Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Dzejn111 píše:
Mám dotaz, spíše že zvědavostiMám za sebou 2 porody, první vyvolávaný za 3 a třičtvrtě hodiny od první kontrakce, druhy spontánní za hodinu a třičtvrtě, bez komplikací. Zajímalo by mě, zda máte někdo stejnou zkušenost s rychlými porody a vrhli jste se na třetí - jak probíhal? Slyšela jsem, že druhé bývají nejlepší a třetí nejhorší
[/citace
Chci tvou panev. (26h)
Prvni vcelku rychle (4hod?), druhy neco malo nad dve hodiny, treti neco malo pod dve hodiny. Je fakt, ze mam pocit, ze treti bolel nejvic, ale zase ten druhy byl pred deseti lety a pamet je znacne selektivni a cim dale jsem od tretiho, tim vic mi taky prisel v poho…
![]()
Ahoj, ja mela první překotny porod ve 41 tt( od prvni kontrakce 35 minut
) druhy byl normalni 14 hodin ve 41 tt a ano byl to nejlepší porod
třetí byl vyvolávany v 37 tt a od tablety presně 5 h a ano byl to nejhorší porod
a čtvrtý byl vyvolávaný v 40 tt a od tablety přesně 2h a 50 minut
v prosinci mě to čeká po páté a pokud nepujdeme na vyvolání, tak snad stihneme dojet do porodnice
![]()
Já první vyvolaný a druhý doma neplánovaně za pár chvil, ani jsem neodpustila koupelnu, byla jsem jen na a starší dítě. Do třetího nejdeme, raději.
Ja mela nejhorsi a nejdelsi prvni, 36 h od prijeti do porodnice, epidural, oxytocin, zasivani. Druhy byl nejkrasnejsi, ve 21:00 prijezd do porodnice, 21:36 mimi na svete. No a treti byl trochu delsi. Ve 2 v noci prijezd, v 8 na svete. Ale to bylo kvuli tomu, ze me vystresli, ze kdyz byl 2.porod tak rychly, at prijedu radeji driv. No a ja prijela moc brzo, bxla jsem otevrena jen na 2 cm a v porodnici se mi to myslim trosku zastavilo. Mela jsem zustat doma dele
ale jinak si nemuzu stezovat, nakonec to probehlo cajk. Kazdopadne druhy porod byl nejkrasnejsi ![]()
Prvni cca 4 hodinky, druhy kolem 2 hodin-nejkrasnejsi, temer bezbolestny porod
a treti taky ty 4 hod, ale se strasnyma bolestma a dlooouhe tlaceni kvuli pupecniku 3× kolem krku- zjisteno az po narozeni. Pro me treti nejhorsi. Ale vpodstate vsechny bezproblemovy, rychly…
Já Tedy dva porody zatím… první 17 h druhý 2 h se vším všudy a třetí?To se uvidí.
Každopádně by mě jen zajímalo .Hlídá se rodička ke konci těhotenství víc když měla překotný porod?Nebo to riziko není?
Haha, první 28 hod, zakončený kleštěmi, druhý 16, třetí 12, takže u mě sestupná tendence…
Tak ja se přidám zatím se dvěma porody. Počítám je od první bolístky, první 7 hodin a druhy 3 hodiny. Třetí nás podle plánu čeka v březnu a už ted jsem zvědavá co do třetice přijde. Ale už ted cítím ze je děloha citlivější, cele dny cítím dělohu jak me všude picha a tlačí
. Myslím že to bude pěknej, bolestivej mazec
.
První porod po prasknutí plodové vody za cca 2hod.Malý měl 3550g a 50cm,narozen v 36+6tt.Dcera narozena ani ne za 2hod.po příjezdu do porodnice.4,05kg,52cm a 38+3tt.Každou chvilku očekávám 3.porod.Jsem zvědavá
![]()
@Dzejn111 nerekla bych, ze treti byl nejhorsi.Byl jiny, nez ty predchozi dva, ale horsi nebyl. Vsechny porody jsem mela fajn, nedokazu je srovnat, pro me vysly nastejno. Treti porod byl kratsi nez prvni a delsi nez druhy.
Moc dekuju za vase zkušenosti. Potvrdilo se mi to, co jsem.slyšela od kamarádek, že druhe porody bývají rcasto rychle a pohodové a třetí už zas trochu delší, překotně už většinou nebývají ![]()
Prvni vyvolany, druhy jako po masle a treti po 12ti letech taky jako po masle..neboj ![]()