Co zvládá roční batole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 20:38
Roční batole a co zvládá

Dobrý den maminky. Jdu se zeptat jak jsou na tom vaši prckové ve 12 měsících. Synovi je rok a moc mě trápí, že stále nenapodobuje a to vůbec nic. Asi před 3 týdny začal říkat tata, baba a nějaká patlanina :D. Sice neříká táta cíleně, ale jsem ráda aspoň za to. Když řeknu kde je táta a jeho ségra, tak se vždy otočí. Ale opravdu mě moc trápí to napodobování.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 12 měsíců: Čas na první krůčky

Reakce:
Mallorka
Závislačka 3152 příspěvků 09.04.19 20:46

U nás 14,5 měsíce. Samostatné nechodí. Říká mama, táta, jak dělá kravicka, pejsek, auticko, kacenka, venku na psa udělá baf, baf.

Pocahonta
Kecalka 429 příspěvků 09.04.19 20:56

Každé dítě je opravdu jiné… Dcera v roce (je to už déle): Lezla, chodila kolem nábytku, uměla pár slov (máma, baba, děda), uměla paci, paci. Hrubou motorikou byla na tom lépe než s tou jemnou. U syna to bylo přesně naopak - v roce nelezl, nechodil. Uměl ale více slov (mama, baba, auto, balón, deda, jak děla pejsek, kravička, ovečka,…). Paci, paci, jak je velký. Oba dva ukazovali.
Může se to zlomit ze dne na den.

Kriss Tina
Extra třída :D 10087 příspěvků 09.04.19 20:58

Každé dítě je jiné, syn v tomhle věku běhal, jezdil na odrazedle a kdesi cosi, ale nějaké opakování, rikani mama, táta neexistovalo.

Aduš8
Závislačka 4416 příspěvků 09.04.19 21:03

Náš syn je na tom taky líp pohybově, do 16 měsíců neexistovalo ho něco naučit, okamžitě se vztekal. Zato si uměl vylézt na vysokou jídelní židličku, navlékat kroužky na tyčku, vkládat vkládačky,lezl na klouzačku a prolejzačky pro daleko větší děti. A teď (17m) se během dvou dnů naučil zvuky pěti zvířat, uklidí si po sobě všechno, co mi vykrámuje z linky, jde si vyhodit plenu a pomáhá při oblékání. Přišlo to skokově. Dej mu čas, každé dítě je fakt jiné. Nejhorší je srovnávat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 21:16

@Aduš8 syn sice ještě nechodí, ale všude vleze… na gauč, postel atd. Bohužel leze dolů popředu :roll: . Snad brzo začne něco opakovat. Moc děkuji, že jste napsala :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 21:18

@Pocahonta vidím, že prckové jsou opravdu každý jiný. Já se snažím každý den vše opakovat a nic. Už si říkám jestli nedělám něco špatně já :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 21:20

@Kriss Tina mohu se zeptat, kdy váš prcek začal ukazovat a dělat paci paci atd.? Řešila to vaše doktorka na roční prohlídce?

Aduš8
Závislačka 4416 příspěvků 09.04.19 21:20
@Anonymní píše:
@Aduš8 syn sice ještě nechodí, ale všude vleze… na gauč, postel atd. Bohužel leze dolů popředu :roll: . Snad brzo začne něco opakovat. Moc děkuji, že jste napsala :)

To dělá úplně každé dítě. Taky to bral nejdřív po hlavě. Když to zkoušel, jen jsem ho otočila nohama napřed. Opakovala to pořád dokola a nakonec to pochopil. Začal chodit už v deseti měsících. Kolem roka teprve začal dělat paci paci. S mluvením je pozadu, protože manžel je cizinec, mluvíme s ním dvěma jazyky. Taky pořád poslouchám, jak jsme v jeho věku už mluvili, chodili na nočník a podobně. Jedním uchem tam, druhým ven. Řekla bych, že jsou děti, které, až když si jsou jisté v pohybu a na vše přijdou, tak je teprve začne zajímat učení a hraní s hračkami.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 21:24

@Aduš8 s tím i souhlasím. Náš prcek je střela… on se nezastaví. Odpočívá jen když spí a nebo když si ho vezmu na ruku a v kočárku. Ale v kočárku ho to už moc nebaví, protože chce chodit, ale ještě to neumí sám. Dělá jen 3 krůčky. Tak snad až začne chodit, tak už se rozjede :D

Russet
Neúnavná pisatelka 15749 příspěvků 09.04.19 21:38
@Kriss Tina píše:
Každé dítě je jiné, syn v tomhle věku běhal, jezdil na odrazedle a kdesi cosi, ale nějaké opakování, rikani mama, táta neexistovalo.

Asi tak. Paci paci ho nudilo, radši lezl, běhal a rozebíral. Mluvit začal až později, kdy jiní už mluvili. Nyní jsem ráda, když na vteřinu zmlkne a když usne.

luca241
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 09.04.19 22:27
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky. Jdu se zeptat jak jsou na tom vaši prckové ve 12 měsících. Synovi je rok a moc mě trápí, že stále nenapodobuje a to vůbec nic. Asi před 3 týdny začal říkat tata, baba a nějaká patlanina :D. Sice neříká táta cíleně, ale jsem ráda aspoň za to. Když řeknu kde je táta a jeho ségra, tak se vždy otočí. Ale opravdu mě moc trápí to napodobování.

Dcera nenapodobovala vůbec nikdy nic.nezvatlala.byla „němá“.když něco chtěla ,chytla mě za ruku a dotáhla kam potřebovala.Pouzivala jen -mami,tati, babi a dědy.Rozumela ale nadstandardne(např. -prosim ,přines mi že spodního šuplíku v ložnici kapesníky apod.).Takto "němá byla do 2 let.Pak začala mluvit ve větách , souvětích,…Je ji 6 a je to mimořádně nadané a chytré dítě ( nejen dle mě,dle vsech a potvrzeno PPP) .Ne každý má standardní vývoj.A co je vlastně standardní?Pokud reaguje,nějak komunikuje ,je pohodové živé dítě ,tak kašli na to zatím a dej mu čas .Někomu to trvá dýl ,někdo zas zvládá to a druhý neco jiného.btw má dcera měla do 2 let plinku ,na noc dokonce do 4 let.Kazdy potřebuje svůj čas.

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 09.04.19 22:43

Dcera má 16 měsíců. Cvičenou opičku jsem z ní nikdy nedělala, zamávat a paci paci uměla před prvním rokem protože ji to cíleně učil táta a babička. Když jsem jí jednou, cca kolem 14 měsíců vykládala ukazovací říkanku, kterou občas viděla v pořadu v televizi, tak jsem nestíhala zírat, že mi ji celou bezchybně odukazovala :mrgreen: Velmi dobře rozumí, takže je to v podstatě taková malá houba, nasává dovednosti a informace, aniž by hnula brvou ( říká jenom máma, cici, mňau a hů - sova), a pak mě vždycky něčím překvapí. :mrgreen: Chodit začala až v 15 měsících, zato jemnou motoriku má docela obratnou. Každé dítě je individuál.

Kriss Tina
Extra třída :D 10087 příspěvků 10.04.19 08:49
@Anonymní píše:
@Kriss Tina mohu se zeptat, kdy váš prcek začal ukazovat a dělat paci paci atd.? Řešila to vaše doktorka na roční prohlídce?

Dr neřešila, prostě to bere že se každé jinak vyvyji. On ani na 3 lete prohlídce nechtěl pořádně spolupracovat v takových těch aktivitách jako ukazovani barev a obrázků. Ukazovat se přiznám vůbec netuším, paci paci nedělal snad nikdy. Nějaké máma, táta, bábi začal zvatlat kolem 15 měsíců, ale konkrétně že by tím myslel přímo třeba mě tak to později. Zvuky zvířat uměl nějak před 2 rokem, pořádně se rozmluvil až ve školce. On celkově byl pozadu s komunikací, ale zas hodně nadaný pohybově.

Váš příspěvek
Reklama