Psychické přejídání

Anonymní
8.4.20 08:42

psychické přejídání

Dobrý den,

v poslední době jsme si uvědomila, že mám problém, a to jídlo a psychiku..než jsme otěhotněla, měla jsme 65 kg a to jsme přibrala a připadala si tlustá, pak mi umřela mamka, dlouho umírala, starala jsem se o ni, terminální stadium rakoviny, neměla jsme čas se ani moc najíst, unava, nevyspání, takže špatná životospráva, střídavě jsme hubla a přibírala, dny, kdy jsme skoro nejedla a dny, kdy jsme se večer ládovala vším možným..

pak jsme otěhotněla a měla rizikové a byla doma a jedla..ze smutku, z nudy, z navalu hladu, došlo to až na 93 kg..po porodu jsme zhubla na 75 kg, asi po roce a půl..pak se mi povedlo skoro na 70 kg, ale ted mám zas 82 kg..

mám problémy se synem, má 4 roky, nemluví, je agresivní, máme před sebou kolečko vyšetřené, zatim vyvojová dysfazie, možná adhd a logopedka vyslovila i podezření na PAS, je to s ním hodně těžké, nespolupracuje, jen řve, vzteká se, špatně rozumí, nemluví..špatně spí..jsme ko, do toho mám naročnou práci a muže, který absolutně rezignoval a před několika měsíci mi řekl, že na to nemá, takže vlastně čekám, kdy odejde a nechá mě v tom..

z toho všeho jsme zase začala jíst, stačí to, že mám nezdravý životní styl, ráno nestíhám snídat, pre se synem je to těžké, tak max za pochodu neco sladkeo do ruky, nesvačim, není čas, pak obed a večeře až pozdě věčěr..když syn usne, má chvilku pro sebe, na kterou se těším jak malá, sednu ke knize, k pc, či k tv a mám chviličku a mlsám, těším se na to celý den..moje jeidné štěstí, vím, zní to hrozně..syn špatně spí, takže se věčně budí, někdy má noční děsy a pak hodiny není k uklidnění, rano btzo vstává, muž nepomůže..takže jsme vyčerpaní a i těmi pamlsky doháním energii, piju hodně kafe a i jsme se naučila na limonády - colu a tak..je to celý špatně, vždy si řeknu a dost, končím s tím, vydržím to 2-3 dny, cítím se nesvá a pak stačí drobnost, horší den se synem, hádka s mužem a jedu v tom zas, párkrát už se mi stalo, že jsme cítila takové nervové pnutí, jako bych se měla sesypat a hrozně nutkání nakoupit si nezdravé potraviny a večer se s nimi ládovat a pak se cítím lepe, jenže ráno zas mizerně, že sjem selhala, takový kolotoč..snažím se chodit aspon hodně na procházky, ale se synem to jde ztěřka, každý 2 minuty problém s něčím a sceny, jsme venku třeba 2 hodky, ale skoro nikam nedojdeme..a večer cvičit, na to už nemám sílu..občas se snažím, tak začnu, pak přijde 1-2 noci, kdy skoro nespím, běžný den, práce a pak končím, už není energie další dny cvičit, zas přestanu a tak pořád dokola..

syn chodí do školky do 14 hod, ale je to s ním těžký, dělá tam problémy, tak nevim, asi budeme potřebovat nějakou speciální..

napadl mě psychoterapeut, ale bez šance, syn nesnese cizí lidi, nemá mi kdo hlídat, babičky nemáme a muž mi řekl, že jsme magor, at prostě přestanu žrát, že terapii nepotřebuji a konec, on se prostě vyhýbá být s vlastním dítětem sám, nemá na něj nervy, takže i vím, že tohle končí a budu na to sama, pre jsme, ale bojim se, jak to dám finančně..prostě jsem neustále v nervu..a do toho to jídlo a přibírání, cítím se sama špatně, fyzicky a i se ani na sebe nemůžu podívat..vůbec nevím co s tím..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24324
8.4.20 08:52

Tvůj muž je teda pěkný… než takového partnera, to raději žádného. Jak jste na tom finančně? Neměli byste třeba aspon jednou týdně zaplatit 2 hodky hlídání, že by ses někam vydala, zaběhat, zaplavat, prostě si odpočinout a vyčistit si hlavu? K tomu jídlu, jediné co prostě pomůže, je nekoupit nic, čím by ses mohla docpávat, mít tu vůli aspoň v tom krámu a nekoupit to. Najít si nějakou jinou uklidnujici činnost než je jidlo, ke které se uchýlíš, když máš čas. No a pak to chce najet na vyváženou stravu, abys měla dostatek všech živin a tělo pak nebude mít potřebu doplňovat energii sladkostma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 08:59

:hug: jak já tě chápu. Měla jsem 64 kg strašně jsem si přišla tlustá a pak přišly děti, po prvním porodu jsem zhubla v podstatě hned, byla jsem kočka, ale pak přišly deprese a hezky jsem nakynula cca na 90kg. Pak se mi narodilo druhé dítko a já zhubla zase na svoji váhu 64 kg. Jenže pak onemocnělo dítě(nevyléčitelně) rok jsem proseděla u lůžka v nemocnici, pak vypadalo 2 měsíce, že už bude dobře a nebylo… za další 2 měsíce smrt. Psychicky mě to uplně semlelo. Nyní 106 kg, já žeru na nervy, vím, že je to špatně, ale je to tak. Určitě to u tebe bude všechno dobrý, já ti budu držet palce. :hug: jen překlenout tuhle dobu a zjistit co je synem a začít na tom pracovat.

• Citovat
  • Nahlásit
7550
8.4.20 09:01

Ahoj,
máš pravdu, že to vypadá na psychickou záležitost, kde číslo používáš jako náhražku či berličku. Prostě svým způsobem závislost jako každá jiná.
Některé věci můžeš udělat sama - nahrazovat. Místo brambůrků pražená slunečnicová semínka či alespoň corn flakes (to tedy taky žádná zdravá potravina není, ale alespoň není smažená). Či si prostě upéct brambory na plátky a dát si je třeba se skolí, máslem česnekem k večeři. Místo Coly vodu s citronem. Místo uzena sýry. Více zeleniny. K televizi třeba okurku a mrkev na kolečka a k tomu si udělat dip ze zakysané smetany a koření. Už tohle udělá hodně.
A samozřejmě postupně řešit ty jednotlivé stresory. Že dopředu říkáš, že něco nepůjde (dítě s sebou u doktora), tak to je špatný přístup, ke kterému občas sklouzávám také. Dokud to nezkusí, tak nevíš, jestli to půjde nebo ne. Mě se nakonec každý rok podaří desítky věcí, které bych řekl, že nepůjdou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2742
8.4.20 09:11

Skolku menit nemusite, jestli jste tam spokojeni. Jen mu zajistete v PPP asistenta. Mate to vazne narocne. Taky se tesim az deti vecer usnou a dam si neco dobreho, ale mam docela dobry metabolismus, tak netloustnu. Jen se nemuzu zbavit asi 4 kil jako pozustatek z tehotenstvi. Mam taky podobneho syna, tak vim jake to je, ale ja mam funkcniho manzela, tak to mam o dost jednodussi. Neslo by najit spolecny zajem syna a manzela? Naucit manzela, jak s nim travit cas. Ikdyz pujdete od sebe, tak se o nej stejne bude muset treba 2 vikendy v mesici postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34458
8.4.20 09:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,

v poslední době jsme si uvědomila, že mám problém, a to jídlo a psychiku..než jsme otěhotněla, měla jsme 65 kg a to jsme přibrala a připadala si tlustá, pak mi umřela mamka, dlouho umírala, starala jsem se o ni, terminální stadium rakoviny, neměla jsme čas se ani moc najíst, unava, nevyspání, takže špatná životospráva, střídavě jsme hubla a přibírala, dny, kdy jsme skoro nejedla a dny, kdy jsme se večer ládovala vším možným..

pak jsme otěhotněla a měla rizikové a byla doma a jedla..ze smutku, z nudy, z navalu hladu, došlo to až na 93 kg..po porodu jsme zhubla na 75 kg, asi po roce a půl..pak se mi povedlo skoro na 70 kg, ale ted mám zas 82 kg..

mám problémy se synem, má 4 roky, nemluví, je agresivní, máme před sebou kolečko vyšetřené, zatim vyvojová dysfazie, možná adhd a logopedka vyslovila i podezření na PAS, je to s ním hodně těžké, nespolupracuje, jen řve, vzteká se, špatně rozumí, nemluví..špatně spí..jsme ko, do toho mám naročnou práci a muže, který absolutně rezignoval a před několika měsíci mi řekl, že na to nemá, takže vlastně čekám, kdy odejde a nechá mě v tom..

z toho všeho jsme zase začala jíst, stačí to, že mám nezdravý životní styl, ráno nestíhám snídat, pre se synem je to těžké, tak max za pochodu neco sladkeo do ruky, nesvačim, není čas, pak obed a večeře až pozdě věčěr..když syn usne, má chvilku pro sebe, na kterou se těším jak malá, sednu ke knize, k pc, či k tv a mám chviličku a mlsám, těším se na to celý den..moje jeidné štěstí, vím, zní to hrozně..syn špatně spí, takže se věčně budí, někdy má noční děsy a pak hodiny není k uklidnění, rano btzo vstává, muž nepomůže..takže jsme vyčerpaní a i těmi pamlsky doháním energii, piju hodně kafe a i jsme se naučila na limonády - colu a tak..je to celý špatně, vždy si řeknu a dost, končím s tím, vydržím to 2-3 dny, cítím se nesvá a pak stačí drobnost, horší den se synem, hádka s mužem a jedu v tom zas, párkrát už se mi stalo, že jsme cítila takové nervové pnutí, jako bych se měla sesypat a hrozně nutkání nakoupit si nezdravé potraviny a večer se s nimi ládovat a pak se cítím lepe, jenže ráno zas mizerně, že sjem selhala, takový kolotoč..snažím se chodit aspon hodně na procházky, ale se synem to jde ztěřka, každý 2 minuty problém s něčím a sceny, jsme venku třeba 2 hodky, ale skoro nikam nedojdeme..a večer cvičit, na to už nemám sílu..občas se snažím, tak začnu, pak přijde 1-2 noci, kdy skoro nespím, běžný den, práce a pak končím, už není energie další dny cvičit, zas přestanu a tak pořád dokola..

syn chodí do školky do 14 hod, ale je to s ním těžký, dělá tam problémy, tak nevim, asi budeme potřebovat nějakou speciální..

napadl mě psychoterapeut, ale bez šance, syn nesnese cizí lidi, nemá mi kdo hlídat, babičky nemáme a muž mi řekl, že jsme magor, at prostě přestanu žrát, že terapii nepotřebuji a konec, on se prostě vyhýbá být s vlastním dítětem sám, nemá na něj nervy, takže i vím, že tohle končí a budu na to sama, pre jsme, ale bojim se, jak to dám finančně..prostě jsem neustále v nervu..a do toho to jídlo a přibírání, cítím se sama špatně, fyzicky a i se ani na sebe nemůžu podívat..vůbec nevím co s tím..

Já bych mu prostě oznámila, že odcházím k lékaři. Magor je on, když tě nechá ve všem samotnou. Je to i jeho syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
8.4.20 09:22

Ahoj, odbornou radu bohužel nemám, ale chci ti aspoň vyjádřit podporu a poslat :kytka: Večerní mlsání chápu, když mám špatnou náladu, taky hledám něco dobrého. Zkus aspoň zdravější varianty - já jsem si přímo do poznámky v mobilu napsala tipy, po čem sáhnout, když mě honí mlsná: oříšky všeho druhu (to je zdravý mls plný energie), slunečnicová semínka, vařená kukuřice, ředkvičky, mrkev, jablko - snažím se mít doma pořád nějaké ovoce a zeleninu, nějaké křupavé chlebíčky. Já mám dost omezení v jídle kvůli intolerancim, ale kdybych mohla, uspokojily by mě i mléčné výrobky. Držím palce, ať je to se synem brzo lepší! :hug:

Edit: a sušené ovoce všeho druhu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat