vše se zvládlo rychle. Také můžeš vyrobit plakát NA PRODEJ a pověsit ho na nemovitost.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18536 příspěvků 24.08.18 14:53

nebo můžeš obvolávat ty, co poptávají, my takhle sehnali kupce na byt

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >