Reakce na 1.dávku Pzizer až po 14 dnech?

1525
17.5.21 11:58

Reakce na 1.dávku Pzizer až po 14 dnech?

4/5 jsem byla na první dávce Pfizer, vzala jsem si na doporučení známé doktorky ráno léky na alergii (ty beru stejně) a hodinu před Paralen + večer před spaním další.
Do soboty žádná reakce, ani ruka nebolela.
V sobotu jsem myla okna a trochu uklízela na chalupě a večer jsem dostala zimnici, ze které se vyloupla zvýšená teplota, maximálně 37,5.
Nic jiného mi nebylo, jen ta teplota, trvalo to dva dny a pak ok.
Včera jsem dopoledne chvíli běhala na orbitreku, nic extrémního, jen 15 minut na protažení.
Večer jsem začla cítit, jak na mě zase jde zimnice, projevy jak přes kopírák jako v tu sobotu..
V noci mi teplota stoupla na 38,2, vzala jsem si léky na teplotu a až ve 4hodiny ráno cítila, jak se začínám potit a teplota odeznívá.
Teď dopoledne již mám jen 36,2.
Nic jinýho mi zas není, jen únava.
nechápu to a nikde jsem nenašla, že by očkování mělo takhle pozdní reakci.
nemáte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17523
17.5.21 12:15

@Kacatko1986 8o Léky na alergii a paralen kvůli očkování? Srandy kopec.
Ne, na 99% to není reakce na očkování, nejspíš jsi koupila nějakou virózku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 12:17

Tak mamka měla reakci až po 14 dnech - horečky (přes 39) a zimnici 3 dny. Byla u lékaře a ten to zadal do nějakého registru reakcí na vakcínu. Před tím prošla všemožná vyšetření, takže jediný závěr byl pozdní reakce na vakcínu.

• Citovat
  • Nahlásit
1525
17.5.21 12:18

@unuděná ano, doporucuje se to..
Ze kdyz si ten den pred tim vezmes lek na alergii, melo by to preventivne snizit riziko alergicke reakce.
A ten Paralen zas bolest ruky a nezadouci ucinky. Neni to jen muj vymysl - doporucuji to v ockovacim centru v IKEMu napr a i jsem to nasla vic na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
17.5.21 12:19
@Anonymní píše:
Tak mamka měla reakci až po 14 dnech - horečky (přes 39) a zimnici 3 dny. Byla u lékaře a ten to zadal do nějakého registru reakcí na vakcínu. Před tím prošla všemožná vyšetření, takže jediný závěr byl pozdní reakce na vakcínu.

Ja si taky myslim, ze to viroza neni, nikde jsem poslednich 10 dni nebyla, jsem zavrena furt doma, rizikov setkani jsem taky nemela..
A prijde mi divne, ze proste znovu se mi to stalo po fyzicke namaze..
Ale je to teda neco..
Ted jsem nasla na facebook v jedne skupine, ze slecna psala, ze tohle mela po prvni i po druhe davce, takze te pic :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17523
17.5.21 12:20

@Kacatko1986 Paralen bych i pochopila, ale léky na alergii snad jedině v případě, že už jsi nějakou alergii na očkování měla. To se takhle dopuješ u každého očkování? Páč zadek po tetanovce mě taky bolel, ale nějak mě nenapadlo, že bych si měla brát paralen :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
17.5.21 12:21

Tak možné to je, přece jenom tvůj imunitní systém momentálně pracuje na plné koule a vyrovnává se s vakcinací. Nemusí to být ani tak reakce na samotnou vakcínu, může to být i nějaká virózka, těžko říct.
A nechápu co je to za módu se rvát paralenem před očkováním. Lidi pokadění z toho, že by mohli mít chvíli zvýšenou teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22820
17.5.21 12:28
@unuděná píše:
@Kacatko1986 Paralen bych i pochopila, ale léky na alergii snad jedině v případě, že už jsi nějakou alergii na očkování měla. To se takhle dopuješ u každého očkování? Páč zadek po tetanovce mě taky bolel, ale nějak mě nenapadlo, že bych si měla brát paralen :)

no zas ale, kolikrát se chodí dospělý člověk očkovat? jednou za 15 let tetanovku, jinak neznám dospělého, co by se očkoval - jen ti, co jezdí na nějaké „extrémní“ dovolené, tak paralen a něco na alergii jednou za 15 let není nic hrozného, a teď teda očkování na covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17523
17.5.21 12:29

@LilyJane Já to právě taky nechápu, nedoporučuje se to už ani dětem. Zvýšená teplota je vlastně žádoucí reakce - ukazuje, že tělo zaregistrovalo změnu a imunitní systém maká. Totéž léky na alergii - doporučují se v případě, že má člověk nějaké další mnohočetné alergie :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
17.5.21 12:33

@unuděná ne, pred jinym ockovanim jsem leky na alergii nebrala, ale na druhou stranu vlastne jo, protoze je beru kazdy den uz nekolik let kvuli alergii stejne :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
17.5.21 12:39
@unuděná píše:
@LilyJane Já to právě taky nechápu, nedoporučuje se to už ani dětem. Zvýšená teplota je vlastně žádoucí reakce - ukazuje, že tělo zaregistrovalo změnu a imunitní systém maká. Totéž léky na alergii - doporučují se v případě, že má člověk nějaké další mnohočetné alergie :nevim:

Přesně tak. Lidi si myslí, že když mají reakci, tak je to špatné, ale přesně jak jsi psala: reakce je žádoucí. Jenom lidi jsou strašně poplašení ze všeho, že by jim chvíli nebylo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20713
17.5.21 12:44
@unuděná píše:

Pokud je alergik tak léky doporučují :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16347
17.5.21 12:55

Chová se to trochu podobně jako Covid sám, takže po „inkubační době“ k opožděným reakcím dojít může. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98464
17.5.21 12:56
@unuděná píše:

srandy kopec? mě také lékař doporučil paralén

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
17.5.21 12:59

Jestli si to správně pamatuju, tak tahle vakcína v těle pracuje přes 14 dní. Takže ano.
Urcitě bys to měla dát vědět lékaři, ať to hlásí do systému.

Btw vakcína (obecně) může způsobit i velmi pozdní reakce, u rozvoje autoiumutních záležitostí až několik let. Jen nikoho nenapadne souvislost.

Příspěvek upraven 17.05.21 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat