Prosím radu od notáře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 20:57
prosím radu od notáře

Dobrý den, manžel je pozvaný na dědict. po babičce na slovensko.Je možné abych se toho mohla zůčastnít i ja? Když jsem jeho žena? Chceme se o tom rohodnou spolu zda to příjme. děkuji

Reklama

Reakce:

Brontik
Kelišová 7111 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 22:16

Notář nejsem, ale na Slovesnko bych s manželem odjela, k notáři s ním šla a přímo tam se notáře zeptala, jeslti můžeš být také přítomna. Jediné, co se ti může stát bude, že ti řekne, že ne. Pak bych si sedla někam poblíž do kavárny a byla na telefonu… :think: Podle mne nebudeš první, ani poslední, kdo to někdy řešil. :nevim:

Moona1984
Stálice 90 příspěvků 27.03.18 22:19

Dědické řízení je neveřejné, takže byste tam správně být neměla. Nicméně pokud Vase přítomnost nebude vadit ostatním účastníkům a notáři, být tam můžete. Pokud by byl s tím problém, jde to obejít tak, že Vám manžel udělí pro řízení plnou moc a potom tam můžete být oba.

89horave
Nováček 8 příspěvků 27.03.18 22:28

Děkuji a ta plné moc musí byt ověřená že?

vertunka
Závislačka 4352 příspěvků 27.03.18 22:38

U nas behem dedickeho rizeni nemohl byt nikdo dalsi krome dedicu. Teta si tam chtela vzit svoji dceru a notarka ji vyhodila.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 27.03.18 22:45

Ježíš, to ti manžel nemůže prostě přeříkat, co se dozví? Podle mě tak být nemůžeš, ale právní úpravu Slovenské republiky jsem nezkoumala.

Moona1984
Stálice 90 příspěvků 27.03.18 23:10

@89horave Raději ověřit, ale to můžete udělat až přímo u notáře, ke kterému jedete. Jinak právní úprava je na Slovensku totožná jako byla dříve u nás, tedy občanský zákoník z roku 1961. A plnou moc dostanete přímo od notáře, který Vás bude predvolavat, bude zpravidla na druhé straně toho předvolání.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Reklama