Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Slečně na hlídání bych teda něco řekla. Každé dítě je jiné, malému je 14 měsíců a podle ní by taky asi nic neuměl.. chodí, to jo, ale zase trvalo než se vůbec začal plazit, lézt. Podle doktorky je naprosto v pořádku. Ukazuje, říká máma, táta, teta, bába, ale že by věděl o koho jde si nemyslím (když manžel přijde z práce syn řve „máma máma“
) 30 slovům teda nerozumí ani zdaleka. Vykašli se to, máš šikovnou dceru. ![]()
Nemáš za paní na hlídání moji tchýni?
My jsme jednojazycna rodina, ale žili jsme v zahraničí, když byly starší děti malé, oba dva v roce neříkali NIC. Starší se pomalu rozmlouval kolem dvou až tří, mladší neřekl nic do tří let, pak začal mluvit ve větách. Starší je teď premiant ve škole, mladší je ještě předškolák, ale je velmi šikovný. Máš šikovnou holčičku, buď ráda.
Mluvit začne, až se jí zcela vytvoří a propojí recove centrum, každé dítě to má trochu jinak a nijak to nesouvisí s inteligencí… a podle mě ani to, že ma někdo VŠ není zárukou přirozené inteligence, obzvlášť v dnešní době…
Pani, co ji hlida, asi moc zkusenosti nema? Syn v roce neumel ani pulku toho, co tva holcicka a je normalni ![]()
@Studie syn v roce rikal „be“, znamenalo to „bac“ a mozna umel „tata“, to si nejsem jista.
@Studie píše:
@Baruunečka dekuji za odpoved. Takže vaše dcerka má konkrétní 2 slova. Naše prave nic.
Vsak jste trijazycni, ne?
Moje dítě v roce z toho neumělo téměř nic, ani ten nábytek ještě neobcházelo, začínalo lézt…Moc netuším, co byste po prckovi ještě chtěli…
@Celina píše:
Proč je dnes módní trend hledat na dítěti aspoň jednu diagnózu?
Chůvu bych vyměnila a zablokovala servery s tabulkami na vývoj dětí + nechala malou prožívat šťastné dětství
Naprosto souhlasím ![]()
@Studie ahoj syn to nedohnal -porad je opoždenej- měl ted odklad. mentálně ne. ale proste blbě mluví.počítá třeba na 3.třídu. ale mam u nej podezření na nakou poruchu-má víc problemu.Akorat čekám až nastoupí do školy nechci ho tahat po psychiatrech. Ale prosimte syn ve 3 letech měl plínky a ukazoval a dělal zvuky… dcera ted v roce a pul říká máma a tata a považuji ji za zazrak
v roce dítě nic umět nemusi
Krásný den, mám takový dotaz synovi bude příští týden rok, obchází okolo nábytku, jediný co říká tak táta a pak ty svoje slabiky kterým teda moc nerozumím. Vyhraje si hodně sam, ale jak po něm chci aby dělala paci paci, nebo jak je velký, papá, tak to dělat nebude, otočí se a dela si svoje. Když mu ukazuji zvířátka jako například ze kočička děla mnau, tak tu knížku mi zavíra🙈 už jsem docela bezradna, jelikož se mu hodně věnuji, ale on proste nechce
@Nutik píše:
Krásný den, mám takový dotaz synovi bude příští týden rok, obchází okolo nábytku, jediný co říká tak táta a pak ty svoje slabiky kterým teda moc nerozumím. Vyhraje si hodně sam, ale jak po něm chci aby dělala paci paci, nebo jak je velký, papá, tak to dělat nebude, otočí se a dela si svoje. Když mu ukazuji zvířátka jako například ze kočička děla mnau, tak tu knížku mi zavíra🙈 už jsem docela bezradna, jelikož se mu hodně věnuji, ale on proste nechce
tak ho nechej, ne? Az bude chtit, prijde.
@warita no já mě by to nevadilo, ale teta mi řekla, ze by měl něco umět, tak jsem nad tím začala přemýšlet
@Nutik píše:
@warita no já mě by to nevadilo, ale teta mi řekla, ze by měl něco umět, tak jsem nad tím začala přemýšlet
je mu rok, to co si popsala je normalni rocni dite. Hraj si s nim, mazli ho a nedrezuruj ho, je to tvoje detatko, ne cvicena opicka. ![]()
@warita přesně tohle jsem ji řekla, ale ona ho srovnává se svým vnukem, který je chytrý. Stačí mu to vše jednou říct a pamatuje si to. Ale je pravda, ze cokoliv mu řeknou, tak udělá jak cvicena opice, sam od sebe to neudělá.