Šetření s Debrou Morgan

15523
17.2.21 20:03

Šetření s Debrou Morgan

Zdravím!
Jak ušetřit je v této době velké téma a nikde tu není dlouhodobě odpovídající diskuse.
Tak jsem se rozhodla založit diskusi o šetření (né nutně jen o jídle) sama. V minulosti už tu pár šetřících diskusí bylo, ale buď vyšuměly do ztracena nebo se z nich staly uzavřenky a pak taky nesmíme zapomenout na evergreen jídelníček bude :mrgreen:!

Často dělám unáhlená rozhodnutí, kdy se rychle pro něco nadchnu/rozhodnu a… a pak mi to moc dlouho nevydrží :lol: Dnes jsem se rozhodla vejít se do 1000 (max.1500) korun na jídlo na týden (od středy do úterý večer). Není to z důvodu, že bychom neměli více peněz. Je to prostě můj hec. Nikdy jsem neměla takto pevně danou částku a chci to vyzkoušet.

Neplánuji kupovat maso, který ne mě z chlaďáku mává a doma mi jde z tašky naproti. Ani čekat až mi dojde sůl. Ani fotit talíře nebo se hádat kolik stehen má kuře. Máme nějaké naše zažité stravování, které je řekla bych úplně průměrné, ani extra zdravé, ani vyloženě nezdravé a nebudu ho úplně překopávat. Ale určitě utrácíme za zbytečnosti.

Něco k naší domácnosti. Mám manžela a syna (rok a půl), manžel si přes týden zařizuje jídlo sám (snídaně, svačiny, oběd). Občas si bere něco z domu (pomazanku, buchtu…). Na to má jiné peníze. Přes týden vařím teplé večeře, částečně pozustatek z dřívejška kdy jsme ne vždy měli teplý oběd přes den + manželova fyzicky náročná práce, kdy se večer prostě potřebuje najíst. Velmi často jíme jídlo více dní a ne, opravdu nám to nevadí. Ne vždy máme k obědu i polívku. Syn jí často to co my, pokud to je vhodné (ne, smažák mu opravdu nedávám), pokud ne dostane buď oddělanou porci z předešlého dne nebo rybu s kaší. Nakupujeme převážně v lidlu a kauflandu. Občas objednám nákup z tesca. Ráda peču, pečivo i sladké.

Já nepotřebuji, abyste mi psali, kolik jídel se dá udělat z jednoho kuřete a že luštěniny jsou levný, to vím. Jídelníček si poskládám sama. Samotnou mě zajímá, jestli se do toho litru vlezem. A ráda uvítám inspiraci od vás a určitě nejen já! Co zrovna vaříte, co budete vařit, kde mají květák v akci (protože ten miluju a pojedu si pro něj kamkoli)…

Diskuse má sloužit jako inspirace pro všechny, oddych, nápady na levná jídla, tipy na výhodné nákupy, ale nemusí být jen o žrádle. Víno. Víno je taky dobrý téma :pankac:… :kytka:

Tak. Konec výblitku. Sama jsem se v tom ztratila. :P
Do komentáře napíšu co plánujeme vařit v budoucích dnech.

Příspěvek upraven 17.02.21 v 20:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19625
17.2.21 20:05

Mužů se přidat? Snad tu nezamava křídly růžový pták :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15523
17.2.21 20:07

Zítra: oběd: nepálivé chilli con carne s rýží, večeře prejt s brambory chlap a já ještě nevím
Pátek: oběd nevím, večeře: páteční podpora restaurací
Sobota: oběd: řízky s bram. salátem, večeře zbytek od oběda(haha) a palačinky
Neděle: ragu s bramborovou kaší, večeře míchaný vajíčka, pečivo, zelenina
Pondělí: to co bylo v neděli na oběd Úterý: hrachová kaše s nějakym masem, chleba, bude i ve středu.

Vyhrazuji si právo na změnu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15523
17.2.21 20:09
@jahuhudka píše:
Mužů se přidat? Snad tu nezamava křídly růžový pták :jazyk: :mrgreen:
:mavam: ty jsi všude doma ne? :P
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19625
17.2.21 20:09

My dnes lasagne, zítra asi dušené veprove, dušená mrkev, brambor dcera by mohla vykouzlít větrník na plech :think: a asi vývar nějak jsme začali být nachlazení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19625
17.2.21 20:10
@debra.morgan píše: :mavam: ty jsi všude doma ne? :P

Jen když se to týká žrádla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15523
17.2.21 20:12
@jahuhudka píše:
My dnes lasagne, zítra asi dušené veprove, dušená mrkev, brambor dcera by mohla vykouzlít větrník na plech :think: a asi vývar nějak jsme začali být nachlazení

větrník jsme dojídali o víkendu, bože to bylo žrádlo! nojo, to já můžu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52215
17.2.21 20:15

Sla jsem dnes koupit nejake jedle darky kolegyni do Lidlu, protoze v nedeli pri nakupu mi nedoslo, ze ma tento tyden narozeniny. Italsky tyden ma rada (olivy, ruzne olivove oleje atd.) A za nas jsem tam nechala dalsich 1200,–. Jako brala jsem prevazne trvanlive veci a omacky na pizzu, ze tu casto pecu.
Ale zas min. dva tydny do mesta nakupovat nemusime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
17.2.21 20:16

My dneska kapustový karbanátky s bramborem, zítra rizoto, v sobotu bila klobasa s kasi, v nedeli testoviny s lososem. Jinak ja varim hodne polivky, protoze je mala zboznuje a jime je k veceri- navarim hrnec, rozkrabickuju do mrazaku a pak uz jen vybiram a ohrivam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
17.2.21 20:17

Ja myslim, ze za tebou popisované sutuace se do tisíce vejdeš. Ja jsem si při dvou dětech dala limit taky 1000 a jako nic moc. Šlo to v týdny, kdy aspoň jeden nákup za týden udělal manžel, kdy jsme šli na oběd k babičce, kdy jsme nešli ani jednou do žádné herny, kavárny, koupaliště atp… začala jsem s tím proto, že jsem strašně utracela za blbosti. Při každém nákupu nějakou drobnost pro mě i děti, občas hračku, jen tak, protože jsem jim chtěla udělat radost, někdy taky.neco sobě a manželovi… Jenže po měsíci mě to počítání každé koruny přestalo bavit a našla jsem lepší systém. Prostě jsem si zakázala tyto kraviny kupovat. Rekla jsem si, že jen jednou týdně. A ono to najednou šlo. A vydrželi mi to snad dva roky. Jenže pak se nám zvýšil prijem a my jsme se začali zase rozsoupavat. Teď už zas kupuju blbosti… finančně je to jedno, ty peníze máme, ale vadí mi to už z principu. Zkouším to tedy udržet v rozumných mezích. Třeba dnes jsem do obchodu pro jistotu nešla vůbec. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15523
17.2.21 20:19

@fíkofka jak děláš ty kapustový karbenátky? To mě taky celkem láká, ale zatím jsme nenašla odvahu, Kapustu dělám jen z jednoho hrnce /maso, kapusta, brambory/ to máme rádi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4286
17.2.21 20:19
@debra.morgan píše:
Zítra: oběd: nepálivé chilli con carne s rýží, večeře prejt s brambory chlap a já ještě nevím
Pátek: oběd nevím, večeře: páteční podpora restaurací
Sobota: oběd: řízky s bram. salátem, večeře zbytek od oběda(haha) a palačinky
Neděle: ragu s bramborovou kaší, večeře míchaný vajíčka, pečivo, zelenina
Pondělí: to co bylo v neděli na oběd Úterý: hrachová kaše s nějakym masem, chleba, bude i ve středu.Vyhrazuji si právo na změnu. :mrgreen:

Tak jestli chceš fakt něco prošetřit, tak asi bych vynechala podporu restaurací. Tam ty prachy letí podle mě nejvíc. I když vám asi stačí 2 porce, tak to se vlezete do nějakých 300, u nás pro 5 lidí už je to asi čtyřnásobek toho, co by mě stálo uvařit oběd a večeři v jednom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19625
17.2.21 20:20

@debra.morgan já dělám kapustove napůl s masem a nebo veprove s kapustou dušené, brambor jako prilohu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4286
17.2.21 20:21

Jinak teda obdivuju, kolik z vás má promyšlené jídelníčky na tolik dní dopředu.
Já teda vařím na 2-3 dny a co bude dál vymýšlím většinou až ten den, maximálně den předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15523
17.2.21 20:22
@Midaku píše:
Ja myslim, ze za tebou popisované sutuace se do tisíce vejdeš. Ja jsem si při dvou dětech dala limit taky 1000 a jako nic moc. Šlo to v týdny, kdy aspoň jeden nákup za týden udělal manžel, kdy jsme šli na oběd k babičce, kdy jsme nešli ani jednou do žádné herny, kavárny, koupaliště atp… začala jsem s tím proto, že jsem strašně utracela za blbosti. Při každém nákupu nějakou drobnost pro mě i děti, občas hračku, jen tak, protože jsem jim chtěla udělat radost, někdy taky.neco sobě a manželovi… Jenže po měsíci mě to počítání každé koruny přestalo bavit a našla jsem lepší systém. Prostě jsem si zakázala tyto kraviny kupovat. Rekla jsem si, že jen jednou týdně. A ono to najednou šlo. A vydrželi mi to snad dva roky. Jenže pak se nám zvýšil prijem a my jsme se začali zase rozsoupavat. Teď už zas kupuju blbosti… finančně je to jedno, ty peníze máme, ale vadí mi to už z principu. Zkouším to tedy udržet v rozumných mezích. Třeba dnes jsem do obchodu pro jistotu nešla vůbec. :mrgreen:

to je naprosto nejlepší strategie. Já mám super chlapa, on když dostane lísteček co má koupit tak fakt jde a koupí jen co je tam napsané. 8o nic navíc, to já prostě neumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat