Prvomatky a náš nový svět

5929
31.5.21 11:41

Prvomatky a náš nový svět

Ahoj, jsem poprve mamou, mam skoro 7m chlapecka. Semtam se mi stanou ruzne kiksy. Mate to taky tak?
Zakladam tema pro pobaveni i pouceni maminek, co prichazeji na veci kolem deti, obcas metodou pokus omyl. :D
Vesele historky tatinku jsou tez vitany!

Příspěvek upraven 31.05.21 v 11:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5929
31.5.21 11:49

Tak rovnou zacnu… To, ze se mi v noci prvnich par mesicu stavalo, ze jsem prebalila po nakrmeni, ale nezapla jsem uz body (byl v pytli), to asi neni tak zajimavy (ale ja dalsi prebalovani koukala a rikala jsem si, co jsem za trdlo)…
Ale ted nedavno… Muj syn je horkokrevny a porad si stezoval, ze je mu horko… Takze jsem ubirala obleceni i fusak… Az prislo tech par dni, kdy bylo vedro. Malej stastnej, pac nemusel mit ponozky a mel jen kratasy a body s kratkym… A na noc kratky overal.
Jenze pak se ochladilo… A ja mu kratky overal nechala i na spani… Za dva dny v noci plac… Prisla jsem, prikryla slabou dekou… Jenze se to horsilo… Takhle 3 dny, az me napadlo to posledni odpolko, dat mu normalne teplejsi overal s dlouhym rukavem… A to dite odpol, na zemi v obyvaku za minutu spokojene spalo… 8o :D a stejne tak v noci!
Takze chudakovi byla zima a ne ze se mu nechce spat! :zed: :zed:
To jsem si rikala, ze jsem to jako mama teda fakt nezvladla :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
31.5.21 11:57

Ja si jen matne pamatuju, jak jsem cca 3m druhorozeneho uspavala uz 3 hodiny a az pak mi doslo, ze rve hlady, protoze jsem ho nenakojila. Takze cele ty 3 hodiny rval hlady :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
31.5.21 11:59

Takový věci se ti stanou i s desátým dítětem.. každý je jiný. Já jsem jednou zapomněla synovi dát na noc plenku, to bylo fakt super ve 2 v noci prevlikat postýlku, koupat dítě… skvělý zážitek. Dřív jsem občas omylem dala synovi dcerinu plinku a velmi se divila, jaktože je mu malá. Nebo taky. naopak a to se dcera pak procurala poradila, jak ji to bylo velký.. teď už mají stejnou velikost, tak je to super. Ale úplně přesně k tvému dotazu mam taky historku. Do porodnice pro první dítě jsem si připravila krásný oblečky. Byl prosinec a nachystala jsem si body s dlouhým, tenký overal a na to kombinézu. A ještě fusak v autosedačce. Krom toho, ze jsem ho do toho nebyla schopna nacpat, kombinéza mela zapínání na zádech (fakt nechápu), tak mu chudakovi bylo hrozný horko, celou cestu v autě prořval a byl úplně spocenej…chudáček, ale přežil :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
31.5.21 12:02

Já si pamatuju, jak se mi syn nějak vysypal jako miminko a na radu doktorky jsem mu ta místa pořád matlala černým čajem. Asi jsem byla moc důkladná, protože jsem mu tak vysušila obličej, že mu to vydrželo snad dva měsíce. Vypadal jak struhadlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
31.5.21 12:02

@Hobitka to se mi taky jednou stalo. Byla jsem zvyklá přebalovat po kojení. Ale jednou, když jsem syna brala.na kojení, byl pokadenej, tak jsem lrebalila hned, že nakojim až potom. Jenže po prebaleni jsme ho zcela automaticky začala uspavat. No než mi to došlo, tak taky chudák řval dost dlouho…jsem se pak musela smát se sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
31.5.21 12:03

@Hobitka dekuju, presne to jsem mela na mysli… Chlamu se tady jako cvok :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
31.5.21 12:05

@Dobrej_tym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Chudinek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
31.5.21 12:21

Nesla jsem malého (tehda asi 2 tydenniho) naheho do vany. No a nez jsem ho tam donesla, tak pokadil celou podlahu tou krasnou miminkovskou horcici :zed: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
31.5.21 12:30
@NovosadkaJ píše:
Nesla jsem malého (tehda asi 2 tydenniho) naheho do vany. No a nez jsem ho tam donesla, tak pokadil celou podlahu tou krasnou miminkovskou horcici :zed: :D

To se mi stalo taky :D. A moje dcera byla sniper, když jsem si nedala pozor, tak po sundání pleny vystřelila vaječinu rovnou na mě. :mrgreen: Stalo se mi to hodněkrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
31.5.21 12:43

@NovosadkaJ :lol: :lol:

Me malej jedno obdobi kolem 4 mesice kazdou noc pocural sebe, me, spaci pytel…
A nechat teda muze hledat spaci pytel po tme byla taky lahudka… Takze pak jsem ho radsi nechala hlidat malyho a dosla jsem pro nej sama :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
31.5.21 12:47

A jeste jeden rodicovsky… Malyho jsme meli doma necely mesic… Muz vzdycky v noci delal mliko a ja prebalila a pak nakrmila. Muz se me tenkrat na neco ptal, tak jsem prykyvla…
Najednou koukam, muz predklonenej a kouka mi z 10cm do obliceje… Rikam co delas? Prej Nevim cos odpovedela, ja totiz nic nevidim…
A oba vytlem :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
31.5.21 13:06

Člověk blbne i u dalších dětí. Mám čtyři i u toho posledního se párkrát zadařilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
31.5.21 13:12

@JanaDaR tak napis co :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
31.5.21 13:38

@jijisan třeba potřeboval rychle osprchovat a já na něj pustila ledovou. Nebo jsem mu omylem dala sklenici kravského mléka, kterou měla dostat dcera - syn má alergii. A tak podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat