Reklamace spotřebního zboží

5847
2.10.14 13:55

reklamace spotrebniho zbozi

Ahoj holky poradite mela jsem pracku candy rozbila se byla v zaruce odvezli ji na servis do prahy kde zjistili ze je neopravitelna fajn v elektroworldu kde jsem ji koupila mi nabidli pracku drazsi ze nemusim nic doplatit nebo vraceni penez vzala jsem si teda novou pracku coz bylo v pondeli vcera mi ji dovezli nainstalovali a dnes pravka vyhodila pojistky nefunguje nesviti nezapne se tak jsem volala do elektroworldu s timto problem oni me hned odkazali na zarucni opravu ale ja bych chtela zbozi reklamovat za jine at si tenhle krap odvezou a daj mi nove lze to? do kolika dni?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
2.10.14 14:02

Na vrácení zboží je právní nárok jen při nákupu na dálku (přes internet).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:06
@neanonymní píše:
Na vrácení zboží je právní nárok jen při nákupu na dálku (přes internet).

aha takze s tim nic neudelam?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5730
2.10.14 14:12
@aspagi píše:
aha takze s tim nic neudelam?

Myslím, že ne. Že můžeš jen doufat, že bude také neopravitelná.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:13
@neanonymní píše:
Na vrácení zboží je právní nárok jen při nákupu na dálku (přes internet).

ted jsem se docetla na internetu ze by se to melo jit reklamovat tak ja nevim mam v tom bordel

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5730
2.10.14 14:13

Můžu se zeptat, co to je za pračku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:14
@malinika píše:
Myslím, že ne. Že můžeš jen doufat, že bude také neopravitelná.

no na internetu pisou poatup jak reklamovat a melo by to jit jen prodejci jsou neochotni a maji tisice vymluv

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:14
@malinika píše:
Můžu se zeptat, co to je za pračku?

zanussi patri to pod elektrolux

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5730
2.10.14 14:15
@aspagi píše:
ted jsem se docetla na internetu ze by se to melo jit reklamovat tak ja nevim mam v tom bordel

Reklamovat můžeš, ale oni ti nejsou povinni vrátit peníze. Můžou to vyřídit tou záruční opravou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
2.10.14 14:21
@aspagi píše:
ted jsem se docetla na internetu ze by se to melo jit reklamovat tak ja nevim mam v tom bordel
Už jsi reklamovala:
@aspagi píše: … tak jsem volala do elektroworldu s timto problem …

Reklamace je stížnost na vadu plnění.

Prodejce je povinen (pokud je reklamace oprávněná) reklamaci vyřídit buď záruční opravou, nebo (při neopravitelné vadě) vrácením peněz.

Pokud reklamaci nevyřídí do 30 dnů, jsi oprávněna požadovat stejný postup, jako při neopravitelné vadě (tedy vrácení peněz).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
538
2.10.14 14:28

Pleteš si reklamaci a odstoupení od (kupní) smlouvy.
Reklamace je právě to, že se projeví závada a ty zboží reklamuješ.
Odstoupení od smlouvy do 14 dnů je naopak možné bez udání důvodu, tedy i když je výrobek bez vady, jen ti z nějakého důvodu nevyhovuje (a na to je právě nárok jen u nákupu mimo provozovnu, nebo také „přes internet“).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:29
@eumedon píše:
Reklamace je stížnost na vadu plnění.

Prodejce je povinen (pokud je reklamace oprávněná) reklamaci vyřídit buď záruční opravou, nebo (při neopravitelné vadě) vrácením peněz.

Pokud reklamaci nevyřídí do 30 dnů, jsi oprávněna požadovat stejný postup, jako při neopravitelné vadě (tedy vrácení peněz).

aha takze nelze vymenit vyrobek za jiny i kdyz je to kratka doba?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:30
@malinika píše:
Reklamovat můžeš, ale oni ti nejsou povinni vrátit peníze. Můžou to vyřídit tou záruční opravou.

ale vem si zarucni oprava po druhym prani to je hrozny co kdyz se bude furt ta pracka rozbijet

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5847
2.10.14 14:30
@neanonymní píše:
Pleteš si reklamaci a odstoupení od (kupní) smlouvy.
Reklamace je právě to, že se projeví závada a ty zboží reklamuješ.
Odstoupení od smlouvy do 14 dnů je naopak možné bez udání důvodu, tedy i když je výrobek bez vady, jen ti z nějakého důvodu nevyhovuje (a na to je právě nárok jen u nákupu mimo provozovnu, nebo také „přes internet“).

takze odstoupit od smlouvy pri nakupu v obchode nelze?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
2.10.14 14:35

@aspagi Ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák