Reklama

Šicí stroj overlock

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ixa
Kecalka 222 příspěvků 19.01.10 11:42
Šicí stoj overlock

Ahoj, nemáte prosím některá zkušenost s nějakým čtyřnitným obnitkovací šicím strojem? Chtěla bych si nějaký pořídit, ale nevím, která firma je nejlepší. Díky :-) .

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 19.01.10 11:45

Napiš Steevovi, je přes šicí stroje odborník :).

L.

ixa
Kecalka 222 příspěvků 19.01.10 12:02

Díky :palec: .

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 19.01.10 13:06

jak moc chcete šít, a jaký máte finanční limit?
a chcete aby uměl čtyřnitku, třínitku i dvounitku? eventuelně nějaké speciální stehy?

ixa
Kecalka 222 příspěvků 20.01.10 16:38

Limit mám 10tis. a chtěla bych, aby uměl i třínitku a dvounitku. Taky by měl zvládat strečovou látku i např. džínovinu. Šít chci jen pro rodinu, speciální stehy snad potřeba nebudou. Díky :-)

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 21.01.10 08:21

Proto jsem se ptal třeba i na finance, v poradně, kde jste se stroze zeptala jaká značka je nejlepší bez dalších podrobností, bych Vám odpověděl že Babylock - ale ten pod 20T. nekoupíte.
Takže do 10 t. dvou i tří i čtyřnitka a samozřejmě diferenciál, tak koukněte na Janome 774 http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
nebo Veronica 800 : http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
ty dvounitky se dělají s kovertorem, jinak jsou všechny stroje standartně 3a4 nitné, a pokud ybste netrvala na té dvounitce, tak jako základ na doma, za slušnou cenu je Janome 204: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
to je ideál, který vydrží,
jinak všechny co jsem vypsal umí kalsický široký i úzký lem, rolovací steh, a saozřejmostí je diferenciál, zvládají jak lehké tak i těžké látky.
Určitě se vyhnout značkám jako Singer, Lucznik, AEG a pod… mnohé nemají ani diferenciál.

ixa
Kecalka 222 příspěvků 24.01.10 11:13

Díky, moc jste mi pomohl :-) .

Lalwen_ka
Kecalka 260 příspěvků 15.03.10 10:44

Dobrý den steeve,

využiju diskuzi a zeptám se na overlock též, píšete že Luczniky ne, mohu znát důvod, co se na nich rozbíjí?

Mě se třeba moc mi líbí Lucznik 720 D-4 a Brother M 3034 D je mi jasné, že Brother je nejspíš lepší že?

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 16.03.10 13:27

Proč ne Lucznik je jednoduchý důvod, tyto stroje se dají koupit pouze přes net u jediné firmy, nemají smlouvu s žádným opravářem v republice a nedodávají nám ND, takže pokud se něco stane nikdo Vám to neopraví.
Osobně bych u overlocku doporučil koupit v kamenném obchodě, kde Vám to předvedou a hlavně kde mají rovnou i servis. Z vlastních zkušeností vím, že zákazníci pokud nejsou správně srozuměni s obsluhou můžou stroji spíše ublížit a čekat než se Vám vrátí stroj ze záruční opravny po měsíci také není dobré.
Za slušnou cenu bych doporučil overlock Janome 204: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…, nebo Brothera, ale ten je už dražší.
Osobně bych se i vyhnul internetovým obchodům ,jako jste dala do odkazu, jsou to pouze internetové obchody, nemají většinou ani sklad, ani servis, vše objednávají až na základě objednávky, když jim něco pošlete na reklamaci pak to přeposílají dovozci…, takže určitě kamenný obchod se servisem, nebo netový, který má ale kamenný obchod se servisem a skaldem ND a je schopen to ihned zajistit.

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.10 18:07

Ahoj já mám doma 4 nitku, mám jí už 5 let a nemůžu si na ní stěžovat. Pokud mohu poradit tak si nekupuj žádný levný stroj. Udělala jsem to jednou a je pořád pokažený. Já ji mám za 10 000kč a firma zetina. Šiju skoro pořád a nikdy jsem neměla nejmenší problém. Jen, že se mi přetrhla nit. A to člověk rozdělal a vyčistil. :-D

Blasterka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.11 16:39
janome

ahoj, s overlockama nemam zkusenosti, sama si chci nejaky teprve poridit…ale co vim bezpecne je,ze urcite sahnu po znacce Janome. Neni u nas tolik rozsirena, ale prioritne je svetovy vyrobce prumyslovych stroju. Mam od nich asi 15 let normalni sici stroj, bez poruchy, prosije az 8 dzinovin na sobe a oproti tem kramum zvucnych znacek to ma celoocelovou tezkou konstrukci (lehkej stroj proste sit dobre nemuze protoze se tam vsechno vyviklava). At si uz vyberete co chcete, nedoporucuju urcite Singer (maximalne tak starou puvodni slapaci, ty byly super, ale ta znacka bohuzel davno neni co to byvalo). Vetsina soucastek z mekkych plastu a ohebneho kovu, je to tak na obcasny siti. Jestli chcete neco bytelnyho,zkuste Janome,maj prodejnu nebo posilaj dobirkou . maj www.janome.cz . Kdybyste volila jinou znacku, doporucuju prvne storj potezkat :-) a pak si ho nechat rozebrat a podivat se na konstrukci…zaklad je aby proste bylo vsechno z poradny tezky ocely, ktera vydrzi. Ty levny jsou na nic protoze vam to za chvili prestane fungovat, sije krive nebo nevaze steh atd, trha nice, zasekava nite… janome maj navic ten nezasekavaci system ze se to da rozebrat i bez opravare behem minuty.

Blasterka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.11 16:44

Luczniky byly vzdycky kramy, jiz za totace… streva to melo z mekkeho kovu a kdyz se zasekla nit, clovek s tim musel do opravny, z 99 procent se totiz ohnul clunek a i kdyz se tu nit podarilo nejak vyrvat ven, tak to nevazalo steh nebo skubalo nit…

Osobne jsem sila asi 20 let na stary Minerve z prvi republiky, melo to akorat entl a rovne steh… a uplne nejuzasnejsi stroj jsem mela kdysi ze zastavarny za 420 korun starou singerovku :-) sice entl nemela ale po vysroubovani kolecka a vyndani sroubku jsem dosahla stehu az 6 mm delky :-D
rovnej jak nikdy.

kdyby ty stary stroje nebyly takovy kramy veliky…
tedka mam elektrickej janome a je naprosto super. Akorat doprucuju holkam co vis cijou, volit neco kde je co nejmene elektroniky - programovani pokud mozno mechanicky, koleckama nez mackanim tlacitek - sice je to efektnejsi ale ta elektronika se muze porouchat, muze byt nachylna na prach, vlhko atd. Ty klasicky mechanicky stroje clovek jen obcas promaze olejem a zas to maka :-D

Pralu
Nováček 1 příspěvek 13.05.13 23:28

Hezký večer,
nemáte někdo zkušenost a informace o overlocku brother 920d? Je to zřejmě starší typ, protože se mi o něm nepodařily vypátrat info na netu. Díky

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 24.05.13 08:59

@Pralu Brother 920 D je více jak 20 let starý model, ale jinak standart jako mají dnešní overlocky, byla to čtyřnitka, měl už i diferenciál

Luciferda
Extra třída :D 10829 příspěvků 5 inzerátů 09.10.13 13:55

Zkusím oživit starou diskusi
@steeve jaký overlock na občasné šití úpletu ale i pevnější látky doporučíš? mám omezené finance (do 10 tisíc a spíš ještě míň)
teď je zrovna v lidlu akce na singer 14sh754, recenze jsem našla vesměs dobrý ale tady se píše že nekupovat, proč? a ještě jsem slyšela chválu na lucznik, ten je na tom jak?

jinak jsem koukala na lucznik http://www.raj-siti.cz/…d-4/d-69105/
brother http://www.raj-siti.cz/…4-d/d-69791/
a janome http://www.raj-siti.cz/…0-d/d-69779/
který z nich mi doporučíš (nebo jiný)?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Muž by měl být gentleman za každé situace, Rytmus ať už raději nechá Daru

Když Dara Rolins (45) koncem března tohoto roku oznámila po vzájemné dohodě s... číst dále >

Tomáš Řepka se chce soudit s Primou. Kvůli Blažkové!

Jak jsme prorokovali, tak se i stalo. Tvůrci vtipné upoutávky na kultovní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >