Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Gabulle píše:
Takhle starý dům už může být problém prodat i z hlediska banky a a pojišťovny. Pokud tam neporbehly v posledních třeba 30ti letech nějaké úpravy elektro, střecha, voda… Je dům nepojistitelnyý. Bez pojištění a následné vinkulace ve prospěch banky banka neposkytne hypotéku…
Prosím tě, běžně se prodávají domy starší. Prodávali jsme náš, barokní. A u nás ve městě šly i renesanční domy. Jistě, už po úpravách, nějaké té modernizaci, ale klidně před třiceti čtyřiceti lety naposled. U takových domu se ale moc na skryté vady nedá hrát.
@Ou píše:
Nikoliv, ale ten slušný má toho stavaře, co ten barák projde a ví co hledat a dá dohromady technickou zprávu. Což je to, co potřebuješ udělat pokud chceš ten barák prodat bez realitky a chceš si být jistá, že tě skryté vady nekousnou do zadku.Stejně tak jaksi má toho právníka, co bys musela shánět a musela bys shánět dobrého.
A má lepší nástroje pro marketing, tedy nalezení více vhodných klientů.
Samozřejmě že to můžeš dělat sama - ale prostě sedni si a začni studovat a hledat kontakty.
Proto se ptám, jestli je pro tebe klíčovější zaplatit makléři a nebo věnovat čas tomu, porozumět jak funguje trh s nemovitostmi, aby si ten dům prodala sama dobře. Stejně tak máš čas na prohlídky? Máš nervy na to rozpoznat jestli ti volá někdo z nějaké realitky a nebo skutečný zájemce o koupi? Umíš vyjednávat o ceně?
mrkni sem (ano, je to web realitního makléře - ale velmi dobře udělanej)
Příspěvek upraven 28.07.22 v 09:56
Spíš než právníka bych sháněla solidního realitního makléře se zkušenostmi s prodejem domů.
@inkakřivák jj, já trpím na genia loci a při koupi starého domu (chalupa je z roku cca 1910) by mne taky nenapadlo hrát na skryté vady…
kdo jde do koupi staré nemovitosti, má k tomu své důvody a počítá s riziky… (které jsou všude, do čeho se kopne
od elektriky přes vodu až po sklep…)
na místě zakladatelky bych ale v případě úplného začátečníka, kterým je, volila cestu přes dobrou realitku…
Sousedi a místní to nechtějí, je to lokalita, kde je celkem nouze o práci. A ještě před nedávnem tam byly velmi levné pozemky, takže kdo chtěl a mohl si něco koupil. K demolici ten dům rozhodně není. Je sice ze 30. let, ale po rekonstrukci v roce asi 2008 (nevím přesně). Bydlet se v něm dá.