Protikvasinková/low carb strava - pár dotazů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 10:03
Protikvasinková/low carb strava - pár dotazu

Zdravím všechny,

nejprve se omlouvám za anonym, ale necítím se na to, aby každý věděl, že řeším problémy se spodkem. :jazyk:

Začala jsem držet protikvasinkovou dietu kvůli dlouhodobým táhlym problémům tohoto druhu. Zjistila jsem ale, že tomu rozumím jak koza petrželi a potřebovala bych od vás v pár věcech poradit.

1. kaše na snídani

Můžu jáhlovou, pohankovou, ale třeba jsem si koupila Nomina rýzovou. Ale ta je špatně, ne? Když se nemůže normální rýže?

1. ovoce na tu kaši

Kromě kyselého jablka a grepu, můžu si na tu kaši něco dát? Třeba kiwi nebo maliny? To mi přijde docela kyselé?

3)vločky do jogurtu

Pochopila jsem správně, že ovesné jsou ok? Existují ještě nějaké, které jsou povolené?

1. pečivo

Jaké konkrétně krekry nebo pečivo můžu? Klasický chleba moc nejím stejně. Ale takový ten tmavý plný semínek? Nebo knackebrot, jehož základem je žitná mouka?

Co vlastně mám vzadu na etiketách sledovat? Jaké množství sacharidů na 100g je povolené? Má to být bezlepkové?

Nadpis jsem zvolila i low carb? Holky, které se stravujete tímto způsobem, jak věci, o kterých jsem se zmiňovala, řešíte vy?

Díky. Opravdu mi pomůže každá zkušenost… :mavam:

Reakce:
lisma
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 20.01.19 10:18

Low carb:
Kaše len nejaké špeciálne, tie čo píšeš nie.
Z ovocia v skratke lesnú zmes v rozumnom množstve - borůvky, ostružiny, pár jahôd…
Vločky nie.
Pečivo nie.
Skús web paleosnadno.cz, tam nájdeš alternatívy ku kašiam, pečivu atď. :)

lisma
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 20.01.19 10:19

A vyhľadaj si Manuál lowcarb stravování od Pavly Hlavičkovej, tak je to veľmi pekne a polopatisticky vypísané.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 10:27

@lisma

Díky.

Proč třeba jáhlová kaše ne, když jáhly jako příloha ano?

Já pokud to mám zvládnout, potřebuji to mít co nejjednodušší. Pokud si teď dám za cíl, že si začnu připravovat stravu sama, tak to nedám. To vím. Nemám na to čas, energii.

Potřebovala bych tipy na to, co se dá pořídit v obchodě. Možná to nebude perfektní, ale bude to nejlepší možné…

kam2
Závislačka 3502 příspěvků 20.01.19 10:27

1.Kaše-u low carb se nejí luštěniny. Takže z těchto uvedených žádná.
2.Můžeš jíst bobulovité ovoce, maliny, jahody, borůvky, lesní ovoce, rybíz, angrešt apod.
3.Mouku můžeš použít mandlovou, kokosovou, dýňovou. Ovšem nic z obilí a žita.

Co se týká sacharidů, je to individuální. Každý má nastavené jiné hranice, kdy si vypozoruje, co je pro jeho tělo ideální. Někdo je schopný fungovat dlouhodobě na 25g a někdo musí jet na 100.

Jinak doporučuji přidat se do nějaké skupinky, protože o tom nemáš očividně moc přehled. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 10:34

@kam2

Přehled nemám vůbec. To absolutně nepopírám. ;)

kam2
Závislačka 3502 příspěvků 20.01.19 10:37

U této stravy je důležitá příprava. Spousta lidí si dělá jídlo sami doma, například pečivo. Pokud tomu nemůžeš věnovat žádný čas, tak tě asi zklamu. Do obchodu můžeš jít maximálně pro tvaroh, nebo smetanu či nějaký sýr. Pečivo a hotové výrobky prostě nejsou. Nicméně příprava jídel není náročná o nic víc, než když vaříš doma. Naopak bych řekla, že dost rychlejší.

Lidé na LC stravě jí většinou 2× denně. Někdo 3×. Takže tolik času to zase nestojí, když si večer nachystáš jídlo na druhý den.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 10:53

@kam2 já právě neplánují stravu podle low carb, ale protikvasinkovou. Takže já nemůžu smetanu, sýr…

Napsala jsem to do toho nadpisu možná špatně (právě protože o tom moc nevím :lol: ). Ony tyhle 2 typy stravování nejsou zase až tak podobné…

Problém je, že low carb by mi doma pro manžela a syna neprošlo. ;) No, nějak to budu muset vymyslet…

lucynka25
Echt Kelišová 8623 příspěvků 20.01.19 22:33

Trošku jsem se o to ted zajimala, ale pro me to moc, uplne bez cukru a spousta ovoce hlavne, to bych nedala.
Každopádně mam obrazek v mobilu co jo a co ne.Snad se to da precist :mavam:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >