Prodej starehodomu zkušenosti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
28.7.22 15:54
@zrnko píše:
Asi zalezi jaky mas odhad na lidi. Ja treba mizerny, takze kdybych mela prodavat stary dum, tak sama bych do toho nesla, protoze se vsadim, ze bych neodhadla kupce a prodala to nejakym, kteri by me bobmardovali s kazdou blbosti a chteli vracet penize. Tim nemyslim, ze bych chtela umyslne skryvat vady, ale ze se najdou lidi, kteri resi kazdy prd a snazi se z toho vytriskat, co se da.
A jestli je to stary dum, ktery i tak nema moc cenu, tak to prodavat jako pozemek nebo ruinu s tim, ze je stav k demolici? Tam podle me s nejakyma vadama kupec nema sanci.
Ale zase by se to muselo prodat levneji.
A co nejaky soused nebo mistni? Nechteli by to treba sousedi?

Sousedi a místní to nechtějí, je to lokalita, kde je celkem nouze o práci. A ještě před nedávnem tam byly velmi levné pozemky, takže kdo chtěl a mohl si něco koupil. K demolici ten dům rozhodně není. Je sice ze 30. let, ale po rekonstrukci v roce asi 2008 (nevím přesně). Bydlet se v něm dá.

  • Citovat
  • Upravit
80272
30.7.22 13:21
@Gabulle píše:
Takhle starý dům už může být problém prodat i z hlediska banky a a pojišťovny. Pokud tam neporbehly v posledních třeba 30ti letech nějaké úpravy elektro, střecha, voda… Je dům nepojistitelnyý. Bez pojištění a následné vinkulace ve prospěch banky banka neposkytne hypotéku…

Prosím tě, běžně se prodávají domy starší. Prodávali jsme náš, barokní. A u nás ve městě šly i renesanční domy. Jistě, už po úpravách, nějaké té modernizaci, ale klidně před třiceti čtyřiceti lety naposled. U takových domu se ale moc na skryté vady nedá hrát.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3811
30.7.22 15:51
@Ou píše:
Nikoliv, ale ten slušný má toho stavaře, co ten barák projde a ví co hledat a dá dohromady technickou zprávu. Což je to, co potřebuješ udělat pokud chceš ten barák prodat bez realitky a chceš si být jistá, že tě skryté vady nekousnou do zadku.

Stejně tak jaksi má toho právníka, co bys musela shánět a musela bys shánět dobrého.

A má lepší nástroje pro marketing, tedy nalezení více vhodných klientů.

Samozřejmě že to můžeš dělat sama - ale prostě sedni si a začni studovat a hledat kontakty.

Proto se ptám, jestli je pro tebe klíčovější zaplatit makléři a nebo věnovat čas tomu, porozumět jak funguje trh s nemovitostmi, aby si ten dům prodala sama dobře. Stejně tak máš čas na prohlídky? Máš nervy na to rozpoznat jestli ti volá někdo z nějaké realitky a nebo skutečný zájemce o koupi? Umíš vyjednávat o ceně?

mrkni sem (ano, je to web realitního makléře - ale velmi dobře udělanej)

https://www.jakprodat.cz/bez-realitky/

Příspěvek upraven 28.07.22 v 09:56

Spíš než právníka bych sháněla solidního realitního makléře se zkušenostmi s prodejem domů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25014
30.7.22 18:20

@inkakřivák jj, já trpím na genia loci a při koupi starého domu (chalupa je z roku cca 1910) by mne taky nenapadlo hrát na skryté vady…
kdo jde do koupi staré nemovitosti, má k tomu své důvody a počítá s riziky… (které jsou všude, do čeho se kopne ;) od elektriky přes vodu až po sklep…)
na místě zakladatelky bych ale v případě úplného začátečníka, kterým je, volila cestu přes dobrou realitku…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová