Roční dítě nic neumí. Měl to někdo také tak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 18:39
Roční dítě nic neumí. Měl to někdo také tak?

Dobry den, mám cerstve roční holčičku, jsem nervozni, ze nic neumí. Obchází okolo nábytku. Ukazuje prstem. Umí ukázat “jak je veliká” a “paci paci”. Rozumí asi 30 slov (mléko, vodička, televize, názvy hracek), když se ji zeptám, kde je napr hračka pejsek, tak ho najde a zvedne nad hlavu. Rada mícha vareckou a potom všechny plysaky krmí. Tuto hru jsem ji ukázala já a ona ji opakuje. Na pokyn “dej” a položí na natazenou ruku hračku. Nebo udělá hájí. Nic neříká (žádné slovo), kromě slabik. Jsme trijazycna rodina. Poslední dobou se hodne vzteka. Paní, co ji hlídá mi dnes řekla, ze podle ni je opozdena nebo má nějaký jiny problém třeba autismus. Prosím poradte mi. Jsem nešťastná. Dekuji vám.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 12 měsíců: Čas na první krůčky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 3 inzeráty 09.11.18 18:40
@Anonymní píše:
Dobry den, mám cerstve roční holčičku, jsem nervozni, ze nic neumí. Obchází okolo nábytku. Ukazuje prstem. Umí ukázat “jak je veliká” a “paci paci”. Rozumí asi 30 slov (mléko, vodička, televize, názvy hracek), když se ji zeptám, kde je napr hračka pejsek, tak ho najde a zvedne nad hlavu. Rada mícha vareckou a potom všechny plysaky krmí. Tuto hru jsem ji ukázala já a ona ji opakuje. Na pokyn “dej” a položí na natazenou ruku hračku. Nebo udělá hájí. Nic neříká (žádné slovo), kromě slabik. Jsme trijazycna rodina. Poslední dobou se hodne vzteka. Paní, co ji hlídá mi dnes řekla, ze podle ni je opozdena nebo má nějaký jiny problém třeba autismus. Prosím poradte mi. Jsem nešťastná. Dekuji vám.

a co by měla umět jeste ?? mám skoro dvouletou holku a neumi ani to co píšeš.. syn byl v tomto stavu ve 3 letech. ale syn opožděný je to ano. Ale u ročního dítěte je to docela dost bych řekla.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 09.11.18 18:42

Ve vícejazyčných rodinách je normální, že dítě začne mluvit později.

sportka
Stálice 86 příspěvků 09.11.18 18:42

Vaše holčička je naprosto v pořádku. Žádný autismus, proboha. Nevím, kde to ta vaše paní na hlídání sebrala. Buďte v klidu a paní neposlouchejte. Ok?

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 18:42

Proboha a co bys po ní ještě chtěla? Počty do 10 a abecedu? Normálni roční dítě

Jannys
Kelišová 6509 příspěvků 09.11.18 18:43

Tak paní co jí hlídá pošli slušně do zadele.
Co přesně chceš po ročním dítěti? :think: aby umělo barvy a napočítat nejméně do 10 a to ve všech třech jazycích?
To co popisuješ je dle mě zcela normální zdravé dítě ;) ba naopak šikovné.
Takže se vůbec nestresuj.

SAJ
Závislačka 3198 příspěvků 09.11.18 18:44

Klííd, autistismus ve hře klidně může být, ale utrčitě ne proto, že v roce ‚nic neumí‘. Dej tomu čas, ještě je brzy na nějké diagnózy.
Jedno moje dítě v roce nevstávalo, nemluvilo, bylo úplně pozadu. Chodit nakonec začalo až v roce a čtvrt, mluvit ve čtyřech a dneska je na gymplu a je dost sportovně nadané.
Prostě klíííd, užívej si batolete a vydrž.

Lamátko
Závislačka 2529 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 18:46

Jé neboj naše malá taky byla taková a dnes je moc šikovná

janablizkova
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 09.11.18 18:48

Paní co ji hlídaá měla nebo má své děti? Je to naprosto normální v roce.

neila
Extra třída :D 10805 příspěvků 09.11.18 18:48

a co by jako měla vědět?? Velkou násobilku? :roll: Pro zachování duševního zdraví vašeho dítěte bych doporučila změnit paní na hlídání…

Studie
Kecalka 121 příspěvků 09.11.18 18:52

@axelina dobry den. A jak je na tom Vás syn teď? Dohnal to? Dekuji za odpoved. Mám už jedno dítě (chlapce) a ten brzy mluvil. A teď ta chuva. Prý jsou všechny děti co hlídá mnohem dal než moje dcerka :,(

Příspěvek upraven 09.11.18 v 19:01

Lenka_Hal
Kelišová 5721 příspěvků 09.11.18 18:52

Pani na hlidani toho asi moc o detech nevi…coz je dost zvlastni :zed: :think: Je uplne v klidu, se niceho neboj, normalni dite.

Studie
Kecalka 121 příspěvků 09.11.18 18:54

@Poštolka J prave ze syn mluvil brzy a dobře. Byl moje první dítě.

neila
Extra třída :D 10805 příspěvků 09.11.18 18:55

@Studie náš syn začal mluvit až téměř ve 4 letech. Dnes mu je 5,5 a huba se mu nezavře. U dětí platí jedno svaté pravidlo - nikdy nesrovnávej! Pozoruj, ale nesrovnávej :kytka:

marg
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 09.11.18 18:55

Moje dítě v roce na tom bylo tak nějak stejně a já si naopak říkala, že je dost napřed. :think: :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >