Profese učitele

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 14.10.14 16:25
Profese učitele

Zakládám takové příjemné téma. Ráda bych znala vaše názory na tuto profesi. Jaká vidíte pozitiva, negativa, jestli ji považujete za náročnou, vzhledem k náročnosti/ne­náročnosti dostatečně ohodnocenou apod.
Můžete přidat vlastní zkušenosti z hlediska role žáka/studenta, z pohledu rodiče, případně, kdo učil, učí, tak z pozice učitele.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 95 Další »
Reakce:
SAJ
Závislačka 3497 příspěvků 14.10.14 16:28

Učitelé jsou přece největší zlo, ne? Nic neumí, nic nedělají, mají prázdniny a ještě chtějí větší platy. :mrgreen:

Víc se tu stejně nedozvíš. :lol: ;)

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 14.10.14 16:29

@SAJ Tak počkáme, třeba něco jó.)

zrcadlo
Kelišová 7287 příspěvků 14.10.14 16:33

V dnešní době, kdy učitel není autorita a většina rodičů věří bezvýhradně svým andílkům, si vážím všech učitelů, kteří se z toho ještě nezbláznili a dokážou si obhájit své nároky na to, co mají děti umět. Když si vezmu delší dovolenou, myslím, že ohodnocení už není tak špatné, pokud ovšem nevyhazují učitele na červenec-srpen, to je prasárna. Ideálně si myslím, že ohodnocení by se mělo pohybovat nad průměrnou mzdou v ČR.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 16:34

Z pohledu rodice, je to pro me nesmirne tezka a vyznamna profese. A pokud ucitel zvladne dite naucit, ale hlavne nadchnout pro uceni a motivovat ho, tak je machr. Ja bych to delat nesla, nemam na to. Ja bych mohla leda tak ucit dospeli, kteri uz to maji v hlave srovnane a vedi, proc se uci.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 14.10.14 16:36

Hele nevim co chceš slyšet, ale já ti můžu napsat svoji zkušenost…učím a baví mě to :pankac: a když to srovnám s ostatními možnostmi zaměstnání u nás v regionu a s tím, co jsem vše dělala předtím, tak je to pro mne osobně procházka růžovou zahradou…

je ale třeba napsat, že nejsem typická učitelka, mám vystudovanou ekonomii Bc. a díky novému zákonu si musím dodělat Ing. + DPS abych mohla učit dále na čemž se momentálně pracuje 8)

navíc opravdu hodně záleží na škole… mám za sebou zkušenost i se školou, kde jsem opravdu ráda, že jsem byla jen záskokem na 2 měsíce - stejně i jako se školou, kde jsem působila jako záskok pouhý měsíc a nejradši bych tam zůstala na pořád a po dotyčných studentech se mi stýská…a také záleží na řediteli… ten je totiž spíše managerem a to opravdu né každý umí :andel:

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 14.10.14 16:40

Diskutujte, já budu muset odjet, ale vrátím se a ráda si přečtu vaše názory.

suwari
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 14.10.14 16:43

Mě taky baví učit.
Práce je to především psychicky náročná. Neustále napomínat děti jak se mají chovat, že se mají soustředit, nemají se o přestávkách pošťuchovat a prát..pořád za tebou chodí a žalují :D
Děti jsou ale fajn. Horší je to někdy s rodiči. Někteří se až neúměrně zastávají svých dětí a místo aby věc řešili přímo s učitelem, jdou ihned za vedením školy.
A na 2.stupni bych třeba učit už nikdy nechtěla, tam je to opravdu jen pro velmi silné nátury :roll:

šmoulinka71
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 16:45

Když pominu, že učit je záslužná práce, tak si myslím, že je to oproti jiným zaměstnání procházka růžovou zahradou. Tak kdy vidíte učitele sedět ve škole ještě třeba v šest večer, tak jak u jiných profesí, kde toto je naprosto běžné. Možná když jsou třídní schůzky, co se týče platu, tak ten taky nemají malý, co já vím od kamarádky. Já bych všechny učitele dala pracovat na půl roku do nějaké mezinárodní firmy, by už nikdy neřekly, že nechtějí učit.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.10.14 16:48
@zrcadlo píše:
V dnešní době, kdy učitel není autorita a většina rodičů věří bezvýhradně svým andílkům, si vážím všech učitelů, kteří se z toho ještě nezbláznili a dokážou si obhájit své nároky na to, co mají děti umět. Když si vezmu delší dovolenou, myslím, že ohodnocení už není tak špatné, pokud ovšem nevyhazují učitele na červenec-srpen, to je prasárna. Ideálně si myslím, že ohodnocení by se mělo pohybovat nad průměrnou mzdou v ČR.

Tak pod toto se podepíšu. A dodám, že ke zvýšení prestiže této profese (což tato republika potřebuje jak prase drbání) by měly být zvláštním zákonem zakázány učitelské smlouvy na 10 měsíců i s možností opakování tohoto neřádu. Ředitele a majitele soukromých škol, co prosazujou takový neřád, bych povinně pod dozorem nejlépe Vězeňské služby posílal k lopatě.

SAJ
Závislačka 3497 příspěvků 14.10.14 16:53
@smoulinka71 píše:
Když pominu, že učit je záslužná práce, tak si myslím, že je to oproti jiným zaměstnání procházka růžovou zahradou. Tak kdy vidíte učitele sedět ve škole ještě třeba v šest večer, tak jak u jiných profesí, kde toto je naprosto běžné. Možná když jsou třídní schůzky, co se týče platu, tak ten taky nemají malý, co já vím od kamarádky. Já bych všechny učitele dala pracovat na půl roku do nějaké mezinárodní firmy, by už nikdy neřekly, že nechtějí učit.

Jojo, nezklamalas.
Jak říkám, malo dělaj, moc chtěj. Do školy chodil každej, tak tomu všichni rozumí, no ne?

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 14.10.14 16:54
@smoulinka71 píše:
Když pominu, že učit je záslužná práce, tak si myslím, že je to oproti jiným zaměstnání procházka růžovou zahradou. Tak kdy vidíte učitele sedět ve škole ještě třeba v šest večer, tak jak u jiných profesí, kde toto je naprosto běžné. Možná když jsou třídní schůzky, co se týče platu, tak ten taky nemají malý, co já vím od kamarádky. Já bych všechny učitele dala pracovat na půl roku do nějaké mezinárodní firmy, by už nikdy neřekly, že nechtějí učit.

no učitelé odučí ty hodiny ve škole, odpoledne pak tráví opravováním písemek, děláním příprav na další hodiny…když se to sečte, tak mají víc jak 8 hodinovou pracovní dobu :)
Coby zaměstnanec mezinárodní firmy prohlašuji, že raději makat pro kapitalistické Američany, než učit současnou mládež :)

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 14.10.14 16:56
@SAJ píše:
Jojo, nezklamalas.
Jak říkám, malo dělaj, moc chtěj. Do školy chodil každej, tak tomu všichni rozumí, no ne?

Přípravy za ně dělají skřítci a ty sešity se opravují také samy. :lol:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 14.10.14 16:56

@suwari učís na 1.stupni :?:

já jsem učila před mateřskou na gymnaziu a ta škola, kde bych nejraději zůstala byla střední odborná.. a tam kde ne byl právě ten druhý stupeň a jak mi sám ředitel řekl, no to víte naše děti mají Americkou výchovu :zed:… mom. učím na částečný úvazek kvůli dětem a dalšímu studiu na soukromé škole…

@Jura007 souhlasím… manžel bohužel přesně takovou smlouvu dostal jako speciální pedagog na zvláštní pardon speciální škole…

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 14.10.14 16:58
@kozisek píše:
Přípravy za ně dělají skřítci a ty sešity se opravují také samy. :lol:

:mrgreen: takovýho skřítka bysme potřebovali… manžel dělal přípravy pomalu celou neděli :P

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 95 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >