Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Anonymní píše:
Dobry den, mám cerstve roční holčičku, jsem nervozni, ze nic neumí. Obchází okolo nábytku. Ukazuje prstem. Umí ukázat “jak je veliká” a “paci paci”. Rozumí asi 30 slov (mléko, vodička, televize, názvy hracek), když se ji zeptám, kde je napr hračka pejsek, tak ho najde a zvedne nad hlavu. Rada mícha vareckou a potom všechny plysaky krmí. Tuto hru jsem ji ukázala já a ona ji opakuje. Na pokyn “dej” a položí na natazenou ruku hračku. Nebo udělá hájí. Nic neříká (žádné slovo), kromě slabik. Jsme trijazycna rodina. Poslední dobou se hodne vzteka. Paní, co ji hlídá mi dnes řekla, ze podle ni je opozdena nebo má nějaký jiny problém třeba autismus. Prosím poradte mi. Jsem nešťastná. Dekuji vám.
a co by měla umět jeste ?? mám skoro dvouletou holku a neumi ani to co píšeš.. syn byl v tomto stavu ve 3 letech. ale syn opožděný je to ano. Ale u ročního dítěte je to docela dost bych řekla.
Ve vícejazyčných rodinách je normální, že dítě začne mluvit později.
Vaše holčička je naprosto v pořádku. Žádný autismus, proboha. Nevím, kde to ta vaše paní na hlídání sebrala. Buďte v klidu a paní neposlouchejte. Ok?
Proboha a co bys po ní ještě chtěla? Počty do 10 a abecedu? Normálni roční dítě
Tak paní co jí hlídá pošli slušně do zadele.
Co přesně chceš po ročním dítěti?
aby umělo barvy a napočítat nejméně do 10 a to ve všech třech jazycích?
To co popisuješ je dle mě zcela normální zdravé dítě
ba naopak šikovné.
Takže se vůbec nestresuj.
Klííd, autistismus ve hře klidně může být, ale utrčitě ne proto, že v roce ‚nic neumí‘. Dej tomu čas, ještě je brzy na nějké diagnózy.
Jedno moje dítě v roce nevstávalo, nemluvilo, bylo úplně pozadu. Chodit nakonec začalo až v roce a čtvrt, mluvit ve čtyřech a dneska je na gymplu a je dost sportovně nadané.
Prostě klíííd, užívej si batolete a vydrž.
Paní co ji hlídaá měla nebo má své děti? Je to naprosto normální v roce.
a co by jako měla vědět?? Velkou násobilku?
Pro zachování duševního zdraví vašeho dítěte bych doporučila změnit paní na hlídání…
@axelina dobry den. A jak je na tom Vás syn teď? Dohnal to? Dekuji za odpoved. Mám už jedno dítě (chlapce) a ten brzy mluvil. A teď ta chuva. Prý jsou všechny děti co hlídá mnohem dal než moje dcerka ![]()
Příspěvek upraven 09.11.18 v 19:01
Pani na hlidani toho asi moc o detech nevi…coz je dost zvlastni
Je uplne v klidu, se niceho neboj, normalni dite.
@Poštolka J prave ze syn mluvil brzy a dobře. Byl moje první dítě.
@Studie náš syn začal mluvit až téměř ve 4 letech. Dnes mu je 5,5 a huba se mu nezavře. U dětí platí jedno svaté pravidlo - nikdy nesrovnávej! Pozoruj, ale nesrovnávej ![]()
Moje dítě v roce na tom bylo tak nějak stejně a já si naopak říkala, že je dost napřed.
![]()
Dobry den, mám cerstve roční holčičku, jsem nervozni, ze nic neumí. Obchází okolo nábytku. Ukazuje prstem. Umí ukázat “jak je veliká” a “paci paci”. Rozumí asi 30 slov (mléko, vodička, televize, názvy hracek), když se ji zeptám, kde je napr hračka pejsek, tak ho najde a zvedne nad hlavu. Rada mícha vareckou a potom všechny plysaky krmí. Tuto hru jsem ji ukázala já a ona ji opakuje. Na pokyn “dej” a položí na natazenou ruku hračku. Nebo udělá hájí. Nic neříká (žádné slovo), kromě slabik. Jsme trijazycna rodina. Poslední dobou se hodne vzteka. Paní, co ji hlídá mi dnes řekla, ze podle ni je opozdena nebo má nějaký jiny problém třeba autismus. Prosím poradte mi. Jsem nešťastná. Dekuji vám.