Sephora - poškozená zásilka

11453
29.8.20 08:01

Sephora - poškozená zásilka

Devcata (i kluci), mate zkusenost s vracenim poskozene zasilky kupovane pres eshop Sephora?
Jde mi o to, ze v neporusene krabici mi prisla poskozena paletka ocnich stinu, ktera nebyla nejlevnejsi. Chtela jsem si doprat luxus, a jsem z toho smutna :,(
Uz jsem si stahla formulare pro vraceni zasilky z duvodu jejiho poskozeni a s navrhem na vymenu za neposkozenou, mailem jsem zaslala na zakaznicky servis i fotografie poskozene paletky. Chteji i fotky krabice (vyfotim, neni problem), ale pozaduji, abych to v te same krabici (ktera je obrich rozmeru, tech paletek by se tam vlezlo asi 10 :cert: ) a me se nechce platit zbytecne vysoke postovne, kdyz bych to mohla poslat jako rozmerove mensi zasilku :nevim: Ani nevim, jestli mam v tomto pripade narok, aby mi naklady s vracenim uhradili, kdyz je duvod k vraceni relevantni.
Nevite, zda by se to dalo vratit na prodejne? I kdyz cestu tam neplanuji, nejblizsi Sephoru mam 60 km :? Tato paletka bohuzel je pouze online, takze zakoupeni nebo vymena na prodejne neni mozna :?

Dekuji za zkusenosti. Jde mi o zkusenosti se Sephorou, ne o teorii :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13328
29.8.20 08:17

@cecetka ja osobně vracela v původní krabici, náklady s tím spojené jsem uhrazene nedostala. Jen mi vyměnili zboží. Ale už je to cca 3 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4825
29.8.20 08:32

Vracela jsem take v puvodni krabici, postovne mi uhradili, ale musela jsem je upominat. To vraceni je v Sephore opravdu priserne. Nevim jak ted, ale reklamace z eshopu nesla vratit na prodejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
29.8.20 08:32

Ahoj, delam se zasilkama denne :) pokud nebyla krabice poskozena - jakozto za rozbity obsah je zodpovedny odesilatel, ktery to zbozi spatne zabalil, mela bys trvat na tom, ze je to jejich chyba a chtit po nich nahradu za postovne.. pokud ti to vezla ppl, dpd nebo jina spolecnost, existuje tzv vymenny balik, tudiz kuryr ti priveze novy balik, ty mu das to rozbite zbozi, on si na to placne stitek a doprava do firmy jde na naklady odesilatele… pripadne by si Sephora mela zazadat u kuryra o svoz tve zasilky a po vyrizeni reklamace by ti samozrejmne na sve naklady meli poslat novou zasilku, lepe zabalenou :) normalne bych se jich na hulvata zeptala, co za paragraf jim umoznuje chtit po tobe vraceni zbozi na tve naklady, proste ty jsi zakaznik, oni to spatne zabalili, tak at se staraji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
29.8.20 11:25

Pri reklamaci by dle zakona mel byt povinny postovne hradit prodejce.. Cituji „89/2012 Sb., občanského zákoníku, platí, že máte právo na náhradu nákladů spojených s reklamací, typicky poštovné… Ustanovení obchodních podmínek, že náklady na zboží určené k reklamaci hradí kupující, je do jisté míry pravdivé, protože v prvé řadě náklady nesete Vy a poté máte právo na jejich proplacení“

Ja jsem takhle reklamovala bundu u Bonprix, protoze prisla a mela jeden rukav zasity, nesla prostrcit ruka. Ale musela jsem se jim pak ozvat ja s kopii podaciho listku a zadosti, ze chci dle zakona proplatit postovne (bylo pres 100 Kc) a proplatili mi to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11453
29.8.20 13:39

Dekuji za reakce :)
Na zakaznicke lince mi rekli, ze zpetnou dopravu nezajistuji, ale mam jim poslat naskenovany podaci listek, castku mi pry zapoctou jako online kredit :?
Pry mi vrati penize za zbozi a ja si ho budu muset (pokud ho chci) objednat znovu s tim, ze castene se uhrada provede z toho online kreditu. Pritom ve formulari pro vraceni zbozi majii moznost vymeny za novy produkt, ale to jim pry jeste nefunguje :nevim: No snad jim nebude trvat dlouho, nez mi penize vrati.
Nerada kupuji krehke veci pres net, ale ABH nikdo jiny neprodava a kontretne tato paletka se prodava jen online. Ach jo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4388
29.8.20 13:48
@cecetka píše:
Dekuji za reakce :)
Na zakaznicke lince mi rekli, ze zpetnou dopravu nezajistuji, ale mam jim poslat naskenovany podaci listek, castku mi pry zapoctou jako online kredit :?
Pry mi vrati penize za zbozi a ja si ho budu muset (pokud ho chci) objednat znovu s tim, ze castene se uhrada provede z toho online kreditu. Pritom ve formulari pro vraceni zbozi majii moznost vymeny za novy produkt, ale to jim pry jeste nefunguje :nevim: No snad jim nebude trvat dlouho, nez mi penize vrati.
Nerada kupuji krehke veci pres net, ale ABH nikdo jiny neprodava a kontretne tato paletka se prodava jen online. Ach jo :?

To mají dost blbé, že jim to nefunguje, to by ČOI vážně nezajímalo. Legislativa je nastavená jasně. I to vrácení na kredit není v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11453
29.8.20 14:18
@bertoldina píše:
To mají dost blbé, že jim to nefunguje, to by ČOI vážně nezajímalo. Legislativa je nastavená jasně. I to vrácení na kredit není v pořádku.

Neni, no. Ale spis me mrzi, ze to byl darek, ktery si opravdu preji. A kdo vi, kdy (a zda vubec) ho s jejich pristupem budu mit :?
Pritom nejjednodussi je, jak to dela spousta jinych eshopu, poslete to zpet a my vam obratem zasleme nove zbozi.
Tak snad to nejak klapne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4388
29.8.20 20:12

@cecetka To úplně chápu, člověka to otráví daleko víc, než kdyby to byla žehlička. Kdybys potřebovala nějak nasměrovat z hlediska legislativy, tak se ozvi. Ale moc přeju, ať ne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
30.8.20 09:14

@cecetka Ja jsem si tam ted taky objednavala tu pigmentovou paletku ABH, protoze sleva docela velka ze jo… Nastesti prisla neposkozena..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11453
2.9.20 07:31

@Kacatko1986 A jaka je? :)

Vcera mi potvrdili vraceni penez. Castku za postovne pripsali jako online kredit, tak jsem hned po obede paletku objednala znovu. Snad druhy pokus vyjde. Jen jim dlouho trva, nez zbozi doruci (momentalne je zasilka na depu v Polsku 8o ) :? Dam vedet :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11453
3.9.20 14:57

Druhy pokus se zdaril. Paletka byla odeslana z Polska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama