Reklama

Prosím radu od notáře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 20:57
prosím radu od notáře

Dobrý den, manžel je pozvaný na dědict. po babičce na slovensko.Je možné abych se toho mohla zůčastnít i ja? Když jsem jeho žena? Chceme se o tom rohodnou spolu zda to příjme. děkuji

Reklama

Reakce:

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 27.03.18 22:16

Notář nejsem, ale na Slovesnko bych s manželem odjela, k notáři s ním šla a přímo tam se notáře zeptala, jeslti můžeš být také přítomna. Jediné, co se ti může stát bude, že ti řekne, že ne. Pak bych si sedla někam poblíž do kavárny a byla na telefonu… :think: Podle mne nebudeš první, ani poslední, kdo to někdy řešil. :nevim:

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 22:19

Dědické řízení je neveřejné, takže byste tam správně být neměla. Nicméně pokud Vase přítomnost nebude vadit ostatním účastníkům a notáři, být tam můžete. Pokud by byl s tím problém, jde to obejít tak, že Vám manžel udělí pro řízení plnou moc a potom tam můžete být oba.

89horave
Nováček 8 příspěvků 27.03.18 22:28

Děkuji a ta plné moc musí byt ověřená že?

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 27.03.18 22:38

U nas behem dedickeho rizeni nemohl byt nikdo dalsi krome dedicu. Teta si tam chtela vzit svoji dceru a notarka ji vyhodila.

radkka
Generální žvanilka 20502 příspěvků 27.03.18 22:45

Ježíš, to ti manžel nemůže prostě přeříkat, co se dozví? Podle mě tak být nemůžeš, ale právní úpravu Slovenské republiky jsem nezkoumala.

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 27.03.18 23:10

@89horave Raději ověřit, ale to můžete udělat až přímo u notáře, ke kterému jedete. Jinak právní úprava je na Slovensku totožná jako byla dříve u nás, tedy občanský zákoník z roku 1961. A plnou moc dostanete přímo od notáře, který Vás bude predvolavat, bude zpravidla na druhé straně toho předvolání.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >