První příkrmy, druhy zeleniny a ovoce, skleničky, zoubky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 06:32
První příkrmy, druhy zeleniny a ovoce, skleničky, zoubky

Dobré ráno všem maminkám, je nám 5 měsíců, teď to bude druhý týden co jsme začali s příkrmy, máme už 9 kilo, ale úplně stejný prý ještě větší byl tatínek :D tak z toho snad vyrosteme. Už z porodnice jsme na umělém mléku. Náš chlapeček docela trpěl na bolení bříška a teď se to asi zase vrací, má docela tuhou stolici.. Tak jestli je to tou mrkvi, zatím měl skleničky, moje první mrkev, mrkvem s bramborem, maslova dýně, a jednou jsem na páře udělala batat, a včera měl trochu kapsicky sunarek jablíčko, dala jsme mu to samozřejmě na lžičku, prisel mi málo sladký a je bez přidaného cukru atd.. Jakou další zeleninu ať to nemá stejné mu můžu davat, četla jsem že ovoce až po měsíci, ale nám baští úplně krásně a všechno. Takže že by si zvyknul na sladkou chuť u nás asi nehrozí, a navíc, všechny ty zeleninové první příkrmy jsou taky sladké.. A kdy vůbec kupovat masozeleninove příkrmy? Kupujeme dm bio, Hami a Hipp, prý je to určitě lepší než zelenina z obchoďáku, zahrádku nemám a od znamich mám domluvenou různou zeleninu a ovoce ale samozřejmě až vyroste, což ještě teď není, co třeba z těch obchoďáku aspoň tu bio, jestli to vůbec bio je.. Nechci mu dávat pořád jen skleničky, ta normální je prý urychleně pěstována, různé postřiky atd.. Tak úplně takhle v začátcích nic moc.. A nejsem si jistá ale asi nám začínají první zoubky je to možné?.. prý je nějaký gel do pusinky kterým se potrou dasna a že to pomáhá, máme totiž strašně hodné miminko, které brečí snad když jen chystám dlouho mleko???? ale teď tak fnuka a pobrekava jak kdyz ho něco bolí..

Reakce:
pomme
Kecalka 308 příspěvků 17.06.19 07:08

Klidně to můžou být zoubky. Náš měl první ve 4m, jinak se první prořezávají kolem 6m, a to většinou jedničky dole. S příkrmy moc neporadím. Taky jsem dávala raději skleničky, říkala jsem si, že tam je aspoň hlídané množství pesticidů, narozdíl od kupované zeleniny. Zahrádku nemáme. Dávali jsme různé, nakozpili je v německu za poloviční cenu než tady. S masem jsme začali tak měsíc po začátku příkrmů.

Petra67
Kecalka 328 příspěvků 2 inzeráty 17.06.19 07:09

A proc tak spechat? Ten tlak na prikrmy od 4.mesicu je strasna blbost. Pokud ho bolí bříško, tak asi neni zraly ještě. Ja davala az od 6. Měsíců a taky jsme na um. Viditelne nestrada, tak nespěchej. Ja mam 12.mesicni dceru, a ta mi porad prikrmy moc nejede, teda hlavne zelenina, maso…takze porad hlavne um a zije :lol:. Jinak co se tyce zeleniny, ovoce a masa, střídám. Nekdy koupim sklenicky, jablecne presnidavky mam zavarene z jablek ze zahradky, nekdy vezmu farmarskou nestrikanou bedynku zeleniny (urcite sezenes i nekde u vas). Kdyz je, koupim bio, když neni, vezmu i ze supermarketu. Co teda ze supermarketu neberu je maso pro malou, nebo výjimečně, ale tim, ze toho moc nesni, tak to tolik neresim. Ale kralika mam domluveneho od kamaradky a i maso jde sehnat od chovatelu…je treba pozjistovat, poptat se. Ja jsem aktivne nakupovala a zavarovala a pak se mi ve vsem mala pipla, pliva a dojida to pes, ze uz bych se na to ted vyprdla :lol:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 17.06.19 07:30

Za mě v tomto dotazu je do oči bijící ten mateřský plurál, to je proste děs. Omlouvám se, ale doufat, ze vyrostete z faldiku, no to je něco 8o

Každopádně k dotazu, používala jsem ze začátku bio zeleninu… treba v Kaufu mají pěkný bio koutek. Kupovala jsem cuketu, lilek, mrkev, dyni, tu teda i ne bio, protože se stejně loupala… Používala jsem třeba i mrazeny hrasek, kukuřici… pak květák, brokolici, repu… už jsem to pak různě kombinovala. Masa se říká na poslední článek prstu malicku… takže jsem ukrojila kousek a zamixovala s tím.

Kapsicky jsem používala, mackala jsem je teda přímo do pusy než se naučil cucat. Můžeš klidně i čerstvé ovoce, třeba třešně, zkusit meloun…

Několikrát jsem si myslela, ze našemu flegmatickemu miminku rostou zuby a nakonec vyrostly až v 7M… gel vůbec nepomahal, za mě jsou super homeo cipky Viburcol na zklidnění, koupíš normálně v lékárně :)

Aduš8
Kelišová 5238 příspěvků 17.06.19 09:14

Já kupovala skleničky, Bio zelenině v obchodě absolutně nevěřím a ta normální je teď na jaře plná pesticidů a jiného svinstva. Kupovala jsme DM Babylove a Hipp, ne Bebivitu, byla už docela brzy solená. Navíc třeba Hipp, i když je dražší, má sklenky krásně odstupňované, co se hrubosti týká, kvůli přechodu na pevnou stravu. O růst zubů jít může, ale spíš bych dávala kousátka, nebo něco studeného, gely bych si nechala až ve chvíli, kdy uvidíš, že ho to opravdu bolí. Z našeho první vylezl úderem šestého měsíce, ale nateklé dásně měl už dávno předtím. @Petra67 Určitě mi nepřijde v pěti měsících na příkrmy brzy, pokud dítě jeví zájem o jídlo. Kdybych to měla brát podle nás, tak nemůžu dát normální stravu malému ještě teď a je mu skoro 20 měsíců. Má prostě citlivější trávení, trpí na nadýmání a alespoň jednou týdně ho v noci vzbudí bolení bříška. Dítě má začít pomalu jíst, když o jídlo začne jevit zájem, což je hodně individuální. Mně zase přijde nesmysl to za každou cenu oddalovat, jen proto, že to tak dělají jiní a pak se divit, že dítě v roce ještě nechce skoro nic jíst.

lucynka25
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.06.19 13:11

S ovocem bych tak uplne nespechala, prijde mi to moc rychle..nez se vyzkouseni zelenina a pak maso, je to cca skoro. mesic (pokud dodrzujes, ze davas 1 druh po lzickach po 3dnech)..muzes mrekv, pastinak, batat, bramboru, kvetak, brokolici, cuketu..to mas 21dni a pak maso pomalu pridavat, pak bych se teprve zacala zajimat o ovoce ;)
Neni kam spechat.
Ja mam tedy obe holky kojene, jedna zacala s ovocem az okolo 8.mesice, druha drive..
Jinak pokud by jsi chtela zkusit vařit, spoustu receptu najdes ve skupince vaříme pro kojence a batolata

Váš příspěvek
Reklama