Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@maca36 no jdeme. Máš zkušenosti? / Já jsem teda z Modřan, ale teď už bydlím s přítelem jinde / V úterý, ale jsem z toho rozpačitá. Protože dle jiné genetičky máme už genetiku malé / upt 21.týden / a tam nic nenalezo a bylo nám řečeno, že stačí… No a Pronatal nás posílá zas všude možně. A můj gyndař nám tam poslal, aby mi dali něco na podporu / chtěla jsem otěhotnět dokud jsem na neschopence /, a pokud půjdu do práce, tak už je mi to jedno, že. To už zas budu chtít chvilku pracovat a dám si pár měsíců oraz. Takže mám z toho pocity smíšené. Než budou všechny výsledky,,, tak jim pak řeknu…a teď si dám pár měsíců oraz? No, mám to složité. Já vždy těhotněla hned a teď nám to pár měsíců nejde. Spíš si myslim, že tělo chce oraz. To je tak v kostce.
@Tučňáková
já jsem tam byla s manželem taky, paní dr. Vilímová je moc fajn, byly jsme tam 19.2. a zatím nám průběžně zasílá informace e-mailem. Kompletní výsledky budou koncem března. V Pronatalu neudělají nic zbytečně, proto z toho nebuď smutná.
Chtějí ti přijít k problému, proč se stalo co se stalo a pak budou vědět jak tě toho opět ušetřit. My nemůžeme otěhotnět z důvodu že je problém u manžela. Já už jsem byla těhotná 2× s předchozím partnerem, první těhotenství bylo pořád o problému s krvácením a podobně, druhé skočilo v 10 týdnu - miminku přestalo být srdíčko. A proto u mě taky v genetice pátrají, proč mám těhotenství problémové. Já myslím, že je to tak správně a jsem ráda, že jsou u Pronatalu takové postupy. ![]()
@maca36 to určitě
/ o nich nic špatného, dělají maximum / Ale já zažila šok, protože jsem žila v tom, že už veškeré vyšetření mám,,, takže zas krok zpět. No uvidíme. My se teda snažíme doma - máme povoleno.
já sem jen smutná z toho, že tohle vědět, tak tam jdu dřív, víš? Protože až se vrátim do práce, tak si minimálně od těhotnění dám 6 měsíců pauzu.
No já otěhotním hned / jen teď je nějaký zásek /, ale první ZT v 9.týdnu a druhá Anežka UPT v 21.týdnu, pro těžkou vývojovou vadu srdce.
Tu bych na 99% donosila. Genetiku malé máme - a ta je čistá jak lilie a dle genetičky to stačí.
@maca36 my od prosince / Holešovice /, ale bydlela jsem Na Beránku - na tom sídlišti. a za chvilku zjistíme, že se známe, ne? ![]()
@maca36 a můj gynekolog mě tam poslal, jen ať mi to těhotnění urychlej. takže já už po příčinách nepátrala. Bylo mi po všech vyšetřeních řečeno, že to byly dvě blbé náhody.
A až se vrátim do práce, tak se nebudu moct takhle uvolňovat k lekařům. Do práce bych šla po roce, takže bych pak těhotnění chtěla stopnout. to je cca květen, červen…
Tak, pokud krevní výsledky budou v cajku, tak mi volat nebudou a 6 týdnů po genetice si mám zavolat a případně se objednat.
@Iva98 pak mi prosím písni co ta hysterka a kdy po ní můžeš mít sex… ![]()
Držím palce.
@Tučňáková Ahoj, myslím na tebe, ozvu se hned příští týden, jen co to budu mít za sebou. Bojím se bojím, ale zároveň se těším, že už se konečně začne něco dít. Hned po zákroku nám řeknou, co s námi budou zamýšlet dál…Tak doufám, že bude vše ok a budeme se připravovat na IVF…
@Iva98 my těhotníme dobře - dosud, až teď to nejde. Já jsem ještě na neschopence. A v dubnu ovuluji z leva a z té jsem zatím vždy otěhotněla / teď teda 1× ne /, tak bych nerada v dubnu promarnila pokus…
Moc dík a budu na tebe myslet, ať to nebolí a je to v cajku. ![]()
@Tučňáková my těhotníme také dobře, ale mám problém udržet to… Jsem po třech potratech, tak teď hledají kde je problém…
@Iva98 a byla si na imunologii? Tam taky často bývá zakopaný pes…
@Tučňáková Byli jsem na genetice, tam mi zjistili Leidenskou mutaci a ještě jeden problém s chromosomem X, ale to je dle Pronatalu věc, kterou oni vůbec neřeší, protože to je problém minimální. Pak jsem byla na hematologii, kde mi dělali i nějaké imunologické vyšetření a to bylo v pořádku. No a další krev na různá vyšetření mi brali v pronatalu. Všechny výsledky mi řeknou v pondělí po té hysteroskopii.
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.
@Tučňáková
na genetiku jdete do Pronatalu v Modřanech?