Scrable X Scrable junior

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
893
24.9.21 16:18

Scrable X Scrable junior

Zdravím, prosím o radu ohledně hry Scrable. Na trhu jsem našla Scrable standardní a Scrable junior. Pokud jsem správně pochopila, tak rozdíl je primárně v tom, že Junior má predtistena slova. Syn nastoupil do druhé třídy, to už můžu koupit ten standardní? Nemám zkušenosti s touto hrou. Předem díky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26012
24.9.21 17:11

A opravdu potřebuješ mít doma hru scrable? My ji doma máme a vytáhli jsme jí pouze loni, když měla dcera ve škole skládat slabiky, tak se mi s ní manipulovalo líp než s papírovými písmenky. Jinak ji nehrajeme, protože děti na dospěláky nemají a celkově to není oddychová hra pro zábavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
24.9.21 17:41

Měli sme doma hru Kris/kros což je velmi podobna hra..rodiče ji kupovali když sme byli na druhém stupni…brácha ji hral jen párkrát já s rodiči a kamarady víc..celkově nás to zabavilo asi tak na půl roku cca jednou za týden sme ji vytahli..ale byli sme už starší no… Kamarádka měla doma Scrabble junior a hráli sme to s jejím mladším braskou (my druhý stupeň on 2/3 třída)…nás to nebavilo protože to bylo moc snadný, jeho to nebavilo protože prohrával…možná kdyby k sobě měl stejně staré parťáky tak by ho to bavilo…ale byl v naší skupince nejmladší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13986
24.9.21 17:56

My bychom hráli pořád, ale není čas.
Soupeři musí být ale vyrovnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
24.9.21 18:14

Za me jsou všechny junior verze úplně na houby. Jako pro menší dítě ok, ale když si chce člověk fakt zahrát, tak je to k ničemu, dospělého to spíš otravuje a dítě pak kňourá, když prohrava. Náš šestiletý syn si radši zvolí klasické hry, Scrabble teda nemáme to nebaví nikoho, ale celkově od všeho, ty dětské verze jsou hrozně snadné a rychlé. Takže berem klasické verze a max třeba čtu kartičky, když dítě neumí číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
24.9.21 18:32

Junior neznám, nemůžu srovnávat. Scrabble jsme dostali, když jsme byli na druhém stupni, a k tomu i slovník spisovné češtiny. Nás to bavilo a není pravda, že děti to nebaví, že prohrávají. Naopak, s přehledem jsme to dospělákům natřeli, byla to legrace, teda až na hraní s mojí mámou, která tak dlouho přemýšlela, že jsme museli zavést časový limit. Někoho to baví a někoho ne, to je asi jako se vším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27100
24.9.21 18:33

@z1908 Kup už standart.

Edit: Ale souhlasím s Asperou, že na trhu je bambilion mnohem zajímavějších her pro osmileté dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21421
24.9.21 18:46

Za mě, já bych koupila už standard, vnuk se synem na chatě chytli Scrabble, když vnuk už chodil do první třídy.
Hrajeme ve složení, vnuk 8 let, syn 11, neteř 10, moje sestra a maminka.
Samozřejmě nikdy všichni, to ani nejde. Vnuk je většinou první nebo druhý, radí i ostatním, když si nevědí rady.
Máme ale také i jiné deskové hry, které si hrají sami. Scrabble hrajeme než jdou ležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
24.9.21 19:29

Moc díky všem za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
24.9.21 19:31

@Aspera já bych si ji ráda vyzkoušela. Samozřejmě s manželem. Se synem bude mít hra jinou úroveň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26012
24.9.21 20:17
@z1908 píše:
@Aspera já bych si ji ráda vyzkoušela. Samozřejmě s manželem. Se synem bude mít hra jinou úroveň

Zkusit můžeš. Je pravda já nejsem jazykově nadaná takže když už v tomto duchu hru, tak sáhnu po Abaku. A po celém dni ve škole si pak radši vytáhnu něco, kde nemusím tak moc myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11998
24.9.21 21:58

Já scrabble miluju. Ale Junior verzi nedoporučuju, není tak kvalitní, chybí v ní stojánky na písmenka, v pravidlech je, že se losuje pouze 5 písmen, takže paradoxně se z toho dětem skládají slova podstatně hůř. A ta verze hry, kde už jsou předtištěná písmena na jedné straně, tak ta je tak na jedno zahrání, pak už to děti nebaví.
Já s dětmi někdy hraju už klasický, ale nepočítáme hodnoty písmen, ale vypisujeme bodové prémie např. za část lidského těla, za něco, co najdou ve třídě apod. Potom se děti řežou smíchy, když se např. dohadují, že slovo PRD je část lidského těla.
Preferují jiné hry (Port Royal, Carcassone, Dixit), ale i ty hrátky s písmeny je docela baví. Po zaplnění pole se snažíme vymyslet příběh, ve kterém použijeme slova z hrací desky, u toho se taky docela nasmějeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24645
25.9.21 07:46

Jestli hru s písmenky, tak Bananagrams, od Mindoku tuším.
S mírně poupravenými pravidly si i prvňáček zahraje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21421
26.9.21 22:47
@z1908 píše:
@Aspera já bych si ji ráda vyzkoušela. Samozřejmě s manželem. Se synem bude mít hra jinou úroveň

Já nemyslím, že bude mít jinou úroveň. Hrajeme Plus, ne Klasik, takže tam toho je daleko více. V Klasiku jdou jen slova v prvním pádu, v Plusu jdou všechny pády. A kolikrát je opravdu vnuk lepší, momentálně dnes, než šel ležet, tak zase vyhrál.
Hrál manžel, syn, vnuk a moje maminka.
Pro ně to je dokonalá příprava na češtinu, dobré tvary slov, měkké i a tvrdé y.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat